Zonguldak Yeni Hastanesine Kavuşuyor

3 yılda tamamlanacak Zonguldak’ın yılan hikayesine dönen 400 yataklı kampus hastanesi sonunda ihale edildi. 3 yılda tamamlanacak olan hastane 14 katlı olacak. Poliklinik hizmetleri, Site’deki Zonguldak Devlet Hastanesi’nde devam edecek. İlçelerde tamamlanan hastaneleri hatırlatan AK Parti İl Başkanı Hamdi Uçar, “Gecikme; bizden değil, arazi şartlarından kaynaklandı” dedi. Yaklaşık 7 yıldır Zonguldak’ın gündeminde olan 400 yataklı kampüs hastane sonunda ihale edildi. Toplu Konut idaresi’nde (TOKİ) yapılan ihaleye çok sayıda firma girdi.

Verilen ihale şartnaıneleriyle ilgili kesin sonuç önümüzdeki günlerde netleşecek. 52 bin 740 metrekare alana yapılacak I4 katlı. 400 yataklı hastane. Atatürk Devlet Hastanesi’nin hemen yanında bulunan lojman ve poliklinik binasının bulunduğu bölgeye inşa edilecek. İnşaat 3 yıl sürecek. Poliklinik hizmetleri ise, Site’deki Zonguldak Devlet Hastanesi’nde devam edecek. İhale için, “Zonguldak’a hayırlı olsun” diyen

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Hamdi Uçar, gecikmeyle ilgili eleştirilerin hatırlatılması üzerine şöyle dedi: “Bizden kaynaklanan bir neden olsa; Ereğli. Devrek ve Çaycuma’daki hastanelerimizi de yapmamış olurduk. Buralardaki hastanelerimiz bitti. Yakında hizmete açılacak. Yaşanan gecikme üzerinde bizim Zonguldaklıları kandırdığımızı söyleyenler de. sorunun bizden değil, yer sorunlarından kaynaklandığını çok iyi biliyorlar. Bunları söyleyenlere, üç ilçemizde biten hastaneleri hatırlatmak isterim.” AK Parti İl Başkanı Uçar, Pusula’nın, “Bugüne kadar beklendi. Seçim gelirken ihale yapılıyor. Bu bir seçim yatırımı mı?” şeklinde sorusuna karşılık, “Bu ne bir seçim yatırımı, ne bir seçim rüşveti. Bu siyasi rüşvet değil. Tamamen tesadüf. Yer sorunu ve arazi şartlarından dolayı yaşanan gecikmeler bizden kaynaklanmayan nedenlerdi. 10 yıllık iktidarımız da hiçbir yatırımımızı seçime göre ayarlamadık. Böyle bir kaygımız olmadı. Halkımızı kandırmadık. Bundan sonra yapım sürecini yakından takip edip en hızlı şekilde hayata geçmesi için çalışacağız. İnşallah açıldığı günleri de hep birlikte göreceğiz. Hayırlı olsun. Emeği geçenleri kutluyor, teşekkür ediyorum” dedi.(Zonguldak pusula)

Previous Tariş Yemta Aydın'da Fabrika Kuracak
Sonraki TOKi'den Ataşehir Açıklaması

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Örnek Adım

Ülkemizde genellikle çözümsüzlüğe giden yatırımcı-sivil toplum tepkisi’ İzmir’de tatlıya bağlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çankaya Beytepe Mahallesi 26053 ada 13 parsel imar planı değişikliği

Ankara “Çankaya İlçesi, Beytepe Mahallesi 26053 ada 13 no’lu parsele ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği” 30 Mayıs 2016 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bakanlık’tan Samsun’a 2000 kişilik öğrenci yurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Samsun’da yapılan yurdun inşaatı tamamlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Bala Beynam imar planı değişikliği

Ankara Bala İlçesi Beynam Mahallesi 2806, 2807, 2808, 2821, 2822 sayılı parsellere ait 1/25000 nazım imar planı 15 Ekim 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler

Pursaklar 1. Etap 95296 ada 1 ve 2 parsel imar planı değişikliği

Pursaklar 1. Etap 95296 ada 1 ve 2 parsellere yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’de Bir İlk Çanakkale Şehitler Parkı ve Çanakkale Zaferi Müzesi

Modern yaşam alanlarının kurulduğu, Prestij Caddelerin hizmete sunulduğu ve “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında asansörlü ve otoparklı binaların inşa edildiği Bağcılar ilçesi cazibe merkezi haline geldi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.