Yaşamkent’te nitelikli konut projeleri yükseliyor

Yaşamkent’te nitelikli konut projeleri yükseliyor

İnşaat sektöründe yaşanan hareketliliğe dikkat çeken Anka Batı Yönetim Kurulu Başkanı Fikri Yüksel, “Eylül, ekim ve kasım gibi konut satışlarının en yüksek oranda gerçekleştiği bir dönem var. Geçen yıl Cumhuriyet tarihinin en yüksek satışı yakalanmışü. Bu yıl, o rekoru yeniden kırmayı bekliyoruz. Son zamanlarda hükümet, piyasayı hareketlendirmek için ciddi atılımlar yapıyor. Ekonomiyi destekleyen yeni modeller açıklanıyor. Yılın son çeyreğinde ciddi satış grafiği yakalayacağımızı düşünüyorum” diyor.

“TÜKETİCİ, MARKA PROJELERİ TERCİH EDİYOR”
Ankara’nın hızla değerlenen bölgesi Yaşamkent‘in markalaşma yolunda geliştiğini kaydeden Fikri Yüksel, bölgede birbirinden nitelikli konut projelerinin yer aldığına dikkat çekiyor. Tüketicilerin sosyal donaular kadar lokasyona da önem verdiğini ifade eden Yüksel, Yaşamkent’in birçok iş adamı ve bürokratın tercihi olduğunu belirtiyor.

“MERKEZİ LOKASYONLAR DOYGUNLUĞA ULAŞTI”
Merkezi bölgelerin doygunluğa ulaştığını ve ev sahibi olmak isteyenlerin rotayı Yaşamkent’e kaydırdığını anlatan Fikri Yüksel, “Birçok itibarlı semt doygunluğa ulaştı. Bazı hane sakinleri yaşadığı semtten ayrılmak istemiyor. Bazılan ise gelişimi öngörerek tercihlerini Yaşamkent gibi semtlerden yana yapıyor. Bu tercih, günümüzde lüks konutların ve gösterişli plazaların yükseldiği, ayrıcalıklı bir semt olan Yaşamkent’i taçlandırdı. Kısacası, değişimi seven ve yeniliğe sıcak bakanlar kazandı diyebilirim” diyor. Başkentin periyodik olarak artan nüfusunun, iş yerleri ve konutlarda da dönüşümü beraberinde getirdiğini belirten Yüksel, tüketicinin ihtiyacına yönelik olarak çok kadı prestijli plazalann ve konut projelerinin artığına dikkat çekiyor.

YOL ÜSTÜNÜ RENKLENDİREN MAĞAZALAR
Anka Batı‘yı tüketicinin ihtiyaçlarına göre yapılandırdıklarını söyleyen Yüksel, proje detaylarından şöyle bahsediyor: ‘Yaşamın başladığı Anka Baü’da dıştan komple ses ve ısı yalıümı bulunuyor. Projemizde asansörlerden yangın algılama sistemlerine kadar tüm detaylara dikkat ettik. Enerji verimliliği sağlamak amacıyla merkezi kaskad yoğuşmalı sistem kullanarak yapılandırdığımız Anka Batı’da jeneratörden yangın deposuna kadar birçok ayrıntı bulunuyor. Her şeyden önce, farklılığı marka değerinin temeline koyan firmamız, 4.5 metre tavan yüksekliğine sahip iş yerleri ve üç metre tavan yüksekliğine sahip konutlarıyla ev sahiplerine ferahlığı, lüksü ve konforu vaat ediyoruz. Küçük bir şehir oluşturduğumuz Anka Batı’da ev ve iş yeri sahipleri, sitelerinden dışarı çıkmak istemeyecek.”www.platinonline.com

Previous Kumko Yapı, Bornova'nın ilk dönüşüm projesini yapacak
Sonraki Trabzon Akyazı Stadı bu ay sonuna kadar bitirilecek

Diğer Yazılar

Ankara 0 Yorum

Uransan kiracısı hazır projeler üretiyor

Ankara’da  Uransan,konut  projelerinden konut alan yatırımcıların kiracısını bulmaya da yardımcı oluyor.

Ankara

Mert Yıldızhan : Elit Manzara Ankara’da ‘ilk’ leri barındıracak

Başkent Ankara’da lüks ve konforlu yaşam isteyen, seçkin kişilerin tercihi Beytepe’de birbiri ardına yükselen konut projeleri, bölgenin kalite anlayışının da artmasını sağlıyor.

Ankara 0 Yorum

Aden Ballıkpınarı’nda ev fiyatları 500.000 TL’den başlıyor

İki etaptan oluşan ve ilk etabı teslim edilen Aden Konut Projesi’nin ikinci etabı da çelik yapı sistemi sayesinde hızla tamamlanarak, sahiplerine Eylül ayında teslim edilecek. Şu anda 26 adet bağımsız

Ankara

Akın 688 Eryaman konut projesi

Akın 688 Eryaman konut projesi Akın İnşaat tarafından Eryaman’da inşa ediliyor.

Ankara 0 Yorum

Arkadya Göksu Evleri’nin lansmanı gerçekleşti

ALPAK MÜHENDİSLİK A.Ş’nin yeni projesi ARKADYA GÖKSU EVLERİ’nin lansmanı geçtiğimiz günlerde Ankaralıların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Ankara 0 Yorum

Süleyman Yazıcı: Open Sky konutları inşası devam ediyor

Kalite anlayışını yeniden yazıyoruz 1954’ten bu yana sektörün nabzını tutan Yazıcı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yazıcı, projelerinde önceliği kaliteye verdiklerini belirtti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.