Yeşil Rapido Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı

Yeşil Rapido Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı

“Yeşil Rapido Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı” bu yıl ikinci kez Dünya Çevre Haftası kutlamaları çerçevesinde Kentsel Dönüşümün aktörlerini aynı platformda bir araya getiriyor

“Yeşil Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm Fırsatı” Dünya Çevre Haftası’nda ele alınacak
“Yeşil Rapido 2.Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı”, ülkemizde yaşanan kentsel dönüşüm sürecinin tüm paydaşlarını bir araya getirerek, akılcı ve paylaşımcı çözümleri tartışmak üzere Dünya Çevre Haftası kapsamında 8 Haziran 2016 Çarşamba günü  İstanbul’da düzenlenecek.

Dünyaca ünlü İtalyan Mimar ve Şehir Plancısı Stefano Boeri konuk konuşmacı olarak konferansa katılacak. Dikey Orman’ın yaratıcısı,  Stefano Boeri Architetti’nin kurucu ortağı dünyaca ünlü  İtalyan Mimar Stefano Boeri  Konferansta deneyimlerini aktaracak.  Dünyanın ilk dikey ormanı olma özelliğini taşıyan Milano’da inşa edilen Bosca Verticale projesi  Stefano Boeri  imzası taşıyor.

Ana teması “Yeşil Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm Fırsatı”olan Konferansa İtalyan Mimar Stefano Boeri  dışında İkidesign’dan Murat Kader, Evrenol Mimarlık’tan Mehpare Evrenol ve Mental Design Work’dan Salih Çıkman ve TeamFores Mimarlık’tan Serter Karataban konuşmacı olarak katılacak.

Ayrıca İstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) Direktörü Kazım Gökhan Elgin, Prof.Dr. M.Rıfat Sağlam, ülkemizin önemli meslek örgütlerinden İMSAD Başkanı Fethi Hinginar ana konuşmacılar arasında yer alıyor. Bireysel sunumlar ve iki oturum şeklinde yapılacak konferansın  ilk oturumunun moderatörlüğünü Doç Dr. Ece Ceylan Baba, ikinci oturumun moderatörlüğünü Cem Haydar Bektaş yapacak.

Konferansa; kentsel dönüşümde rol alan aktörler; kamu kurumu yetkilileri, gayrimenkul yatırımcıları yöneticileri, mimarlar, akademisyenler, sivil toplum örgütleri ve  kenti adına söyleyecekleri olan “kentliler” katılacaklar.

“Yeşil Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm Fırsatı” konusunun masaya yatırılacağı “Yeşil Rapido Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı” bu yıl ikinci kez gerçekleştiriliyor. İlkinin büyük ilgi gördüğü konferans, Lazzoni Otel’de 8 Haziran 2016 Çarşamba sabahı saat 09.00’da başlayacak. Tam gün sürecek sunumlar ve iki oturum şeklinde yapılacak.

Previous Yüreğir TOKİ için yer bulunamıyor
Sonraki Gençler inşaatlarda ayda 1102 TL kazanıyor

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

MAKTEK Avrasya 2016 için geri sayım başladı

Yeni sanayi devriminin öncü makinalarının ilk kez sahne alacağı MAKTEK Avrasya 2016 için geri sayım başladı.

Etkinlikler

T Buluşmaları 8 Ekim’de gerçekleşecek

Şişecam Düzcam tarafından, Dünya Mimarlık Haftası’nı kutlamak üzere bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ‘T Buluşmaları’, 8 Ekim 2015, Perşembe günü Harbiye’deki Askeri Müze’de gerçekleştirilecek.

Etkinlikler 0 Yorum

Türk Yapı Sektörü Turkeybuild Ankara’da Biraraya Geliyor

Bölgesinin en büyük fuarı olan Yapı Fuarı Turkeybuild Ankara, 23 – 26 Ekim tarihlerinde Congresium ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda sektördeki en son yenilik ve teknolojileri sergileyecek.

Etkinlikler 0 Yorum

2.Kentsel Dönüşüm Zirvesi gerçekleştirildi

İstanbul´da ‘Yerinde Dönüşüm Yaşanabilir Kentler’ konulu 2.Kentsel Dönüşüm Zirvesi gerçekleştirildi.

Etkinlikler 0 Yorum

İMKON istişare toplantısı 24 Aralık’ta

Kısa adı İMKON olan İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu, 5 federasyon, 45 birlik ve 120 bin üyeyi bünyesinde bulunduran, sektörün en büyük sivil toplum kuruluşudur.

Etkinlikler

28.Yapı Fuarı Turkeybuild Ankara

Sektördeki en son yenilik ve teknolojilerin sergilendiği, bölgenin en büyük yapı fuarı olan Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara, bu yıl 1 – 4 Ekim 2015 tarihleri arasında Congresium, ATO Kongre

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.