Yenimahalle yeşile doymuyor

Yenimahalle yeşile doymuyor

Başkent’in en yeşil ilçesi olma özelliğine sahip Yenimahalle, yeni yeşil alanlarına kavuşuyor.

Dünya Çevre Günü dolayısıyla el ele veren Yenimahalle Belediyesi, Ankara Valiliği ve Tema Vakfı Batıkent’e hatıra ormanı kazandırdı.

Bin metrekarelik alanda 110 çamın toprakla buluştuğu törene Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Vali Yardımcısı Mustafa Karabina, Çevre ve Şehircilik Ankara İl Müdürü Banu Aslan Can, Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Erhan Aras, Tema yetkilileri, Haydar Aliyev Ortaokulu öğrencileri, Atael Koleji öğrencileri ve Turgut Özal Mahallesi sakinleri katıldı.

Yaşar fidan dikti
Ağaç dikimi öncesi Yenimahalle Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri “Çam fidanı nasıl dikilir, dikkat edilmesi gereken hususlar, can suyu nedir ve neden önemlidir” gibi konularda mahalle sakinlerine ve çocuklara kısa bir sunum yaptı. Sunumun ardından Başkan Yaşar, protokolle birlikte ilk çam fidanını toprakla buluşturarak can suyunu verdi.

3 milyon 83 bin 303 metrekare yeşil alan
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar; Ankaralılara nefes aldırmak ve Tema Vakfı’nın da öngördüğü düzeyde kişi başı yeşil alan miktarına ulaşabilmek için kaynak ve zemin yaratmaya devam ettiklerini ifade etti.
İlçede; imar planlarında yeşil olarak ayrılan tüm bölgeleri olması gerektiği gibi kullanıldığının altını çizen Yaşar “7 yılda toplam 3 Milyon 750 bin adet çiçek dikerken, 550 bin adet de fidan dikerek Ankara’nın oksijen deposu olduk. İlçemizde toplam 507 adet park yaptık. İlçe genelindeki yeşil alan miktarı 3 milyon 83 bin 303 metrekareye ulaştı ve Yenimahalle Avrupa standartlarında yeşil alana sahip oldu” diye konuştu.

Previous 150 metre üstü gökdelen sayısında Avrupa lideriyiz
Sonraki One Tower AVM, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutluyor

Diğer Yazılar

Park / Doğa 0 Yorum

Keçiören’de engelli çocuklara özel park

Keçiören’de engelli çocuklar ile diğer çocukların birlikte oynayabildikleri “Engelsiz Park”, özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların eğitim, deneyim ve becerilerini geliştirmeye yönelik Oyun alanları ve araçlarıyla önemli bir eksikliği giderdi.

Park / Doğa 0 Yorum

Park Orman’a 109 kır evi yapılacak

Park Orman Tabiat Parkı’na kamping alanları, 109 adet kır evi (bungalov), kapalı otopark, çok amaçlı salon, kır kahvesi, güç merkezi ve peyzaj alanları yapılacak.

Park / Doğa

Şahinbey’in Yeşilvadi Projesi Türkiye’nin Hyde Park’ı olacak

Şahinbey Belediyesi Gaziantep’i Türkiye’nin yıldızı yapmak için durmadan çalışıyor.

Park / Doğa 0 Yorum

Mogan Gölü temizleniyor

Gölbaşı Mogan Gölü’nde başlatılan temizlik çalışmaları hızlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu kapsamda Mogan Gölü’nde dip çamuru temizlik fizibilite çalışmalarına başladı.

Park / Doğa

Tatvan’a şehir parkı yapılacak

Bitlis’in Tatvan Belediyesi bünyesindeki feribot işletmesi mevkiinde bulunan 15 bin metrekare alana şehir parkı inşa edileceği belirtildi.

Park / Doğa 0 Yorum

Yaşam Alanlarına Profesyonel Dokunuşlarla Değer Katıyor

Her mevsim estetik ve suyun mevcut olduğu bir bahçeyi hayranlıkla seyredip içinde gece veya gündüz yüzmek istemez misiniz? Bio Göl Havuz firması, bahçenizde şelaleden akan suyun ruhunuzu dinlendiren şırıltısını, su

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.