Yaşam Projeleri  Erkan Aslan Özel Röportaj

Yaşam Projeleri Erkan Aslan Özel Röportaj

Ankara Gayrimenkul Müşavirleri Derneği Başkanı Erkan Aslan Yaşam Projelerine Ankara Gayrimenkul Müşavirleri Derneği (AGEM) hakkında bilgiler verdi. Ankaralı konut alıcılarına tavsiyelerde de bulunan  Aslan, Yaşam projelerinin sorularını şöyle cevapladı;

Yaşam Projeleri : Öncelikle AGEM’İ yakından tanıyabilir miyiz?
Erkan Aslan : Ankara Gayrimenkul Müşavirleri Derneği 2015 yılında kurulmuştur. Kısa adı AGEM olan kuruluş amacı Ankara’daki gayrimenkul müşavirlerinin kaynaşmasına ve işbirliğine ortam hazırlama mesleki ve ekonomik alışverişi dayanışmayı sağlamak sivil toplum kuruluşlarının resmi ve özel kuruluşlarla işbirliği gerçekleştirerek ülke sorunlarının çözümüne katkı sağlamaktadır.

Ankara’daki Gayrimenkul Müşavirlerinin arasında her zaman rol model olacaktır. Gücünü gençliğinden ve birlikteliğinden alan AGEM düzenlediği toplantılarla, yayınladığı  kitap  bülten  çeşitli   programlarıyla   çalışmalarını   ülkemize ve kamuoyuna  duyurmayı amaçlamaktadır. AGEM,  üyelerine  gayrimenkul  hukuku, eğitimler ve seminerler bu alanlarda faaliyet göstermekte ve çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu amaçla kurulan AGEM,  kuruluşunda  etkin  rol  oynadığı  1500 ‘ü  aşkın  üye sayısı ile AGEM   her geçen gün  güçlenerek   Ankara’da gayrimenkul  sektöründeki  katkılarıyla  hizmetlerine  devam  etmektedir.

Sayın yönetim kurulu başkanımız Erkan Aslan ve 15 kurucu üye ile yola çıkılan derneğimiz, 2015-2016 hedefi üye sayısını mevcut olandan iki katına çıkarma yolunda hızlı adımlar atmaktadır.  Gayrimenkul   ile  ilgili alanlarda  Strateji  geliştirme
çalışmaları  gerçekleştirmektedir .Ayrıca  hazırladığı  raporlarla  kamuoyunu  bilgi vermekte ve işbirliği imkanlarını tanıtmaktadır.

AGEM üyeleri ekonomik alışverişle yetinmemekte ve sosyal anlamda da yakınlaşmak için her olanağı en iyi biçimde değerlendirmeye çalışmaktadır.

AGEM üyeleri güçlü dayanışma duygusuyla toplumun gereksinim duyduğu her alanda adlarına yakışır bir biçimde çaba göstermektedir.
AGEM Ankara ‘nın ve ülkemizin sosyal ve kültürel ekonomik, iletişim, temsil ve işbirliği ağlarının geliştirilmesini amaç edinmiştir.

Girişimciliğin bir kariyer olarak algılanmasını sağlamak ve girişimcilik kültürünü yaymak adına başta Ankara ve ülkemizde karar vericileri etkileyen ve gündem yaratan bir sivil toplum kuruluşudur.

Hayat boyu bireysel gelişim ve sürekli eğitim programları ile üyelerinin liderlik ve girişimcilik yeteneklerini arttırmayı ve üyelerinin ticari menfaatleri için yeni işbirliklerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

AGEM kamu yararına çalışan gayrimenkul dünyasının temsil örgütü olarak girişimcilerinin evrensel iş ahlakı ilkelerine uygun faaliyet göstermesi yönünde çaba sarf eder.

Küreselleşme sürecinde Türk rekabet gücünün ve toplumsal refahın istihdamın verimliliğin yenilikçilik kapasitesinin ve eğitimin kapsam ve kalitesinin sürekli arttırılması yoluyla yükselmesini esas alır.

Yaşam Projeleri : Ankara Konut alıcılarına önerileriniz nelerdir?
Erkan Aslan: Konut alıcılarına tavsiyem; Tüketicilere ev almalarını tavsiye ediyorum. Konut alan herzaman kazanır.Tabi ev alırken bazı püf noktalar var.Özellikle kredili ile ev alanlar için söylüyorum ; kullandıkları kredi yüzde 50’yi aşmamalı, kısa vadeli kredi kullanılmalı.Ev alırken lokasyon ve inşaat kalitesine de dikkat etmelerini öneriyorum.

www.yasamprojeleri.com

Yayınlanan röportaj, makale, özel haber ve fotoğrafın tüm hakları www.yasamprojeleri.com’a aittir. Ancak alıntılanan röportaj, makale, özel haber ve fotoğraf, www.yasamprojeleri.com linki verilerek kullanılabilir.

Previous Başkent Doğalgaz ile Ankara Büyükşehir arasında uzlaşma
Sonraki Nurol Park’ta ofisler satışa çıkıyor

Diğer Yazılar

Makaleler 0 Yorum

Yabancı yatırımcı GYF’lere ilgi duyuyor

Avrupa’nın sektöründe en büyük fuarı olan ve bu yıl 18’incisi gerçekleştirilen Expo Real Fuarı için 5-7 Ekim tarihlerinde yine Münih’teydik.

Makaleler

DererOmay Mimarlık Özel Röportaj

Ankara’da bir çok projenin mimari ve iç mimari tasarımlarına imza atan Derer Omay Mimarlık Ofisi ortakları Batu Derer ve Emre Omay  yakın dönemde hayata geçirecekleri projeler ve Ankara’da inşa edilen

Makaleler 0 Yorum

Murat Türkoğlu : Dört Mevsim Eryaman ayrıcalık sahibi bir proje

Dört Mevsim Eryaman Projesi Ankara’da bir Tuna Türkoğlu ortak girişimi olarak hayata geçirilmektedir.

Makaleler 0 Yorum

Salih Bezci:”Ankara’nın yurtdışında layıkıyla tanıtılmasını istiyoruz”

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM Fransa’nın Cannes şehrinde 10-13 Mart 2015 tarihinde düzenlenecek.

Makaleler 2 Yorum

OTİZM ve OTİSTİK ÇOCUKLAR

YAŞAM PROJELERİ olarak Sosyal Sorumluluk gereği bu yazımızda Otizm alanında önemli bilimsel çalışmalar yapan ve farklı yöntemleriyle otistik çocuklara yönelik bilimsel çalışmalarıyla bilinen İLODER Otizm Derneği’ ne sayfamızda yer vermekteyiz.

Makaleler 0 Yorum

Muhanver Gözüm:“İnşaata giren işin inceliğini bilmeli”

Başkent Ankara’da çok sayıda kaliteli konut ve iş merkezi projesinde imzası bulunan MFZ Grup’un ortaklarından Muhanver Gözüm, inşaat sektörünün ekonominin dinamosu olduğunu vurgulayarak “Böylesine önemli bir sektöre girenlerin sayısı artıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.