Yalova’da Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Yalova’da, Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki 10 hektar alanda hayata geçirilecek kentsel dönüşümün planlama ve proje ihalesi yapıldı.

Kentsel dönüşüm projesiyle alakalı ‘mevcut durum analizi, dönüşüm modeli, halihazır harita, hak sahipliği tespiti, gayri menkul değerleme ve uzlaşma süreci eylem planı, imar planı ve kentsel tasarım projesi’ hizmet alımı ihalesi Yalova Belediyesi’nde yapıldı. Çok sayıda firma ihaleye davet edildi. Ancak davet edilen firmalardan sadece AKS Planlama ve Mühendislik, BHA Planlama ve Mühendislik, Ankara Planlama ve Mühendislik, Barlas-AND Ortak Girişimi firmaları ihaleye iştirak etti.

Pazarlık usulü olarak 2 aşamalı yapılan ihale, Yalova Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Naci Yıldız başkanlığındaki ihale komisyonunun yeterlik belgelerini ve ilk teklifleri okuması ile başladı. İlk tekliflerde en düşük fiyatı 1 milyon 508 bin 225 TL ile Barlas-AND Ortak Girişimi verdi. Ardından ihale komisyonu son tekliflerin sunulması için firmalara 15 dakika mühlet verdi. Ardından kapalı zarflarla son tekliflerini veren firmalardan

BHA firması 1 milyon 399 bin 435 TL, AKS firması 1 milyon 449 bin 874 TL, Ankara Planlama ve Mühendislik firması 1 milyon 478 bin 555 TL teklif sundu. En düşük teklifi ise 1 milyon 379 bin 655 TL ile Barlas-AND Ortak Girişimi verdi.

Buna göre Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki kentsel dönüşümün ilk ayağı sayılan planlama işlerinin yapım işini Barlas-AND Ortak Girişimi kazandı. 5 gün ihaleye itiraz süresi beklendikten sonra İmar Müdürlüğü son teklifi inceleyecek ve kanunen bir problem görülmezse ihale Barlas-AND Ortak Girişimine verilecek.

(Kaynak:iha)

Previous Ankara’nın İlk Diyabet Hastanesi Çankaya’da 8 Şubat'ta Hizmete Girecek
Sonraki İzmir Büyükşehir Belediyesi, 10 Yılda 941 Milyon Liralık Kamulaştırma Yaptı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum
Güncel Haberler

Yabancıların Ankara’da taşınmaz almasına mevzuat engeli

Türkiye’de yabancılara satılan gayrimenkulun parasal değeri 4.3 milyar dolara ulaşırken inşaatçılar, başta Ankara olmak üzere yabancıların Türkiye’de taşınmaz alma şartlarının hala engellerle dolu olmasından yana dert yandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 12 Ocak 2016

12 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

2016’da kentsel dönüşüm öne çıkacak

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, ekonomideki kararsız dinamiklere rağmen konut satışlarının hız kesmediğini söyledi

Güncel Haberler 0 Yorum

Mustafa Tuna en başarılı ilçe belediye başkanı oldu

Andy- Ar araştırma şirketi Yerel Seçimler sonrasında vatandaşın nabzını tuttu, vatandaşa belediye başkanlarından memnun olup olmadığını sordu.

Güncel Haberler 0 Yorum

ÖİB’den 6 ilde taşınmaz satışı

4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca aşağıda yer alan  taşınmazlar “satış” yöntemi ile özelleştirilecektir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.