Yenikapı Aktarma İstasyonu Tamamlandı

Yenikapı Aktarma İstasyonu Tamamlandı

Atatürk Havalimanı’nı Marmaray ve Taksim-Hacıosman metrosuna bağlayacak olan Aksaray-Yenikapı bağlantısı hizmete giriyor.

Havalimanı-Kartal arası 81 dakikaya inecek İstanbul’un raylı sistem ağının entegrasyonunda önemli bir nokta haline gelen Yenikapı’nın son kesimi hizmete giriyor. Marmaray, İstanbul Metrosu ve Aksaray-Havalimanı metrolarının buluştuğu Yenikapı Aktarma İstasyonu artık tamamlandı. 9 Kasım Pazar günü Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla açılacak Aksaray-Yenikapı hattının uzunluğu 700 metre. Hattın hizmete girmesi ile Atatürk Havalimanı-Kartal arası 81 dakikaya inecek.

Böylece Başakşehir’den Kartal’a Olimpiyatköy’den Hacıosman’a kadar raylı sistemle kesintisiz ulaşılabilecek. Yenikapı’da buluşan Marmaray, İstanbul Metrosu ve Aksarav-Havalimanı hafif metrosu ile kent genelinde yolculuk süreleri dakikalarla ölçülecek, inşaatına 2012’de başlanan Aksaray Yenikapı bağlantısının yaz aylarında açılması planlanıyordu; ancak hattın sinyalizasyon çalışmaları ekim ayında tamamlandı. Bağlantı tüneli ile Aksaray-Yenikapı arası 1 dakikada geçilebilecek.

Başakşehir veya Olimpiyatköy’den metro ile Yenikapı’ya kesintisiz ulaşım sağlanacak. Yenikapı’da Marmaray veya İstanbul metrosu ile aktarma yapılabilecek. Öte yandan Yenikapı’dan Otogar’a 19 dakika’da, Havaalanına 32 dakika’da. Olimpiyat Stadı’na 42 dakika’da gidilecek. Başakşehir-Üsküdararası ise 1 saat sürecek.(Zaman)

Previous TOKİ Mardin'de 375 Adet Konut Ve İlköğretim Okulu İçin İhale Düzenliyor
Sonraki Asansör Kazasının İlk Duruşması 24 Aralık'ta

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Günlük kayıtdışı kiralamanın oluşturduğu tehdit büyüyor

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), günlük kayıt dışı olarak kiralanan yerlerin yasal statüye kavuşturulması için başlattığı çalışmaları hızlandırarak sürdürüyor.

Güncel Haberler

Ankara Etimesgut Yukarıyurçu Mahallesi imar planı değişikliği askıda

Etimesgut Yukarıyurçu Mahallesi 1 ada 1 parsel imar planı değişikliği 23 Temmuz 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü gecikmeyecek

Ulaştırma Bakanlığı’nın geçtiğimiz hafta bir bağlantı halatı kopan İzmit Körfez Geçişi Köprüsü ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kaza sonrası köprünün yapım sürecinin 5-6 ay gecikeceği yönündeki iddia gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Kent Konseyi Toplantısı yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Tapuda Yazılı Olmayan Riskler

Tapu sicili, taşınmazlar üzerindeki mülkiyet ve diğer hakları göstermek üzere tutulan bir sicildir.

Güncel Haberler

Ankara Etimesgut Bağlıca Mahallesi 85282 Nolu parselasyon planı askıda

Ankara Etimesgut Bağlıca Mahallesi 85282 Nolu parselasyon planı 27.04.2015 tarihinde askıya çıktı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.