Yeni Gayrimenkul Projeleri

Yeni Gayrimenkul Projeleri

Emlak Konut GYO, KİPTAŞ gibi devlet destekli firmalar yeni hamleleriyle inşaat sektörünü canlı tutmayı sürdürüyor.

TÜRK ekonomisinin lokomotifi inşaat ve gayrimenkul sektörü hareketli günler geçirmeye devam ediyor. Başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olmak üzere TOKİ. Emlak Konut GYO, Kiptaş gibi devlet destekli firmalar yeni hamleleriyle inşaat sektörünü canlı tutmayı sürdürüyor. Emlak Konut yeni arsa ihaleleriyle çok değerli projelerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Peki sektörde beklenen projeler neler?

Nokta İnşaat-İzmir Bayraklı
NOKTA inşaat tarafından İzmir Bayraklı’da hayata geçirilecek olan karma proje, konseptiyle dikkat çekiyor, içerisinde 200 odalı otel, 170 konut, AVM, otopark ve sosyal tesislerden oluşacak. 24 bin 707 metrekarelik arsa üzerinde inşa edilecek.

Folkart Highlife
FOLKART Yapı’nın izmir’de hayata geçireceği Highlife projesi 370 metre uzunluğa sahip olacak. Mimarisiyle şehrin yeni sembolü olacak olan proje Konak bölgesinde yükselecek ve 240 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak.

Sinpaş GYO Büyükesat
ANKARA Çankaya-Büyükesat bölgesinde inşa edilecek olan proje Sinpaş GYO imzası taşıyacak. 206 daire ile birlikte 485 ticari birimin bulunacağı projede arsa büyüklüğü 22 bin 572 metrekare.

İŞ GYO&NEF TOPKAPI PROJESİ
İstanbul Topkapı’da Şişecam arsası üzerinde inşa edilecek olan İş GYO Nef Topkapı projesi için düğmeye Mart 2015’te basacak. 2018 Ağustos-Eylül aylarında teslim edilmesi planlanan projede 9 bin kişinin yaşaması planlanıyor. Toplamda 3 bin 581 bağımsız bölümden oluşacak ve 80 bin 239 metrekare alan üzerine kurulan proje içerisinde 510 adet 1+0 daire, 2 bin 737 adet 1+1 daire, 213 adet 2+1 daire, 105 adet 3+1 daire yer alacak. 2 bin 428 adet ağacın dikileceği projede 51 bin 353 metrekarelik yeşil alan yer almakta.

ALA GÜNEŞLİ
Mar Yapının İstanbul Bağcılar-Güneşli bölgesinde hayata geçireceği Ala Güneşli projesi 39 katlı iki bloktan meydana gelecek. Toplamda 728 bağımsız bölümden oluşacak olan proje konut+ticaret alanı imarına sahip 17 bin 226 metrekare alanda yükselecek. Projede 721 daire birlikte ticari dükkanlar ve 61 odalı otel bulunacak. Tamamlandığında 1700 kişinin yaşaması planlanan projede inşaat büyüklüğü 94.800 metrekare olarak belirlendi.

PRUVA 34 BAKIRKÖY
Doğa Şehircilik tarafından Bakırköy’de sahil bölgesinde konumlandırılacak olan Pruva 34 projesinin Ağustos-Eylül aylarında satışa çıkması bekleniyor. Projede 263 ve 305 metrekarelik giriş katları. 287 metrekarelik 4+1,337 metrekarelik 5+1 ve 500 metrekareden büyük çatı dubleksleri yer almakta. Proje içerisinde 239 daire ile birlikte lüks sosyal donatı alanları bulunuyor.

İŞ GYO KARTAL
65 bin 475 metrekarelik arsa üzerinde inşa edilecek olan İş GYO Kartal projesi mimarisiyle bölgenin çehresini değiştirecek. En kısası 14,5 metre, en uzunu 149 metre olacak 6 blokun bulunacağı projede 1+0, 1+1,2+1,3+1,4+1 ve 5+1 daireler yer almakta. Proje, 966 konut, 198 ofis ve 31 ticari birimden oluşacak.

AVRUPA KONUTLARI KALE PROJESİ
Artaş inşaat tarafından Topkapı’da hayata geçirilecek Kale projesi Avrupa Konutları markasıyla yükselecek. Proje 220 bin metrekare inşaat alanına sahip. 700’ün üzerinde bağımsız bölümün bulunacağı proje için Artaş’m web sitesinde ön talep formu bulunuyor.

ARTAŞ ÇOBANÇEŞME
İstanbul Yenibosna-Çobançeşme aksında inşa edilecek Artaş Ofis ve Otel projesi bölgenin değerine değer katacak. 8.796 metrekare arsa üzerinde inşa edilecek olan proje bölgenin yükselen değeri olacak.

SİNPAŞ-SANCAKTEPE
Sinpaş Yapı’nın İstanbul Anadolu Yakası, Sancaktepe ilçesinde inşa edeceği proje 25 bin 964 metrekare alan üzerinde yükselecek. İçerisinde 291 seviyelerinde konutun bulunacağı projede 68 adet 1+1 daire, 72 adet 2+1 daire, 117 adet 3+1 daire ve 34 adet 4+1 daire yer alıyor.

BAKIRCI YAPI GAZİOSMANPAŞA
İstanbul Avrupa Yakası Gaziosmanpaşa Sarıgöl bölgesinde inşa edilecek olan proje 916 konut, 54 dükkan ve 52 ofis olmak üzere toplamda 1022 bağımsız bölümden oluşacak. 191.309 metrekare kapalı alana sahip olan projede konutların kapladığı inşaat büyüklüğü ise 92.848 metrekare.(Güneş)

Previous Lavelli Mobila Yurt Genelinde Bayilik Verecek
Sonraki Rönesans Sayfiye'de Ramazan Kampanyası

Diğer Yazılar

İstanbul

Metsan Nexus’un iç tasarımı Eric Kuster’e emanet

İstanbul’un yıldızı parlayan ilçesi Kartal’da inşa edilen Metsan Nexus’un iç tasarımını üstlenen Metsan Mimari Tasarım, bu alanda dünyanın önde gelen isimlerinden biri olan ünlü tasarımcı Eric Kuster ile işbirliği yapıyor.

İstanbul 0 Yorum

Maltepe’de Sahilada projesi başlıyor

Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun patronu Eray Kapıcıoğlu’nun inşaat şirketi, Maltepe’de ‘Sahilada’ adında projeye başlıyor.

İstanbul 0 Yorum

Brooklyn Life projesi

Brooklyn Life Anadolu yakası Kadıköy’de Pana Yapı tarafından inşa ediliyor.

İstanbul

5. Levent konut projesinde yaz kampanyası

Torunlar GYO ve KİPTAŞ işbirliği ile İstanbul’da, TEM Alibeyköy kavşağında inşa edilen 5. Levent’ konut projesinde yaz kampanyası başlatıldı.

İstanbul 0 Yorum

DAP Yapı Adam Kule projesi ön talep topluyor

İSTMARİNA, DAP Vadisi, Burgu, Tango, Dalga ve Vazo Kuleler gibi projeleriyle gayrimenkul sektörüne yeni bir bakış açısı kazandıran DAP Yapı; Kartal Dragos’ta yer alan Adam Kule projesi için ön talep

İstanbul

Güneşli konut projeleri

İstanbul Avrupa yakasında Güneşli konut projeleri ile öne çıkmakta.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.