Yeşil Rapido Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı

Yeşil Rapido Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı

“Yeşil Rapido Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı” bu yıl ikinci kez Dünya Çevre Haftası kutlamaları çerçevesinde Kentsel Dönüşümün aktörlerini aynı platformda bir araya getiriyor

“Yeşil Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm Fırsatı” Dünya Çevre Haftası’nda ele alınacak
“Yeşil Rapido 2.Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı”, ülkemizde yaşanan kentsel dönüşüm sürecinin tüm paydaşlarını bir araya getirerek, akılcı ve paylaşımcı çözümleri tartışmak üzere Dünya Çevre Haftası kapsamında 8 Haziran 2016 Çarşamba günü  İstanbul’da düzenlenecek.

Dünyaca ünlü İtalyan Mimar ve Şehir Plancısı Stefano Boeri konuk konuşmacı olarak konferansa katılacak. Dikey Orman’ın yaratıcısı,  Stefano Boeri Architetti’nin kurucu ortağı dünyaca ünlü  İtalyan Mimar Stefano Boeri  Konferansta deneyimlerini aktaracak.  Dünyanın ilk dikey ormanı olma özelliğini taşıyan Milano’da inşa edilen Bosca Verticale projesi  Stefano Boeri  imzası taşıyor.

Ana teması “Yeşil Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm Fırsatı”olan Konferansa İtalyan Mimar Stefano Boeri  dışında İkidesign’dan Murat Kader, Evrenol Mimarlık’tan Mehpare Evrenol ve Mental Design Work’dan Salih Çıkman ve TeamFores Mimarlık’tan Serter Karataban konuşmacı olarak katılacak.

Ayrıca İstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) Direktörü Kazım Gökhan Elgin, Prof.Dr. M.Rıfat Sağlam, ülkemizin önemli meslek örgütlerinden İMSAD Başkanı Fethi Hinginar ana konuşmacılar arasında yer alıyor. Bireysel sunumlar ve iki oturum şeklinde yapılacak konferansın  ilk oturumunun moderatörlüğünü Doç Dr. Ece Ceylan Baba, ikinci oturumun moderatörlüğünü Cem Haydar Bektaş yapacak.

Konferansa; kentsel dönüşümde rol alan aktörler; kamu kurumu yetkilileri, gayrimenkul yatırımcıları yöneticileri, mimarlar, akademisyenler, sivil toplum örgütleri ve  kenti adına söyleyecekleri olan “kentliler” katılacaklar.

“Yeşil Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm Fırsatı” konusunun masaya yatırılacağı “Yeşil Rapido Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı” bu yıl ikinci kez gerçekleştiriliyor. İlkinin büyük ilgi gördüğü konferans, Lazzoni Otel’de 8 Haziran 2016 Çarşamba sabahı saat 09.00’da başlayacak. Tam gün sürecek sunumlar ve iki oturum şeklinde yapılacak.

Previous Yüreğir TOKİ için yer bulunamıyor
Sonraki Gençler inşaatlarda ayda 1102 TL kazanıyor

Diğer Yazılar

Etkinlikler

China Homelife Turkey 3-6 Haziran’da düzenlenecek

Dünya ticaret arenasında Çin ürünlerini tanıtmak için düzenlenen China Homelife fuarlar serisi; Brezilya, Dubai, Hindistan, Kazakistan, Mısır, Polonya ve Ürdün’den sonra geçtiğimiz yıl Türkiye’de de ilk kez sektör profesyonelleri ile

Etkinlikler 0 Yorum

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Atık Yönetimi Sempozyumu Düzenliyor

“Hiç bir atık sahipsiz kalmayacak”  sloganı ile yola çıkan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı atık sektörünün yol haritasını belirlemek için “ Atık Yönetimi Sempozyumu” düzenliyor.

Etkinlikler

AYD 2.Dönem eğitimleri Gaziantep’te başladı

AVM Sektörüne sorumlu liderlik yapmak ve sektörün sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulan AYD, misyonu kapsamında 2015-2016 döneminde çeşitli eğitim, seminer ve konferanslarını hayata geçirmeye devam ediyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Hesaplı konutlar Dubai’de görücüye çıkacak

Türk gayrimenkul sektörünün projelerinin Dubai’de sergileneceği bir etkinlik düzenlenecek.

Etkinlikler 0 Yorum

Yapı denetim mevzuatındaki değişikliler hakkında panel

Yapı Denetim ve Deprem Mühendisliği  Derneği , Yapı Denetim Mevzuatında yapılan son değişiklikler ile ilgili Sektörü bilgilendirmek amacıyla 15 Ekim 2015 tarihinde Ankara RİXOS GRAND otelde,  ‘ YAPI DENETİM MEVZUATINDA

Etkinlikler 0 Yorum

Adana İnşaat Fuarı açıldı

Adana’da, 192 firma temsilciliğinin katıldığı Adana İnşaat 2015-9. İnşaat Teknolojileri, iş ve İnşaat Makineleri, Altyapı, Müteahhitlik Hizmetleri Fuarı, Adana Yapıda Yenilikler, Dekorasyon, Tadilat, Yenileme ve Teknolojileri Fuarı, Adana IHS 2015-Adana

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.