Yalova’da Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Yalova’da, Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki 10 hektar alanda hayata geçirilecek kentsel dönüşümün planlama ve proje ihalesi yapıldı.

Kentsel dönüşüm projesiyle alakalı ‘mevcut durum analizi, dönüşüm modeli, halihazır harita, hak sahipliği tespiti, gayri menkul değerleme ve uzlaşma süreci eylem planı, imar planı ve kentsel tasarım projesi’ hizmet alımı ihalesi Yalova Belediyesi’nde yapıldı. Çok sayıda firma ihaleye davet edildi. Ancak davet edilen firmalardan sadece AKS Planlama ve Mühendislik, BHA Planlama ve Mühendislik, Ankara Planlama ve Mühendislik, Barlas-AND Ortak Girişimi firmaları ihaleye iştirak etti.

Pazarlık usulü olarak 2 aşamalı yapılan ihale, Yalova Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Naci Yıldız başkanlığındaki ihale komisyonunun yeterlik belgelerini ve ilk teklifleri okuması ile başladı. İlk tekliflerde en düşük fiyatı 1 milyon 508 bin 225 TL ile Barlas-AND Ortak Girişimi verdi. Ardından ihale komisyonu son tekliflerin sunulması için firmalara 15 dakika mühlet verdi. Ardından kapalı zarflarla son tekliflerini veren firmalardan

BHA firması 1 milyon 399 bin 435 TL, AKS firması 1 milyon 449 bin 874 TL, Ankara Planlama ve Mühendislik firması 1 milyon 478 bin 555 TL teklif sundu. En düşük teklifi ise 1 milyon 379 bin 655 TL ile Barlas-AND Ortak Girişimi verdi.

Buna göre Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki kentsel dönüşümün ilk ayağı sayılan planlama işlerinin yapım işini Barlas-AND Ortak Girişimi kazandı. 5 gün ihaleye itiraz süresi beklendikten sonra İmar Müdürlüğü son teklifi inceleyecek ve kanunen bir problem görülmezse ihale Barlas-AND Ortak Girişimine verilecek.

(Kaynak:iha)

Previous Ankara’nın İlk Diyabet Hastanesi Çankaya’da 8 Şubat'ta Hizmete Girecek
Sonraki İzmir Büyükşehir Belediyesi, 10 Yılda 941 Milyon Liralık Kamulaştırma Yaptı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Eti-Park’ın devri için imzalar atıldı

Etimesgut Belediyesi’nin Eti-Park İş Merkezi adıyla bilinen inşaat halindeki binayı Anka Teknoloji Üniversitesi’ne devrini içeren resmi protokol imzalandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kanal İstanbul’la Arsa Fiyatları Tavan Yaptı

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde ihale hazırlıklarının başladığını açıkladığı Kanal İstanbul, bölgesinde arsa fiyatlarını artırmaya devam ediyor.

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 28 Nisan 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 27 Nisan 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak.Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Birlik Parkı Yapılaşmadan Kurtuldu

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Birlik Parkı’nın “kentsel dönüşüm alanı” ilan ederek yapılaşmaya açılmasına yargı “dur” dedi.

Güncel Haberler

Ankara ANKAmall AVM’den çocuklara karne sürprizi

Niloya, Geronimo Kızılderili Kampı, karne ağacı… ANKAmall’da çocukları sürprizlerle dolu bir tatil bekliyor

Güncel Haberler

Ankara Büyükşehir Belediyesi taşınmaz ihalesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara’nın çeşitli ilçelerinde yer alan taşınmazlarını Kapalı Zarf usulü ile ayrı ayrı ve peşin bedelle mülkiyet satışı yapacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.