Yaşam Projeleri İki Derece Mimarlık Özel Röportaj

Yaşam Projeleri İki Derece Mimarlık Özel Röportaj

Ankara’da bir çok markalı konut ve ofis projelerine imza atan İki Derece Mimarlık Ofisi Sahipleri Yaman Pamukcu ve Erkan Erarslan Yaşam Projeleri’ne gelecek dönem projelerini anlattılar, Ankara gayrimenkul sektörünü değerlendirdiler…

Yaşam Projeleri:Öncelikle sizi tanıyabilirmiyiz?
Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İç Mimari ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra sektörde yer alan, marka olmuş farklı firmalarda mimari ve iç mimari alanlarda bireysel olarak tecrübe edindik. 2007 yılından itibaren iki meslektaşımızın dahil olduğu bir ekip ile ilk firmamızı kurduk. 2013 yılından itibaren çalışmalarımızı iki ortak olarak İki Derece Mimarlık adı altında sürdürmeye başladık.

Yaşam Projeleri:İki Derece Mimarlık’ın kuruluşu ve imza attığınız projeler hakkında bizi bilgilendirir misiniz?
İki Derece Mimarlık olarak, İç Mimari ve Mimari tasarımda yenilikçiliğin peşini bırakmayan, sıradanlıktan uzak, kalıplaşmaya karşı bir anlayışı benimsiyoruz. Her yeni projeyi, kendi içerisinde yeni bir başlangıç olarak değerlendiriyor, bakış açılarımızı, güncel akımlarla ve müşteri beklentileriyle bütünleştirerek çalışmalarımızı ortaya çıkartıyoruz. Mimari konsept proje tasarımlarımızda, bulunduğu çevrenin dili ile örtüşen ve aynı zamanda şehrin siluetine değer katan yapılar ortaya çıkartmayı hedefliyoruz. Tasarımlarımızın uygulamaya paralel ve olması gerektiği şekilde yapıya dönüşmesi ilkesiyle, proje uygulamalarını ve proje yönetim hizmetini de tüm gerekleri ile yerine getiriyoruz.

Yaşam Projeleri:Parktepe Konutları Projenizde sunduğunuz ayrıcalıklar nelerdir?
Mimari projesi Demay Mimarlık’a ait olan Parktepe Konutları iç mimari tasarımını ve satış ofisi iç mimari tasarımını İki Derece Mimarlık olarak gerçekleştirdik.  Parktepe Konutları Satış Ofisi giriş katında maket alanı ve toplantı bölümleri yer alırken, örnek daire bölümleri ikinci katta sergilenecek şekilde planlama yapılmıştır. Projenin ziyaretçilere sergilendiği maket bölümü ise yapının orta alanında konumlandırılmıştır. Aydınlatma tasarımının yarattığı ışık hattı aracılığıyla ziyaretçiler maket bölümünü takip ederek örnek dairelerin bulunduğu kata yönlendirilmektedir.

Parktepe Konutları iç mimari tasarımında geniş aile yaşamına olanak sağlayan, standartların yüksek tutulduğu bir anlayışla çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Diğer tarafta, seçilen ürünlerin kaliteli olması, mermer seçimlerinde ve parke seçimlerinde olduğu gibi tüm detaylarda doğal ürünlerin kullanımı önceliklerimizi arasında yer aldı.  

Yaşam Projeleri:Sizce Ankara’lılar ev alırken nelere dikkat ediyor?
Ankara’da son dönemde ev alan ailelerin veya kişilerin özellikle geniş balkon tercih etmesi dikkatimizi çekiyor. Biz de bu genel beklentiyi projelerimize yansıtmaya özen gösteriyoruz. Özellikle mutfak bölümü ile bir arada düşünülen, 4+ 1 tipindeki bir evi 5+1 gibi düşünebileceğimiz, istenildiğinde kapalı hale dönüştürülebilen geniş alanlı balkonlara projelerimizde yer veriyoruz.

Yaşam Projeleri:Ankara’da hayata geçireceğiniz  yeni projeler var mı?
Yıldırım Kule İş Merkezi, High Life Konutları, High End İş Merkezi, Simaj Patent Ofis Binası ve Beyterrace Konutları Ankara’da yer alan yeni projelerimiz arasında yer alıyor.

Yaşam Projeleri:Ankara’da konut,ofis,avm projelerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor.Bu durumu nasıl değerlendirirsiniz?
Büyük şehirlerin çoğunda olduğu gibi Ankara’da da hızlı olmayı gerektiren ve nüfus yoğunluğunun yarattığı  aktif yaşamın bir getirisi olarak iş ve ev yaşamının bir arada olduğu yapılara ihtiyaç duyuluyor. Diğer tarafta insanların yoğun iş hayatının karşılığında öncelikli beklentileri elbette ki yaşam standartlarını yükseltmek. Bu nedenle yeni konut yapılarına yönelim ve AVM’lere olan ilgi kaçınılmaz olarak her geçen gün artıyor.

www.yasamprojeleri.com

Yayınlanan röportaj, makale, özel haber ve fotoğrafın tüm hakları www.yasamprojeleri.com’a aittir. Ancak alıntılanan röportaj, makale, özel haber ve fotoğraf, www.yasamprojeleri.com linki verilerek kullanılabilir.

Previous Düşük Doğalgaz Faturası İçin Öneriler
Sonraki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Atık Yönetimi Sempozyumu Düzenliyor

Diğer Yazılar

Makaleler

DererOmay Mimarlık Özel Röportaj

Ankara’da bir çok projenin mimari ve iç mimari tasarımlarına imza atan Derer Omay Mimarlık Ofisi ortakları Batu Derer ve Emre Omay  yakın dönemde hayata geçirecekleri projeler ve Ankara’da inşa edilen

Makaleler 0 Yorum

Yaşam Projeleri TİMAŞ A.Ş. özel röportaj

TİMAŞ A.Ş.  yaklaşık 20 yıldır Ankara Ostim Organize Sanayi Bölgesi’nde çatı-cephe kaplama ve yalıtım sektöründe faaliyet  gösteriyor.

Makaleler 0 Yorum

Efe Bezci:“Modern şehirleşmeye destek veren kazanacak”

Yaklaşık 40 yıldan bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösteren Besa Grup’un genç ve başarılı Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, Haziran ayında teslim edilecek Besa Kule İş Merkezi projesini anlattı.

Makaleler 0 Yorum

Yabancı yatırımcı GYF’lere ilgi duyuyor

Avrupa’nın sektöründe en büyük fuarı olan ve bu yıl 18’incisi gerçekleştirilen Expo Real Fuarı için 5-7 Ekim tarihlerinde yine Münih’teydik.

Makaleler 1 Yorum

Akıllı kentler

İlk çağlardan beri insanoğlu birlikte yaşamanın mücadelesini verdi.

Makaleler 0 Yorum

Ofisde Yaşam

Günün uzun bir bölümünü geçirdiğiniz yaşam alanıdır ofisiniz… Trafikte boğuşup, boğucu bir telaş sonrasında geldiğiniz yerdir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.