Yenimahalle Belediyesi’nden parklara kış bakımı

Yenimahalle Belediyesi’nden parklara kış bakımı

Yenimahalle Belediyesi, soğuk havaların etkisini göstermesiyle birlikte kış hazırlıklarını hızlandırdı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki parkları yazın olduğu gibi kış mevsiminde de güzelleştirmek için hummalı bir çalışma başlattı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da Park Bahçeler Müdürlüğü’ne ait serada incelemelerde bulundu.

Hedef 70 bin süs lahanası, 120 bin menekşe
Çalışmalar kapsamında Yakacık Mesire Alanı içerisindeki serada üretilen ve kar altında muhteşem bir manzara sunan binlerce süs lahanası ve menekşe toprakla buluştu. Belediye ekipleri tarafından ekim ayından bugüne kadar parklara 38 bin 416 süs lahanası ve menekşe dikimi gerçekleşti. Bu sayının toplamda 70 bin süs lahanası, 120 bin menekşeye yükselmesi hedefleniyor. Bunların yanı sıra 5 bin 60 çalı ve fidan da dikilerek Yenimahalle yeşile boyandı.

Nazım’a çiçeklerden ay-yıldız
Kış hazırlıkları çerçevesinde Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi’nin önündeki yeşil alanlarda da bir dizi çalışma yapıldı. Alana, 10 bin süs lahanası ile yapılan ay yıldız figürü Nazım Hikmet’e ayrı bir güzellik kattı.
Parkların yanı sıra okul, cami, kamu kurumları bahçelerine de çiçek dikimi yaparak Yenimahalle’yi güzelleştiren ekipler, çim biçme ve budama çalışmaları ile de ilçeyi estetik bir görüntüye kavuşturuyor.
Çalışmalar tamamlandığında yazın renk cümbüşünün yaşandığı parklar, kışın dikilen süs lahanaları ve menekşelerle sade bir güzelliğe kavuşacak.

Previous İstanbul 216 teslim tarihi
Sonraki Rem Koolhaas MARKA 2014 için Türkiye’ye geliyor

Diğer Yazılar

Park / Doğa 0 Yorum

Etimesgut’a Atatürk Ormanı kuruldu

Etimesgut Belediyesi, Eryaman’daki 100 bin metrekarelik alanı ağaçlandırarak ‘Atatürk Ormanı’ adını verdi.

Park / Doğa

Yunusemre’ ye bir büyük proje daha : Doğa Sporları Merkezi

Yunusemre’den bir büyük proje daha Manisa’nın en öneıııli ihtiyaçlarını gerçekleştirdiği projelerle tek tek karşılamaya hazırlanan Yunusemre Belediyesi, bir büyük projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Park / Doğa 0 Yorum

Altındağ’a 5 yeni park

Altındağ’da yapımına başlanacak 5 yeni parkın temeli  bugün düzenlenecek törenle atılacak.

Park / Doğa 0 Yorum

Kent Park Çorum’un yeni yüzü olacak

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Kent Park inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Külcü, Kent Park Çorum’un yeni yüzü olacak.” dedi.

Park / Doğa 0 Yorum

Şentepe’ye 7 yeni park yapılacak

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, belediyenin 2015 yılı yatırım programını anlatmak için ilçeyi karış karış gezmeye devam ediyor.

Park / Doğa

Dikmen Vadisi Ankaralıları bekliyor

Doğa kış uykusundan uyanırken, yeşeren yapraklar, rengarenk açan çiçekler, ötüşen kuşlar, uçuşan kelebekler ve sıcacık güneşin altında birbirine karışan mis kokulu çiçeklerin içinde Başkentliler, baharı Büyükşehir Belediyesi’nin rekreasyon alanlarında geçiriyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.