Yunus Gözüm Ankara’nın en kıymetli bölgelerini açıkladı

Yunus Gözüm Ankara’nın en kıymetli bölgelerini açıkladı

Başkent emlak piyasası özellikle son yıllarda altın çağını yaşıyor, Ankara’nın en ünlü inşaat şirketlerinden Gözüm İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Yunus Gözüm, inşaat alanında Ankara’nın en kıymetli bölgelerini açıklıyor.

Başkentin emlak haritasını çıkaran ünlü işadamı; Çayyolu, Ümitköy,Gölbaşı, İncek, Eryaman ve Batıkent’e ilginin artarak devam edeceğini belirtti. Yunus Gözüm, Yeni imar planları ile çok katlı yapılara olanak sağlaması, yolların yenilenmesi ve Ankaralıların yan son yıllarda kent merkezinden uzaklaşma istekleri sayesinde İncek’in Ankara’nın gelecekteki yıldız bölgesi olacağını da sözlerine ekliyor. Ankara hızla büyüyor. Gözüm İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Gözüm’e göre bu büyümede başkent Ankara’nın yeni imara açılmış lüks konut ve ticari yapılar için uygun özelliklere sahip arsalar önemli rol oynuyor. Ayrıca kent içinde açılan yeni yollar ve yenilenen ulaşım hatlarıyla Ankara’nın yeni merkezlere sahip olması da büyümedeki eğilime ivme katıyor.

Sonuç olarak da tüm gelişmelerin neticesinde Ankara gayrimenkul ve inşaat piyasası hareketleniyor. Başkent emlak piyasası özellikle son yıllarda altın çağını yaşıyor, Ankara’nın en ünlü inşaat şirketlerinden Gözüm İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Gözüm, inşaat alanında Ankara’nın en kıymetli bölgelerini açıklıyor. Ankara Life için başkentin emlak haritasını çıkaran ünlü işadamı, Çayyolu, Ümitköy, Gölbaşı, İncek, Eryaman ve Batıkent’e ilginin artarak devam edeceğini belirtti. Yunus Gözüm, Yeni imar planlan ile çok katlı yapılara olanak sağlaması, yolların yenilenmesi ve Ankaralıların yan son yıllarda kent merkezinden uzaklaşma istekleri sayesinde İncek’in Ankara’nın gelecekteki yıldız bölgesi olacağını da sözlerine ekliyor.

Ankara hızla büyüyor
Gözüm İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Gözüm’e göre bu büyümede başkent Ankara’nın yeni imara açılmış lüks konut ve ticari yapılar için uygun özelliklere sahip arsalar önemli rol oynuyor Aynca kent içinde açılan yeni yollar ve yenilenen ulaşım hatlarıyla Ankara’nın yeni merkezlere sahip olması da büyümedeki eğilime ivme katıyor. Sonuç olarak da tüm gelişmelerin neticesinde Ankara gayrimenkul ve inşaat piyasası hareketleniyor. Şehrin en saygın inşaat şirketlerinden Gözüm İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Gözüm, kentin en çok okunan yayınlarından Ankara Life Dergisi’ne konuştu. Gözüm’ün sorularımıza verdiği yanıtlar şöyle;

Sizce Ankaralılar konut beklentisi ne yönde?
İnsanlar artık merkezden çıkmak istiyor Önceden işlerinin ve evlerinin merkezde ve birbirlerine yakın olmasını isteyen başkentliler, artık Çayyolu’nda oturup, Söğütözü gibi yeni finans merkezlerinde çalışmak istiyor.

Bu alana yatırım yapmak isteyen Ankaralılara ne öneriyorsunuz?
Özel yatırımcılann tercihi İncek, Ümitköy ve Çayyolu. Ticari anlamda son zamanlarda özellikle lüks ofis ihtiyacını karşılayan Çukurambar ve Söğütözü önemli bölgeler arasında. Zira Çukurambar ve Söğütözü, İstanbul’daki Maslak bölgesine benziyor Diğer yandan çok daha yüksek standartlarda yapılan Çayyolu bölgesindeki iş kuleleri de kesinlikle üzerinde durulması gereken bir yatınm alanı. Özellikle bu bölgelerde yer alan bizim ARP Kule gibi merkezler; lüks, yeni teknolojiyle donatılmış, farklı özgün mimarilere sahip oluşuyla çok yalanda kent genelinde büyük farkındalık yaratacak.

MERKEZDEN KAÇIŞ
Ankara Life Dergisi’ne verdiği röportajda Çayyolu’ndaki evlerin son dönemde hızla değer kazandığına dikkat çeken Yunus Gözüm, konut yapımına elverişli arsalar bulunması nedeniyle son 3-4 yılda birçok büyük inşaat şirketinin bölgeye akın ettiğini belirtiyor. Gözüm, “yeni ve modern hastanelerin, yaşam alanlarının, üniversitelerin, eğlence alanlarının ve AVM’lerin de bu bölgeye kayması ile Çayyolu önemli bir rant alam haline geldi” ifadesini kullanıyor.

Son yıllarda hangi bölgelerin değeri arttı?
Son yıllarda insanlar şehir merkezlerinden uydu bölgelere taşınıyor. Bu bölgelerin başında da Çayyolu, Ümitköy, Gölbaşı, incek, Eryaman, Batıkent’i sıralayabiliriz. Bu bölgelerde de genel tercih araç park yeri rahatlığı, güvenlik ve yeşil alanlar sebebiyle site yaşamından yana. Tabi ki yeni ve üstün özellikli binalarda oturmak istemeleri de merkezden kaçışın bir diğer sebebi.Ankara Life

Previous Mart'ta talep toplayan 5 yeni konut projesi
Sonraki Lal Değerleme MIPIM 2016’da yerini aldı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Tekfen, Yeni Projesine Ön Talep Topluyor

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarları arasında yer alan ve geçtiğimiz hafta Dubai’de gerçekleştirilen Cityscape Global 2014’de yeni projesini tanıtan ve büyük ilgiyle karşılanan Tekfen Emlak Geliştirme, yeni projesi için ön

Firma Haberleri 0 Yorum

Onur Öngün : Faizin düşmesi en çok gayrimenkule yarar

Ekonominin lokomotif sektörleri Merkez Bankası’nın 24 Şubat’ta açıklayacağı faiz kararını merakla beklerken, faiz indiriminin en çok “her dönem yatırımcının gözdesi” olan gayrimenkul sektörüne hareket getireceği vurgulanıyor.

Firma Haberleri 1 Yorum

Ankara İstanbul olma yolunda

Gayrimenkul Uzmanı  Köksal Ünal, yoğun bir yapılaşma sürecindeki Ankara’nın yeni yerleşim bölgeleriyle hızla büyüdüğünü belirterek,  “Şehri yeniliyor ve genişletiyoruz. Ankara İstanbul olma yolunda ilerliyor” dedi

Firma Haberleri 0 Yorum

Türk Çelik İhracatcılarının ABD Zaferi

Türk çelik sektörü ABD’nin başlattığı inşaat çeliği soruşturmasından aklanarak çıktı!

Firma Haberleri

Mert Yıldızhan: “Yüksek fiyatlı konut almak istemeyenler yaz dönemini değerlendirmeli”

Seçim dönemi, Ramazan rehaveti, hükümetin henüz kurulmaması gibi etmenlerle konut satışlarını öteleyenler, ellerini sıkı tutmamaları durumunda “döviz kurundaki artış nedeniyle” önümüzdeki dönem konuta çok daha fazla bütçe ayırmak durumunda kalabilirler.

Firma Haberleri 0 Yorum

Türkiye’de 123 AVM Açılacak

Türkiye genelinde 2014, 2015 ve 2016 yıllannda sırasıyla 64, 42 ve 17 olmak üzere toplam 123 alışveriş merkezi açılması bekleniyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.