Yeni konut projelerinde yüksek aidatlara dikkat!

Yeni konut projelerinde yüksek aidatlara dikkat!

Konut alıcıları yeni konut projelerinden ev alırken projenin bir çok özelliğine dikkat etmekte.

Konut alıcılarının tercihlerini belirleyen  faktörler arasında konum, ulaşım, cephe,  sosyal yaşam gibi  özellikler başı çekmekte. Burada gözden kaçan bir durum var oda aidat. Tüm maddi olanaklarınızı kullanarak yeni bir ev alıp,  her ay yüksek bir aidat bedeli ödemek istemiyorsanız aidat fiyatları özellikler listenizin ilk sıralarında yer almalı. Ankara konut projeleri yüksek aidatlar konusunda ilk sıralarda değil. Özellikle İstanbul’da bazı lüks konut projeleri yüksek aidatlarıyla dikkat çekmekte.

Aidatları belirleyen faktörler nelerdir?
Markalı ve lüks konut projeleri, yaşam kalitesini arttırarak yaşam alanı hizmeti sunuyor. Bu hizmetler  aidat olarak geri dönüyor. Markalı konut projelerinin çoğunda yer alan sosyal donatılar; Yüzme havuzu, spor sahaları, hamam,  gibi sosyal alanlar için her ay aidat ödenmekte. Bunun yanısıra resepsiyon, kuru temizleme, sağlık merkezi, hausekeeping gibi hizmetler de aidata dahil.

Emlak danışmanlık ve araştırma şirketi Reidin’in araştırmasına göre İstanbul’da Site Aidatları metrekare fiyatı Ankara’nın 2 katına yaklaştı. 2014 yılı sonu esas alınarak yapılan ‘Konut Projeleri Aidat Değerleri’ araştırmasına göre aidat için ortalama İstanbul Anadolu yakasında 2,10 TL, Avrupa yakasında 2 TL ödeme yapılıyor. Bu rakam Ankara’da 1,20 lira. İzmir’de ise 1,50 lira seviyesinde. Maksimum aidat rakamlarında ise İstanbul Avrupa yakası 13,16 liralık değerle ilk sırada. Bunu 9,44 liralık fiyatla Ankara, 7,54 ile Anadolu yakası ve 4,01 TL ile İzmir takip ediyor.

Handan Asal Eser

www.yasamprojeleri.com

Previous Nidapark Beşiktaş, yeni sakinleri ile buluştu
Sonraki Reysaş GYO Odunpazarı'ndaki depolama alanını kiraya verdi

Diğer Yazılar

Makaleler 0 Yorum

İkinci Vatan Türkiye Programı 45 milyar dolarlık yatırım getirecek

İkinci Vatan Türkiye Programı ülkemize yılda 45 milyar dolarlık doğrudan yatırım getirecek…

Makaleler 0 Yorum

Yaşam Projeleri TİMAŞ A.Ş. özel röportaj

TİMAŞ A.Ş.  yaklaşık 20 yıldır Ankara Ostim Organize Sanayi Bölgesi’nde çatı-cephe kaplama ve yalıtım sektöründe faaliyet  gösteriyor.

Makaleler 0 Yorum

Kiracı Hakları

Yeni Borçlar kanunu Kiracı Hakları konusunda gelişmeler içermektedir.

Makaleler 0 Yorum

Yaşam Projeleri İki Derece Mimarlık Özel Röportaj

Ankara’da bir çok markalı konut ve ofis projelerine imza atan İki Derece Mimarlık Ofisi Sahipleri Yaman Pamukcu ve Erkan Erarslan Yaşam Projeleri’ne gelecek dönem projelerini anlattılar, Ankara gayrimenkul sektörünü değerlendirdiler…

Makaleler 0 Yorum

Sezai Mallı : Mütehhitlerin Mamak’a ilgisi artıyor

Mamak İnşaat Müteahhitleri Derneği (Mim-Der) Başkanı Sezai Mallı,Yaşam Projelerine önemli açılamalarda bulundu.

Makaleler 0 Yorum

Emlak sektöründe blog yazmanın önemi

Blog yazmak başlı başına son derece önemli bir faaliyettir.