Yapı Denetimi Yapan Kuruluşlara Operasyonel Denetim

Yapı Denetimi Yapan Kuruluşlara Operasyonel Denetim

Yapı denetim güvenliği, İstanbul’daki asansör kazasının ardından yeniden gündeme geldi.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapı denetim yapan kuruluşlara karşı  kararı aldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililer, yapı denetim kuruluşlarına yönelik denetim faaliyetlerinin belirli periyotlarla gerçekleştiğini, yeni kararla baskın niteliğinde denetimler yapacaklarını belirtiyor. Bakanlık yetkilileri 2014 Ağustos ayı sonuna kadar 2 bin 302 kuruluşa Yapı Denetim İzin Belgesi verdiklerini açıklarken, 489 adet kuruluşa da Laboratuvar İzin Belgesi verdiklerini belirttiler.

25 bin 987 adet mimar ve mühendis de Denetçi Belgesi aldı. Sektörde bin 838 adet yapı denetim kuruluşu ile 350 adet laboratuvar görev yapıyor. 505 milyon metrekareye tekabül eden 304 bin adet inşaat işini de bu kuruluşlar denetleniyor.(Yeni Asır)

Previous Karşıyaka Yönetimi Futbolculara Borcunu Daire İle Ödedi
Sonraki Avrupa'da 500, Bizde 3.500 Asansör Firması Var

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

Viaport Marina Mayıs ayında açılıyor

Türkiye’nin en yeni marinası Viaport Marina, açılışa gün sayıyor. Dünyanın ve Türkiye’nin eşsiz tasarımlı projesi Viaport Marina, Mayıs ayında kapılarını açıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ege-Koop’tan Fuara Özel Kampanya

25. Yıl ve Körfez Evleri gibi değerini sadece iki yıl gibi kısa bir sürede üçe katlayan projelerin mimarı EgeKoop, 83. İzmir Enternasyonal Fuarı’na da yine değerine değer katacak iki ayrı

Firma Haberleri 0 Yorum

Viaport Venezia AVM’de Kiralamalar Başladı

Via Properties & Gürsoy ortaklığında İstanbul Gaziosmanpaşa’da hayata geçirilen Viaport Venezia projesinde sona gelindi.

Firma Haberleri

24 GPY 3 yatırım fonunu yatırımcıya sunuyor

Kısa bir süre önce Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) kuruluş iznini alan 24 Gayrimenkul Portföy Yönetim (24 GPY) şirketi, Türkiye’deki ilk gayrimenkul yatırım fonlarından birisini kurmaya hazırlanıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

İconova Gaziantep

Gaziantep’in siluetini değiştiren proje Gaziantep’in yeni yaşam alanı ICONOVA’da kısa bir süre önce başlayan satışlar büyük ilgi gördü.

Firma Haberleri 0 Yorum

Gayrimenkul sektörü rekor bekliyor

1 Kasım seçimlerinin ardından tek başına iktidarın sektöre ilaç gibi geldiğini vurgulayan gayrimenkul uzmanları, hükümetin ‘ilk 100 gün’ programında sektöre yönelik net adımlar atması durumunda gelecek yılın ‘rekorlar yılı’ olabileceği

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.