Yeni Keçiören Bulvarı son aşamaya geldi

Yeni Keçiören Bulvarı son aşamaya geldi

Büyükşehir Belediyesi, Keçiören trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak yeni Keçiören Bulvarı (Yavuz Sultan Selim Bulvarı) yapımında son aşamaya geldi. Bulvar’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda trafiğe açılması hedefleniyor.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, “İmalatında son aşamaya geldiğimiz 1,2 kilometrelik bulvarımızı, 29 Ekim’de açmak için büyük özveriyle gece-gündüz çalışıyoruz” dedi.
Keçiören’in merkez tarafından tek girişi olan Fatih Köprüsü’ne paralel yeni bulvarın trafiğe by-pass etkisi yapacağını belirten Üçpınar, , “Bulvar trafiğe açıldığı zaman, özellikle Keçiören bölgesinde trafik yüzde 40 oranında rahatlayacak” diye konuştu.
Bulvarın birinci etabı olan Basınevleri tarafında 3 katlı kavşak çalışmaları kapsamında; 2 köprü, 1 alt geçit ve 1 hemzemin kavşağın 3 ay gibi kısa sürede inşa edildiğini bildiren Üçpınar, Selçuklu Caddesi ile Gülhane Caddesi yönündeki yaklaşık 250 metre uzunluğundaki köprünün trafiğe açıldığını, Selçuklu Caddesi ile yeni bulvar arasındaki 420 metre uzunluğundaki köprünün ise  ikinci etap olan Samsun Yolu kesişimindeki çalışmalarının tamamlanmasıyla hizmete gireceğini söyledi.

-“500 PERSONEL, 29 EKİM İÇİN GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ”
Bulvar’ın ikinci etabı olan Samsun Yolu kesişimindeki 1 köprü ve 2 alt geçit yapımında da son aşamaya gelindiğini ve çalışmaların 7/24 devam ettiğini belirten Vedat Üçpınar, şöyle devam etti:
“Selçuklu, Gülhane ve Basın caddeleri kesişiminden başlayıp Samsun Yolu’na kadar yapılacak olan yaklaşık 800 metre uzunluğundaki yeni bulvar, 2’şer şeritli çift yönlü olacak. Açıldığı zaman ise bu bölgenin trafiğine adeta by-pass etkisi yapacak. Hedefimiz 29 Ekim ve bu tarih için toplam 500 personelimizle birlikte gece-gündüz uğraşıyoruz.”

-1285 METRE UZUNLUĞUNDA BULVAR…

-Proje uzunluğu 1285 metre olan bulvarda, 8 alt ve üst geçit bulunuyor.
-Bulvar’daki asfaltlama, kaldırım, aydınlatma ve altyapı çalışmaları büyük oranda tamamlandı.
-Proje kapsamında yer alan 270 metrelik iki köprüde kiriş ve döşeme çalışmaları tamamlanmak üzere.
-Bu köprülerdeki asfaltlama, aydınlatma çalışmaları da en kısa sürede başlayacak.
-Proje genelindeki peyzaj ve trafik işaretleme çalışmaları da tamamlanmak üzere.
-Proje genelinde şu anda 500 personel, 25 iş makinesi ve 50 kamyon çalışıyor.

Previous Yenimahalle Gold Wings 2 Konutları'nda son daireler
Sonraki Soyak Yapı’nın dev projesi Soyak Konforia

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Antalya’da ev ve kira fiyatları neden artıyor ?

Emlakçılar Oda Başkanı Sağlam, Antalya’da ev ve kira fiyatlarının artış sebebinin inşaat maliyetlerinin yüksek olmasından kaynaklandığını söyledi

Güncel Haberler 0 Yorum

THBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi faaliyetlerine başladı

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) artık mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirilen mesleklere yönelik sınav ve belgelendirme yapabiliyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Altındağ’da yılda 15 bin konut yapılıyor

Başkan Tiryaki Altındağ’daki yapılaşmanın tüm hızıyla devam edeceğini belirtti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kavaklıdere İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin Temeli Atıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1 milyon kişinin su ihtiyacını karşılayacak Kavaklıdere İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin temelini törenle attı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Yenimahalle Belediyesi arsa satıyor

Ankara Yenimahalle Belediyesi Yakacık ve Yuva bölgesinde Konut, Özel Sosyal Kültürel Tesis, Ticari Rekreasyon Alanı cinsindeki arsalarını Açık teklif usulü ile satıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle 15020 ada 2 parsel imar planı değişikliği

Yenimahalle 15020 ada 2 parsel Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin 09.09.2016 gün ve 1775 sayılı kararı ile onaylanan, 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişiklikleri 05.10.2016

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.