Zonguldak Yeni Hastanesine Kavuşuyor

3 yılda tamamlanacak Zonguldak’ın yılan hikayesine dönen 400 yataklı kampus hastanesi sonunda ihale edildi. 3 yılda tamamlanacak olan hastane 14 katlı olacak. Poliklinik hizmetleri, Site’deki Zonguldak Devlet Hastanesi’nde devam edecek. İlçelerde tamamlanan hastaneleri hatırlatan AK Parti İl Başkanı Hamdi Uçar, “Gecikme; bizden değil, arazi şartlarından kaynaklandı” dedi. Yaklaşık 7 yıldır Zonguldak’ın gündeminde olan 400 yataklı kampüs hastane sonunda ihale edildi. Toplu Konut idaresi’nde (TOKİ) yapılan ihaleye çok sayıda firma girdi.

Verilen ihale şartnaıneleriyle ilgili kesin sonuç önümüzdeki günlerde netleşecek. 52 bin 740 metrekare alana yapılacak I4 katlı. 400 yataklı hastane. Atatürk Devlet Hastanesi’nin hemen yanında bulunan lojman ve poliklinik binasının bulunduğu bölgeye inşa edilecek. İnşaat 3 yıl sürecek. Poliklinik hizmetleri ise, Site’deki Zonguldak Devlet Hastanesi’nde devam edecek. İhale için, “Zonguldak’a hayırlı olsun” diyen

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Hamdi Uçar, gecikmeyle ilgili eleştirilerin hatırlatılması üzerine şöyle dedi: “Bizden kaynaklanan bir neden olsa; Ereğli. Devrek ve Çaycuma’daki hastanelerimizi de yapmamış olurduk. Buralardaki hastanelerimiz bitti. Yakında hizmete açılacak. Yaşanan gecikme üzerinde bizim Zonguldaklıları kandırdığımızı söyleyenler de. sorunun bizden değil, yer sorunlarından kaynaklandığını çok iyi biliyorlar. Bunları söyleyenlere, üç ilçemizde biten hastaneleri hatırlatmak isterim.” AK Parti İl Başkanı Uçar, Pusula’nın, “Bugüne kadar beklendi. Seçim gelirken ihale yapılıyor. Bu bir seçim yatırımı mı?” şeklinde sorusuna karşılık, “Bu ne bir seçim yatırımı, ne bir seçim rüşveti. Bu siyasi rüşvet değil. Tamamen tesadüf. Yer sorunu ve arazi şartlarından dolayı yaşanan gecikmeler bizden kaynaklanmayan nedenlerdi. 10 yıllık iktidarımız da hiçbir yatırımımızı seçime göre ayarlamadık. Böyle bir kaygımız olmadı. Halkımızı kandırmadık. Bundan sonra yapım sürecini yakından takip edip en hızlı şekilde hayata geçmesi için çalışacağız. İnşallah açıldığı günleri de hep birlikte göreceğiz. Hayırlı olsun. Emeği geçenleri kutluyor, teşekkür ediyorum” dedi.(Zonguldak pusula)

Previous Tariş Yemta Aydın'da Fabrika Kuracak
Sonraki TOKi'den Ataşehir Açıklaması

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Çankaya Koru Mahallesi imar planı değişikliği

Ankara Çankaya ilçesi Koru Mahallesi 15568/1 nolu parsele ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği 23 Aralık 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mustafa Turgut : Modern bir Silifke yaratalım

Mimarlar Odası Silifke Temsilciliği Başkanı Emine Özge Bölge ve yönetim kurulu üyeleri, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’u makamında ziyaret etti.

Güncel Haberler 0 Yorum

İkinci denize dolgu havaalanı Rize- Artvin Havalimanı olacak

Ordu-Giresun Havalimanı’ndan sonra Türkiye’de denize dolguyla inşa edilecek ikinci havaalanı Rize- Artvin Havalimanı olacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 21 Mart 2016

21 Mart 2016 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut Kredileri Yükselişte

21 bankanın şubat ayı son haftasında yüzde 1.24 olan 10 yıl vadeli konut kredisi faiz oranı, Mart 2014 ortasında; Finansbank, Anadolubank, İş Bankası

Güncel Haberler

İstanbul Sultanbeyli’de mülkiyet problemi çözüldü

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla çalışmalarına hız verilen Sultanbeyli ilçesinde yaklaşık 200 bin kişiyi ilgilendiren mülkiyet problemi çözüme kavuşturuldu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.