Yaşam Projeleri TİMAŞ A.Ş. özel röportaj

Yaşam Projeleri TİMAŞ A.Ş. özel röportaj

TİMAŞ A.Ş.  yaklaşık 20 yıldır Ankara Ostim Organize Sanayi Bölgesi’nde çatı-cephe kaplama ve yalıtım sektöründe faaliyet  gösteriyor.

Bir çok projede imzası olan  TİMAŞ’ ı yakından tanımak,  ürünleri,  hizmetleri ve  hedefleri konusunda bilgi almak için TİMAŞ A.Ş.  Genel Müdürü Serhat Maşlak ile röportaj gerçekleştirdik. TİMAŞ A.Ş.Genel Müdürü Serhat Maşlak Yaşam Projeleri’nin sorularını şöyle cevapladı;

Yaşam Projeleri : TİMAŞ’ın kurulması hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Serhat Maşlak : TİMAŞ A.Ş., 1999 yılında Ankara/Ostim Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetine başlamış olup, çatı-cephe kaplama pazarı ve yalıtım sektörüne yeni bir vizyon ve hareketlilik getirmiştir.

Müşterilerinin talepleri doğrultusunda hızlı malzeme temini, proje bazında özel keşif, detaylandırma ve uygulama hizmetlerinde her geçen gün kendini yenileyen yapısıyla TİMAŞ sektörünün öncü firmalarından birisi olarak büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir.

Gerek ülkemizden gerekse yurtdışından kalitesini ispatlamış imalatçı firmaların temsilciliğini ve bayiliğini üstlenen TİMAŞ, Ankara Ostim Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ana depo ve satış merkeziyle vermekte olduğu ürün satış hizmetinin yanında, çatı ve cephe kaplama uygulamaları yapmakta olan bir uygulama departmanını da bünyesinde barındırmaktadır.

Firmamız İZODER ve ÇATIDER üyelerinden olup, yalıtım pazarında standart, ürün ve uygulama detayı bazında olan yeniliklerini yakından takip etmektedir.
İki sene önce başlattığı kurumsallaşma süreciyle birlikte oluşturduğu kurum kültürü ve sahip olduğu köklü geçmişin sağladığı marka gücü, TİMAŞ’ı sektörde ayrıcalıklı kılan firmalardan birisi yapıyor.

1999 yılında kurulan TİMAŞ Endüstriyel Ürünler A.Ş., o günden bu yana sektördeki ağırlığını, satış kabiliyetini, pazarlama gücünü, satın alma imkânlarını yeni yatırımlarıyla pekiştirerek büyümeye devam ediyor. İki sene önce başlattığı kurumsallaşma süreciyle birlikte oluşturduğu kurum kültürü ve sahip olduğu köklü geçmişin sağladığı marka gücü, TİMAŞ’ı sektörde ayrıcalıklı kılan firmalardan birisi yapıyor.

Yaşam Projeleri : Ürün gamınız  hakkında bilgi alabilir miyiz ?
 
Serhat Maşlak : TİMAŞ’ın ürün grubunu metal kenetli çatı sistemleri, sandviç paneller, çatı yalıtım ile ısı yalıtım, ses yalıtım, mantolama, su ve yangın yalıtım malzemeleri oluşturuyor.

Süren projeler ve sektörün özellikle uygulama alanında duyduğu ihtiyaçtan dolayı TİMAŞ, çatı ve cephe kaplama konusunda uygulama yaparak ihtisaslaşmayı tercih etmiş bir firma. Bununla ilgili olarak aldığı projelerin hem ürün bazında malzeme satışlarını hem de uygulamalı olarak montajlarını üstlenen firmanın ayrıca son dönemde sektörde kabul gören termoplastik membran kaplamaları, yine gerek kamu projelerinde gerekse özel sektör yatırımlarında tercih edilen ürünlerinden bir tanesi.

timas_gorsel_2

Yaşam Projeleri : Hayata geçirdiğiniz projeler hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Serhat Maşlak : TİMAŞ, müşterilerin talepleri doğrultusunda hızlı malzeme temini, özel keşif, detaylandırma-uygulama ve uzman ekiplerle hizmet veriyor. Bu zamana kadar Türkiye çapında birçok önemli projeye imza atan TİMAŞ, Devlet Hava Meydanları’nın üstlendiği yeni havalimanlarında yönetim binalarının kenet çatı sistemleri işinde 3. Havaalanı kenet çatı sistemi işini bitirdi. 4. Havaalanı inşaatındaki çalışmaları ise hala devam ediyor. Firma ayrıca devlet hastanelerinde membran uygulamaları yapıyor.

Balıkesir Kapalı Spor Salonu, Bursa Kapalı Spor Salonu, Diyarbakır Forum AVM, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın muhtelif hangar depolarının kaplamaları, Selçuk Ecza Deposu’nun İstanbul ve Afyon depoları, Kırıkkale Hükümet Konağı, İzmir Aliağa Cezaevi Şantiyesi, Ankara Lojistik Üssü, Bingöl Havalimanı Yurt İçi Nakliyeciler İdare Binası, TİMAŞ’ın kenet çatı referansları arasında yer alıyor. Ankara Otonomi Yerleşkesi, Abdülkadir Özcan İş Merkezi, TCDD YHT yeni gar binaları, AFAD Van-Ankara depoları, ONPO Madencilik-Bala, M.F.Ş. İnşaat Ankara O.S.B. ve Konya-Çumra Şeker Fabrikası ise sandviç panel referansları arasında bulunuyor.

timas_gorsel_3

Yaşam Projeleri : Eğitimlere oldukça önem veriyorsunuz. TİMAŞ Usta Kulübü hakkında neler söylersiniz ?

Serhat Maşlak : “TİMAŞ Usta Kulübü” adı altında bir kulüp kurduk.TİMAŞ, bu kulüp ile üye ustaların yaptığı işlerin önemini ortaya çıkarıyor, ustaların eğitim ve seminerlerle bilgi ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Üretim, satış, müşteri ilişkileri, iletişim gibi birçok alanda personel eğitimleri gerçekleştirerek çalışanlarımızın her alanda gelişimlerini destekliyoruz. 2013 yılında çalışanlarımızın 10 farklı alanda eğitim almalarını sağladık. Müşteri memnuniyeti, sunum teknikleri, zaman yönetimi, etkili konuşma, diksiyon ve toplantı eğitimi gibi farklı alanlarda oldukça kapsamlı seminerlerle personelimizin uzmanlık alanlarının gelişimine katkıda bulunarak personelin motivasyonunu artırmayı hedefliyoruz. Eğitim seminerlerimizi de sürekli hale getirerek kurum içinde gelişimi sürekli kılarak verimli sonuçlarının TİMAŞ’ı da sektörde bir adım ileriye taşıyacağı kanısındayım”

timas_gorsel_4

Yaşam Projeleri : Yakın gelecek için hedefleriniz nelerdir ?

Serhat Maşlak : TİMAŞ olarak hedeflerimiz yüksek. 5-10 yıllık süreçte planladığımız ve gelmek istediğimiz noktayı biliyoruz. Mevcut konjonktür çerçevesinde, sektörümüzle ilgili gelişmeleri takip ederek faaliyetlerimizi sürdürmeyi hedefliyoruz. Ben ve ekibim yirmi yıla yaklaşan birikimimizle, sektörde sağladığımız güven duygusuyla çatı-cephe ve yalıtım sektöründe ülkenin her yerinde ilk aranılan ve önemli projelerin çözüm ortağı olacak olan TİMAŞ için çalışıyoruz”.

Yaşam Projeleri : Ankara’da inşa edilen yeni konut projelerinde ısı ve ses yalıtımına oldukça önem verilmekte .Bu konuyu nasıl değerlendirirsiniz ?

Serhat Maşlak : Evet, Ankara’da inşa edilen yeni konut projelerinin sundukları bir çok özelliğin  yanında yalıtım da dikkat çekiyor. Yapının sağlamlığı ve dayanıklılığı için yalıtım şart. Tüketicide de yalıtımın yapıyı koruduğu ve tasarruf sağladığı bilincinin yerleşmesi gerekiyor. Bunun maliyet yönünde çıktı değil, aksine kısa sürede kendini amorti eden bir girdi olduğunun bilincine varılması şart…

www.yasamprojeleri.com

Yayınlanan röportaj, makale, özel haber ve fotoğrafın tüm hakları www.yasamprojeleri.com’a aittir. Ancak alıntılanan röportaj, makale, özel haber ve fotoğraf, www.yasamprojeleri.com linki verilerek kullanılabilir.

Previous Konut Yatırımında Esenyurt mu, Beylikdüzü mü ?
Sonraki Yabancı yatırımcı GYF’lere ilgi duyuyor

Diğer Yazılar

Makaleler 0 Yorum

Ankara konut fiyatları artışında dünyada 13. sırada

Ankara konut fiyatları artışında 13. sırada.

Makaleler 0 Yorum

Efe Bezci:“Modern şehirleşmeye destek veren kazanacak”

Yaklaşık 40 yıldan bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösteren Besa Grup’un genç ve başarılı Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, Haziran ayında teslim edilecek Besa Kule İş Merkezi projesini anlattı.

Makaleler 0 Yorum

Evren Acar : Büyüyen Ankara’da stok fazlasına dikkat

Başkent’te çok sayıda inşaat firmasına pazarlama ve satış danışmanlığı hizmeti sunan CEF Danışmanlık’ın kurucu ortaklarından Evren Acar’la sektörü ve Ankara konut projelerini konuştuk.

Makaleler 0 Yorum

Mustafa Ak: “Ankara’nın en kıymetli toprağı Keçiören olacak”

Keçiören Belediye Başkanı Sn. Mustafa Ak Yaşam Projeleri’ne önemli açıklamalarda bulundu.

Makaleler

Bina ve site yönetimi hakkında bilinmesi gerekenler

Yapılaşmaların son yıllarda oldukça fazla artması sonucu bina veya sitelerin eğitimli kişiler tarafından yönetilmesi zorunluluk haline gelmiştir.

Makaleler 0 Yorum

Turizm Tesisleri Türleri ve Genel Özellikleri

Her geçen gün artan turist potansiyeli ile Türkiye turizm yatırımlarının cazibe merkezi haline gelmektedir. Sadece kıyılarda yaz turizmine yönelik yatırımlar ile sınırlı olmayan, şehir içi ve kültür turizmine yönelik olması

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.