Yazlık ev satışlarındaki artış sektöre hareketlilik getirdi

Yazlık ev satışlarındaki artış sektöre hareketlilik getirdi

Özel sektör inşaat yatırımları 2014 yılında yüzde 9.4 artış gösterirken sektör, 2015 yılında da büyümeye devam ediyor.

2015 yılının ikinci çeyreğinde inşaat üretim endeksi bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,8 oranında arttı. Konut satışlarına da yansıyan artış ile Türkiye genelinde Temmuz ayında 96 bin 589 konut satıldı. Özellikle Ege Bölgesi’nde yazlık ev satışlarındaki artış sektöre hareketlilik getirdi.

Türkiye genelinde konut satışları 2015 Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13,5 oranında arttı. Özel sektör inşaat yatırımları da 2015 yılının ikinci yüzde 1,8 oranında yükseldi. Hem yatırım hem de satışlar açısından Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Ege’nin incisi Bodrum, sektörün ilgisini çekmeye devam ediyor.

Popülerliğinin yanı sıra sakinliği, havası, doğası, denizi ve manzarasıyla Bodrum-Gündoğan özellikle bu yaz yatırımcıların ve alıcıların gözdesi oldu. Bodrum Gündoğan’ın dikkat çeken projeleri arasında yer alan GBC İnşaat imzalı VistaHill Bodrum Evleri, Haziran ayı itibariyle satışa sunuldu. Konumu, doğası, manzarasıyla ve diğer ayrıcalıklarıyla yatırımcının da tatilcilerin de dikkatini çekiyor. Toplam 15 bin 113 metrekarelik alana kurulu VistaHill Bodrum projesi, 15 daire ve 14 villadan oluşuyor. İnşaatı yüzde 80’inin üzerinde tamamlanan VistaHill Bodrum Evleri’nde yaşam 2016 yazında başlayacak.

Ayrıntılı Bilgi İçin: www.vistahillbodrum.com

Previous Velvet Towers projesi
Sonraki Borsa İstanbul’un binasına Avrupa’dan ödül geldi

Diğer Yazılar

Yazlık

Vicem Bodrum Yalıları tanıtıldı

Bodrum’da dört mevsim yaşam konforu sunan Vicem Bodrum Yalıları, geçtiğimiz hafta farklı bir lansman davetiyle cemiyetin ünlü isimlerine tanıtıldı

Yazlık 0 Yorum

Park Azur Torba villaları, lüks ve konforlu tatil keyfi sunuyor

Ülkemizin en önemli tatil beldelerinden Bodrum, havaların soğumasıyla yaz aylarındaki canlı günlerine veda ederken, kendisini yeni keşfedecek tatilcileri bekliyor.

Yazlık 0 Yorum

Euro Residence XVI

Kurt Safir İnşaatın 30 yıllık tecrübesi ile Euro Residence XVI Apartmanı Antalya / Alanya / Mahmutlarda hayat buluyor.

Yazlık 0 Yorum

Varyap Yalıkavak görücüye çıkıyor

Türkiye’nin lider inşaat şirketlerinden Varyap, Bodrum Yalıkavak’ta hayata geçireceği “Varyap Yalıkavak” projesini, düzenleyeceği bir basın toplantısı ile paylaşmayı planlıyor.

Yazlık 0 Yorum

Elite Life 3

Mahmutlar’da özel bir proje…

Yazlık 0 Yorum

Avşallar Arcadia Homes’un inşaatı başladı

Müteahhit Kefelioğlu, Avşallar’da 286 konut ve 18 dükkanlı Arcadia Homes’un inşaatına başladı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.