Yeni Valilik Kompleksi Mimar Sinan’a Yapilacak

Bursa’da yeni valilik kompleksi inşa edilmesi için çalışma başlatıldı. Vali Münir Karaloğlu, Mart 2013 tarihinde İl Genel Meclisi kararı ile 4 parselde yaklaşık 25 dekarlık kısmı özel bir üniversiteye devredilen Mimar Sinan’daki özel idare binalarının bulunduğu alana yeni valilik kompleksi inşa etmeyi planladıklarını söyledi. Karaloğlu, “İl Özel İdaresi’nin uzun yıllardır hizmet verdiği Mimar Sinan Mahallesindeki tesislerinin bulunduğu toplam 90 dekarlık alana yeni bir valilik kompleksi kurmayı düşünüyoruz. Bu sebeple geçen yıl yapılan ve süre belirtilmeyen tahsisin de İl Özel İdaresi’nin kapatılması ile geçerliliğini kaybedeceğini düşünüyoruz.

Bölgede plan değişikliğine ihtiyaç duyulacaktır.Bursa  Valiliği’nin de gelişen hizmetleri ile birlikte daha rahat bir çalışma ortamına ihtiyacı vardır. Bu sebeple imar planına Mimar Sinan’daki Özel İdareye ait lojman ve binaların bulunduğu alanın valilik binası olarak işlenmesini ve yerin Hazine tarafından valilik binası yapılması için kullandırılmasını istiyoruz. Gerekli yazışmalardan sonra projelendirme çalışmalarına başlayacağız. Bu alanı valilik binası olarak değerlendirirken de, farklı farklı yerlerde olan özel üniversiteye ait 25 dekarlık tahsisin bir anlamı kalmayacağını düşünüyorum” diye konuştu.(A Gazete Bursa)

Previous Türkiye'nin Yıldızı Mimarlarla Parladı
Sonraki Hilmi Uytun: Seçim Sonrası Emlak Sektöründe Hızlı Bir Büyüme Öngörüyoruz

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Tüketiciye 14 Günde Cayma Hakkı Geliyor

Bu yıl 28 Mayıs’tan itibaren yürürlüğe girecek olan Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gayrimenkul sektöründe de köklü değişiklikleri hayatımıza sokacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bursa’da Bir Tarih Daha Yok Oldu

Bursa’da, 1940’lı yıllarda belediyenin imar planlamasına kurban giden Tarihi Deveciler Mezarlığı’nın izleri gün geçtikçe kayboluyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı basın açıklaması

16 Aralık 2015 Çarşamba günü bazı basın yayın organlarında yayınlanan “Avrupa’nın En Kirli Havası Türkiye’de” alt başlıklı haberde, NASA’nın dünya genelinde 195 ülkenin yer aldığı hava kirliliği haritasını yayınladığı bildirilmektedir.

Güncel Haberler

İLKBAHAR’DAN, TAM BUĞDAY EKMEĞİ UYARISI…

-İLKBAHAR’DAN, TAM BUĞDAY EKMEĞİ UYARISI… -HALK EKMEK GENEL MÜDÜRÜ İLKBAHAR:

Güncel Haberler 0 Yorum

Noterler Gayrimenkul Satışında Yetki İstiyor

İkinci el araç satış işlemlerini yürüten noterler, Avrupa ve Amerika’da olduğu gibi gayrimenkul satışlarında da yetki istiyor 

Güncel Haberler 0 Yorum

Ev Alacaklar Dikkat! Kredi Faizleri Düştü

EV ALMAK İSTEYENLER DİKKAT!Kredi faizi düştü, yatırım arttı. İnşaat sektörü kredi faiz oranlarının yüzde 1 in altına düşmesiyle birlikte, sezona hızlı bir giriş yaptı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.