Yozgat Kadışehri Belediye Hizmet Binası Hizmete Açıldı

Yozgat’ın Kadışehir İlçe Belediyesi tarafından yatırılan Kadışehri Belediye Hizmet Binası ve Kültür Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.Törene, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan, Kadışehri Belediye Başkanı Davut Karadavut, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Kadışehri Belediye Başkanı Davut Karadavut, seçildikleri günden itibaren makam ve mevkiye önem vermeden birlik beraberlik içerisinde hizmet etmeye çalıştıklarını belirterek, “İlçemiz genelinde kanalizasyon, içme suyu, içme suyu klorlama sistemi, yol genişletme çalışması, kilitli parke, kaldırım, sıcak asfalt, düğün salonu, dere ıslahı, terminal, hayvan pazarı, sanayi sitesi genişletilmesi, atık su arıtma tesisi, halı saha, stadyum, sosyal tesis ve pek çok hizmetleri halkımızın imkanına sunduk. Göreve geldiğimizde 1,5 milyon bütçesi olan belediyemizin öz kaynaklar oluşturarak yapmış olduğu toplam hizmet dört yılda 10 milyon TL’dir.

Kısıtlı bütçemizle imkanlarımızı zorlayarak ilçemizi güzelleştirerek, park ve bahçeler, yürüyüş alanlar, sosyal alanlar, gençlik merkezi yaptık.Belediye hizmet binamızda, kültür merkezi, alışveriş merkezi, otel ve restoran bulunmaktadır. Hizmetlerimizde bize her zaman destek veren Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ, milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Belediye hizmet binası ve kültür merkezi binamızın ilçemize ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan, Belediye binası sadece bina olmayıp kültür merkezi, restoran, kafe, otel, spor merkezi, sauna, hamam, yüzme havuzu gibi bir çok faklılıklarıyla tam bir sosyal tesis olduğunu belirterek, “Bu binayı ilçemize kazandıran belediye başkanımız Davut Karadavut’a teşekkür ediyorum. İlçemizde kurumlar arasındaki uyum mükemmel denecek düzeydedir ve bu uyumla son derece faydalı işler yürütülmektedir. İlçemize ciddi kaynak aktardığı ve ülkemize örnek oluşturacak Kabalı Entegre Meyvecilik projesidir. Geçen yıl 25 yıllığına kiraya verilen bu projeyle 5400 dönüm arazi üzerinde üretim yapılmaktadır. Yılın 8 ayında istihdam gerçekleştirmektedir. En yoğun günde 600 vatandaşımız günlük ve sigortalı olarak çalışmaktadır. 2013 yılı rakamlarıyla arazi sahiplerimiz dönüm başına 150 TL almışlardır ve bunun dışında dönüm başına 480 TL alacaklardır. Yine devletimizin dışında yeni bir projenin hayata geçirilmesi için tarım konusunda uluslar arası bir firma ile de görüşmeler sürmektedir.

Bunun dışında süt toplama projemiz tamamlanmış ve önümüzdeki hafta süt toplamaya başlayacaktır. Burası suni tohumlama, yem, alet ekipman ve bilgi desteği sunacaktır. Örencik köyümüzde çiftçilerimiz kaymakamlığımız öncülüğünde kooperatif kurmuşlar ve 300 başlık hayvancılık tesisini hayata geçirmek üzereler, İnşallah 2014-2015 yıllarında 5 tesisi daha ilçemize kazandırıp tarım ve hayvancılık konusunda söz sahibi bir ilçe olacağız. Yine Amasya’dan bir firma sözleşmeli yem bitkisi yetiştiriciliği için 20 bin dönüm arazi talep etmiştir. Kaymakamlığımız vatandaşlarımız ile söz konusu firma arasında aracı rolü oynayıp çiftçimizin arazisini değerlendirecek” diye konuştu.(Anadolu)    

Previous Kepez Hastanesi 29 Ekim 2015 Yılında Tamamlanıyor
Sonraki Yüzyılı Aşan Filyos Projesi'nde Yatırım Hayali, Gerçeğe Dönüştü

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 15 Aralık 2014

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.tarafında yapılan açıklamaya göre 15 Aralık 2014 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgeler aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler

İstanbul Çamlıca Camii ne zaman açılacak ?

İstanbul’da inşaatına 22 ay önce başlanan Camlıca Camii’nin 90 metrelik ilk minaresi tamamlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mamak İmrahor 13618 ada 4 parsel imar planları askıda

Ankara Mamak İlçesi, İmrahor Mahallesi 13618 ada 4 nolu parsele ilişkin 1/5000-1/1000 ölçekli imar planları değişiklikleri 06/10/2016 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeni Konut Fiyatları Yüzde 14,75 Arttı

Kasımda yeni konut fiyatları bir önceki aya göre yüzde 0,98 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 14,75 oranında yükseldi.“Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, kasımda yeni konut

Güncel Haberler 0 Yorum

Etimesgut Aşağıyurtçu imar planı değişikliği askıda

Etimesgut Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle:

Güncel Haberler 0 Yorum

BDDK İstanbul’a taşındı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) inşaatı devam eden binasının tamamlanmasını beklemeden İstanbul’a taşındı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.