Yunus Gözüm Ankara’nın en kıymetli bölgelerini açıkladı

Yunus Gözüm Ankara’nın en kıymetli bölgelerini açıkladı

Başkent emlak piyasası özellikle son yıllarda altın çağını yaşıyor, Ankara’nın en ünlü inşaat şirketlerinden Gözüm İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Yunus Gözüm, inşaat alanında Ankara’nın en kıymetli bölgelerini açıklıyor.

Başkentin emlak haritasını çıkaran ünlü işadamı; Çayyolu, Ümitköy,Gölbaşı, İncek, Eryaman ve Batıkent’e ilginin artarak devam edeceğini belirtti. Yunus Gözüm, Yeni imar planları ile çok katlı yapılara olanak sağlaması, yolların yenilenmesi ve Ankaralıların yan son yıllarda kent merkezinden uzaklaşma istekleri sayesinde İncek’in Ankara’nın gelecekteki yıldız bölgesi olacağını da sözlerine ekliyor. Ankara hızla büyüyor. Gözüm İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Gözüm’e göre bu büyümede başkent Ankara’nın yeni imara açılmış lüks konut ve ticari yapılar için uygun özelliklere sahip arsalar önemli rol oynuyor. Ayrıca kent içinde açılan yeni yollar ve yenilenen ulaşım hatlarıyla Ankara’nın yeni merkezlere sahip olması da büyümedeki eğilime ivme katıyor.

Sonuç olarak da tüm gelişmelerin neticesinde Ankara gayrimenkul ve inşaat piyasası hareketleniyor. Başkent emlak piyasası özellikle son yıllarda altın çağını yaşıyor, Ankara’nın en ünlü inşaat şirketlerinden Gözüm İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Gözüm, inşaat alanında Ankara’nın en kıymetli bölgelerini açıklıyor. Ankara Life için başkentin emlak haritasını çıkaran ünlü işadamı, Çayyolu, Ümitköy, Gölbaşı, İncek, Eryaman ve Batıkent’e ilginin artarak devam edeceğini belirtti. Yunus Gözüm, Yeni imar planlan ile çok katlı yapılara olanak sağlaması, yolların yenilenmesi ve Ankaralıların yan son yıllarda kent merkezinden uzaklaşma istekleri sayesinde İncek’in Ankara’nın gelecekteki yıldız bölgesi olacağını da sözlerine ekliyor.

Ankara hızla büyüyor
Gözüm İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Gözüm’e göre bu büyümede başkent Ankara’nın yeni imara açılmış lüks konut ve ticari yapılar için uygun özelliklere sahip arsalar önemli rol oynuyor Aynca kent içinde açılan yeni yollar ve yenilenen ulaşım hatlarıyla Ankara’nın yeni merkezlere sahip olması da büyümedeki eğilime ivme katıyor. Sonuç olarak da tüm gelişmelerin neticesinde Ankara gayrimenkul ve inşaat piyasası hareketleniyor. Şehrin en saygın inşaat şirketlerinden Gözüm İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Gözüm, kentin en çok okunan yayınlarından Ankara Life Dergisi’ne konuştu. Gözüm’ün sorularımıza verdiği yanıtlar şöyle;

Sizce Ankaralılar konut beklentisi ne yönde?
İnsanlar artık merkezden çıkmak istiyor Önceden işlerinin ve evlerinin merkezde ve birbirlerine yakın olmasını isteyen başkentliler, artık Çayyolu’nda oturup, Söğütözü gibi yeni finans merkezlerinde çalışmak istiyor.

Bu alana yatırım yapmak isteyen Ankaralılara ne öneriyorsunuz?
Özel yatırımcılann tercihi İncek, Ümitköy ve Çayyolu. Ticari anlamda son zamanlarda özellikle lüks ofis ihtiyacını karşılayan Çukurambar ve Söğütözü önemli bölgeler arasında. Zira Çukurambar ve Söğütözü, İstanbul’daki Maslak bölgesine benziyor Diğer yandan çok daha yüksek standartlarda yapılan Çayyolu bölgesindeki iş kuleleri de kesinlikle üzerinde durulması gereken bir yatınm alanı. Özellikle bu bölgelerde yer alan bizim ARP Kule gibi merkezler; lüks, yeni teknolojiyle donatılmış, farklı özgün mimarilere sahip oluşuyla çok yalanda kent genelinde büyük farkındalık yaratacak.

MERKEZDEN KAÇIŞ
Ankara Life Dergisi’ne verdiği röportajda Çayyolu’ndaki evlerin son dönemde hızla değer kazandığına dikkat çeken Yunus Gözüm, konut yapımına elverişli arsalar bulunması nedeniyle son 3-4 yılda birçok büyük inşaat şirketinin bölgeye akın ettiğini belirtiyor. Gözüm, “yeni ve modern hastanelerin, yaşam alanlarının, üniversitelerin, eğlence alanlarının ve AVM’lerin de bu bölgeye kayması ile Çayyolu önemli bir rant alam haline geldi” ifadesini kullanıyor.

Son yıllarda hangi bölgelerin değeri arttı?
Son yıllarda insanlar şehir merkezlerinden uydu bölgelere taşınıyor. Bu bölgelerin başında da Çayyolu, Ümitköy, Gölbaşı, incek, Eryaman, Batıkent’i sıralayabiliriz. Bu bölgelerde de genel tercih araç park yeri rahatlığı, güvenlik ve yeşil alanlar sebebiyle site yaşamından yana. Tabi ki yeni ve üstün özellikli binalarda oturmak istemeleri de merkezden kaçışın bir diğer sebebi.Ankara Life

Previous Mart'ta talep toplayan 5 yeni konut projesi
Sonraki Lal Değerleme MIPIM 2016’da yerini aldı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

Hamdi Topçu SİNPAŞ GYO yönetim kurulu üyeliğine seçildi

Sinpaş GYO’nun 29 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilen olağan genel kurul toplantısında, Hamdi Topçu SİNPAŞ GYO yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

216 Rezidans Fiyat Listesi

216 Yapı’nın, bu ay Çekmeköy’de başlayacağı 216 Rezidans ise bölgenin ilk rezidans projesi olacak.

Firma Haberleri 0 Yorum

İtalya’nın Mermer Markası Türkiye’de

Dünyanın 40 ülkesine ihracat yapan Temmer Mermer, yurtdışından ve bilhassa yurtiçindeki lüks konut projelerden gelen yoğun talepler nedeniyle İstanbul Etiler’de açtığı showroomunda yeni yıla yepyeni ürünlerle giriyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Mebuskent’te Off Road heyecanı

Tamamlandığında Ankara’da yeni bir yaşam merkezi olacak Mebuskent, 2014 Ankara Off Road Şampiyonası’nın son ayağına ev sahipliği yaptı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak Konut GYO Hedefini Aştı

Emlak Konut GYO, 2013 yılında Kamu İhale Kanunu ve Gelir Paylaşımı modeliyle hayata geçirdiği projelerinde toplam 5 milyar 916 milyon 473 bin 990 TL’lik satış yaptı.

Firma Haberleri 0 Yorum

İnşaata Japon Desteği

İş Makineleri Kuruluşu 400 yıl öncesine dayanan ve Japonya’nın gelişiminde önemli bir rol oynamış Sumitomo Grup, pazarın potansiyelini değerlendirmek ve Türkiye’yi bölgede bir merkez üssüne dönüştürmek planıyla yılın üçüncü çeyreği

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.