Yenimahalle Belediyesi’nden parklara kış bakımı

Yenimahalle Belediyesi’nden parklara kış bakımı

Yenimahalle Belediyesi, soğuk havaların etkisini göstermesiyle birlikte kış hazırlıklarını hızlandırdı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki parkları yazın olduğu gibi kış mevsiminde de güzelleştirmek için hummalı bir çalışma başlattı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da Park Bahçeler Müdürlüğü’ne ait serada incelemelerde bulundu.

Hedef 70 bin süs lahanası, 120 bin menekşe
Çalışmalar kapsamında Yakacık Mesire Alanı içerisindeki serada üretilen ve kar altında muhteşem bir manzara sunan binlerce süs lahanası ve menekşe toprakla buluştu. Belediye ekipleri tarafından ekim ayından bugüne kadar parklara 38 bin 416 süs lahanası ve menekşe dikimi gerçekleşti. Bu sayının toplamda 70 bin süs lahanası, 120 bin menekşeye yükselmesi hedefleniyor. Bunların yanı sıra 5 bin 60 çalı ve fidan da dikilerek Yenimahalle yeşile boyandı.

Nazım’a çiçeklerden ay-yıldız
Kış hazırlıkları çerçevesinde Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi’nin önündeki yeşil alanlarda da bir dizi çalışma yapıldı. Alana, 10 bin süs lahanası ile yapılan ay yıldız figürü Nazım Hikmet’e ayrı bir güzellik kattı.
Parkların yanı sıra okul, cami, kamu kurumları bahçelerine de çiçek dikimi yaparak Yenimahalle’yi güzelleştiren ekipler, çim biçme ve budama çalışmaları ile de ilçeyi estetik bir görüntüye kavuşturuyor.
Çalışmalar tamamlandığında yazın renk cümbüşünün yaşandığı parklar, kışın dikilen süs lahanaları ve menekşelerle sade bir güzelliğe kavuşacak.

Previous İstanbul 216 teslim tarihi
Sonraki Rem Koolhaas MARKA 2014 için Türkiye’ye geliyor

Diğer Yazılar

Park / Doğa 0 Yorum

Baharda bahçe bakımı nasıl yapılır?

Tomurcuklanan dalların baharı müjdelediği bu dönemde, bahçeler daha fazla bakıma ihtiyaç duyuyor. Özellikle şu sıralar yapılacak bakım çalışmaları, bahçelerin daha güçlü, renkli ve coşkulu olmasını sağlıyor.

Park / Doğa

Beypazarı Hıdırlık Tepesi’ne 50 bin metre karelik park yapılacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerde yapımı tamamlanan projelerin açılış ve temel atma törenlerine devam ediyor.

Park / Doğa 0 Yorum

Mamak’a 40 bin metrekare yeni park alanı

Mamak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü 2015 yılını yoğun bir mesai ile tamamladı.

Park / Doğa 0 Yorum

Polatlı’da Kutlu Doğum Parkı açıldı

Polatlı Belediyesi tarafından yaptırılan, Kutlu Doğum Parkı düzenlenen törenle açıldı. Şehitlik Kaş’ında 30 dönüm arazi üzerine inşa edilen parkta, çay bahçesi, oyun grubu, namazgah, cami bulunuyor. Parkın açılışını, Başbakan Yardımcısı

Park / Doğa 0 Yorum

Çubuk Karagöl’de rekreasyon çalışmaları başladı

Büyükşehir Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan geçtiğimiz aylarda devraldığı ve yıllardır atıl durumda olan Çubuk Karagöl Tabiat Parkı’nda,  doğaya zarar vermeden rekreasyon çalışmaları yapmaya başladı.  

Park / Doğa

Tatvan’a şehir parkı yapılacak

Bitlis’in Tatvan Belediyesi bünyesindeki feribot işletmesi mevkiinde bulunan 15 bin metrekare alana şehir parkı inşa edileceği belirtildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.