Yenimahalle’de her mahalleye bir belediye sarayı

Yenimahalle’de her mahalleye bir belediye sarayı

Yenimahalle Belediyesi ilçe sakinlerine çağdaş, hızlı ve konforlu bir hizmet sunabilmek için ilçe genelindeki farklı mahallelere belediye semt birimleri kurarak, hizmeti vatandaşın ayağına götürüyor.
Batıkent, Gazi, Şentepe, Karşıyaka ve son olarak bu yıl hizmete giren Susuz Semt Birimi olmak üzere 5 ayrı bölgede kurulan belediye binaları, semt sakinlerine büyük kolaylık sağlıyor. 8.00-17.00 saatleri arasında vatandaşa kapılarını açan semt birimleri, mahalle sakinlerinin belediyeye gitmeye gerek kalmadan tüm işlemlerini gerçekleştirmelerine fırsat veriyor.

Gereksiz zaman kayıplarına son
Vatandaşların birçok işlemlerini uzun kuyruklarda beklemeden ve hızlıca kendi mahallelerinde gerçekleştirmelerine olanak sağlayan semt birimlerinde;emlak vergisi ödemeleri, sicil kayıt, emlak beyan kabul işlemleri, çevre temizlik, ilan/reklam vergisi tahsilatları, cenaze, nikah işlemlerinin yanı sıra  meslek edindirme ve hobi kursları düzenleniyor. Özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdiği YENİMEK kursları, mahalle sakinlerinin boş vakitlerini verimli geçirmelerini ve aile bütçelerine katkıda bulunmalarını sağlıyor.

Sorunlar kısa sürede çözülüyor
Vatandaşın öncelikli ihtiyaçlarını istek ve önerilerini belediyenin ilgili birimlerine anında ileterek bilgi akışını kısa sürede sonuca ulaştırmayı da hedefleyen semt birimleri, sorunlarının kısa sürede çözümlenmesi için mahalle muhtarlarıyla da işbirliği yapıyor. Muhtarları düzenli olarak ziyaret ederek mahalle sakinlerinin istek ve şikayetlerini belirleyen semt koordinatörleri, ayrıca aylık toplantılar düzenleyerek sorunların çözümü için izlenecek yolları belirliyor.

Vatandaş memnuniyeti ön planda
Hizmet ağının aksamaması için her semt birimine bir semt koordinatörü atayan Yenimahalle Belediye Başkanı FethiYaşar, koordinatörlerinden vatandaşın memnuniyetini ön planda tutmalarını ve vatandaşla diyaloğu arttırmalarını istedi.

İlçe halkının Yenimahalle’deki belediye sarayına gelmeden belediye ile ilgili işlerini semt birimlerinden kolaylıkla yapabileceğini belirten Yaşar, “Yürüme mesafesinde yerel hizmet anlayışımızın gereği olarak vatandaşlarımızı yormadan hizmetle buluşturuyoruz” dedi.

Previous Kastamonu Entegre fuarda göz doldurdu
Sonraki Ticari gayrimenkul danışmanı nasıl olunur?

Diğer Yazılar

Kültür 0 Yorum

İstanbul’a güvenli okul projesi geliyor

City Security Group (ÇSG) ve Bahçeşehir Üniversitesinin hayata geçirdiği “Güvenli Okul Akreditasyon Projesi” İstanbul’da pilot bölge belirlenen 10 okulda uygulanmaya başlanacak

Kültür

Ankara’da kentsel planlama izleri Erimtan Müzesi’nde

İşadamı ve sanatsever Yüksel Erimtan’ın kurduğu ve Mart ayında ziyarete açılan Ankara’nın ilk özel arkeoloji ve sanat müzesi Erimtan, Murat Germen’in “Ankara: Öncü modernizmden öykünmeci mimesis ve sahte fütiirizme” adlı

Kültür

Sincan’a 7 Ankara Evi daha yapılıyor

Sincan Belediyesi ilçeyi Ankara Evleri ile donatmaya devam ediyor.

Kültür 0 Yorum

Etimesgut Belediyesi tesislerinden 470 bin kişi hizmet aldı

Etimesgut Belediyesi’ne ait sosyal ve kültürel tesislerden 2014 yılında 470 bin kişi hizmet aldı. Birçok sosyal ve kültürel donatının yer aldığı tesisler, başkentlilerin tercihi oldu.

Kültür 0 Yorum

Sincan’a hastane ile kongre ve kültür merkezi yapılacak

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu.

Kültür 0 Yorum

Sabit Efendi Konağı Eski Günlerine Kavuşacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Tarihi Sabit Efendi Konağı yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.