Yenimahalle’de 2015 park projeleri görüşüldü

Yenimahalle’de 2015 park projeleri görüşüldü

Yenimahalle Belediyesi yeni yıla hızlı girdi. Birim müdürlükleri ile toplantılar yapan Başkan Fethi Yaşar, belediyenin 2015 yılı hedeflerini masaya yatırdı.

Yenimahalle’nin yaz-kış güzel ve modern bir görünüme kavuşması için yeni parklar yapan ve bitkiler eken Yenimahalle Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, 2015 yılının ilk toplantısını yaptı. Başkan Yaşar’ın öncülüğündeki toplantıya Başkan Yardımcısı Erhan Aras ve Park Bahçeler Müdürlüğü yönetimi katıldı. Toplantıda ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni yapılacak parklar için bir yıllık projeler sunuldu.

“Yenimahalle 2015’de de hizmete doyacak”
Şentepe başta olmak üzere, Yenimahalle’nin tüm bölgelerinde yapılması planlanan projeleri inceleyerek gerekli talimatları veren Yaşar, “2015 yılında da vatandaş hizmete doyacak. Yenimahallelilerin ailesiyle hoş vakit geçirebileceği, spor yapabileceği birçok parkı, ilçemize kazandıracağız. Verdiğim tüm sözleri fazlasıyla yerine getirdim, getirmeye de devam edeceğim. Beni bu göreve layık gören hiçbir vatandaşımın başını yere eğmedim” dedi.

Parklar güneş enerjisine devam
İçerisinde koşu yolu, çocuk ve büyük fitness alanları, süs havuzu, oturma, piknik ve çocuk oyun alanlarının bulunduğu parklar aynı zamanda güneş enerjisi ile aydınlatılarak maliyet, önemli bir oranda düşürülecek. Böylece ekonomiye de büyük ölçüde katkı sağlanmış olacak.

Previous Besa Kule ticari komşuluğa ortam yaratacak
Sonraki İstanbul Mobilya Fuarı 2015

Diğer Yazılar

Park / Doğa 0 Yorum

Turgut Özal Mahallesi’ne yeni Park ve Sağlık Ocağı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Turgut Özal Mahallesi Parkı ve Sağlık Ocağı’nı görkemli bir törenle hizmete açtı.

Park / Doğa 0 Yorum

Sakarya Park Hizmete Açıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından D-100 karayolu ile Sakarya köprüsü arasında hayata geçirilen 120 dönümlük park, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Park / Doğa 0 Yorum

Mogan Gölü temizleniyor

Gölbaşı Mogan Gölü’nde başlatılan temizlik çalışmaları hızlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu kapsamda Mogan Gölü’nde dip çamuru temizlik fizibilite çalışmalarına başladı.

Park / Doğa 0 Yorum

Ankara’daki dev parka Muhammed Ali adı verildi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bugün yapılan toplantısında, geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından törenle hizmete açılan Esertepe Parkı’nın adı, “Muhammed Ali Esertepe Parkı” olarak değiştirildi.

Park / Doğa 0 Yorum

İzmir Sasalı Doğal Yaşam Parkı İki Kat Büyüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi kaynaklarıyla hayata geçirdiği Türkiye’nin ‘ilki’ olma özelliğine sahip 425 dönümlük Sasalı Doğal Yaşam Parkı, 2 kat büyüyerek yaklaşık bin dönün olacak.

Park / Doğa 0 Yorum

Altındağ’a 2 dev park

Yemyeşil bir Altındağ için hiç durmadan çalışan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ’a 2 dev park daha kazandırdı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.