Yenimahalle’de 2015 park projeleri görüşüldü

Yenimahalle’de 2015 park projeleri görüşüldü

Yenimahalle Belediyesi yeni yıla hızlı girdi. Birim müdürlükleri ile toplantılar yapan Başkan Fethi Yaşar, belediyenin 2015 yılı hedeflerini masaya yatırdı.

Yenimahalle’nin yaz-kış güzel ve modern bir görünüme kavuşması için yeni parklar yapan ve bitkiler eken Yenimahalle Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, 2015 yılının ilk toplantısını yaptı. Başkan Yaşar’ın öncülüğündeki toplantıya Başkan Yardımcısı Erhan Aras ve Park Bahçeler Müdürlüğü yönetimi katıldı. Toplantıda ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni yapılacak parklar için bir yıllık projeler sunuldu.

“Yenimahalle 2015’de de hizmete doyacak”
Şentepe başta olmak üzere, Yenimahalle’nin tüm bölgelerinde yapılması planlanan projeleri inceleyerek gerekli talimatları veren Yaşar, “2015 yılında da vatandaş hizmete doyacak. Yenimahallelilerin ailesiyle hoş vakit geçirebileceği, spor yapabileceği birçok parkı, ilçemize kazandıracağız. Verdiğim tüm sözleri fazlasıyla yerine getirdim, getirmeye de devam edeceğim. Beni bu göreve layık gören hiçbir vatandaşımın başını yere eğmedim” dedi.

Parklar güneş enerjisine devam
İçerisinde koşu yolu, çocuk ve büyük fitness alanları, süs havuzu, oturma, piknik ve çocuk oyun alanlarının bulunduğu parklar aynı zamanda güneş enerjisi ile aydınlatılarak maliyet, önemli bir oranda düşürülecek. Böylece ekonomiye de büyük ölçüde katkı sağlanmış olacak.

Previous Besa Kule ticari komşuluğa ortam yaratacak
Sonraki İstanbul Mobilya Fuarı 2015

Diğer Yazılar

Park / Doğa 0 Yorum

Ankara Yenimahalle’de Özgecan Parkı açılıyor

Türkiye’yi yasa boğan Özgecan Aslan’ın adı Yenimahalle’de yaşayacak. Yenimahalle Belediyesi Mersin’in Tarsus ilçesinde vahşice öldürülen Özgecan Aslan’ın adını Batıkent’te bir parka verdi. Özgecan Parkı, 21 Şubat 2015 Cumartesi günü saat

Park / Doğa 0 Yorum

Yenimahalle parklarıyla örnek ilçe

Yenimahalle  Belediyesi, Turgut Özal Mahallesi’nde yaklaşık 14 dönüm alana her yaştan vatandaşın yorgunluğunu atabileceği, spor yapabileceği ve çocukların güvenli şekilde oynayabileceği bir parkı daha kazandırdı.

Park / Doğa

Türkiye’nin 4. Botanik bahçesi Ordu’da

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Dairesi Başkanlığından alınan bilgilere göre Türkiye’nin 4. Botanik bahçesi olan Botanik Park’ta yapılan çalışmalarla ilgili olarak üstyapının yaklaşık %90’lık kısmının bittiği ve geri kalan kısmının ise

Park / Doğa

Altındağ’a 30 bin metrekare park

Bugüne kadar Altındağ’a her biri bakımlı ve güvenli dev parklar kazandıran Altındağ Belediyesi, ilçeye yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor.

Park / Doğa 0 Yorum

Vialand Avrupa’nın En İyi 5’inci Tema Parkı

Türkiye’nin ilk Tema Park’ı olarak 2,5 yıl önce kapılarını açan Vialand, Uluslararası ve Ulusal ödüllere doymuyor.

Park / Doğa 0 Yorum

Ankara Boğazı’na ilk kazma bu ay vurulacak

Başkan Gökçek’in çılgın projelerinden biri olan ‘Ankara Boğazı’na start veriliyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.