Yalı Ataköy  iklimlendirmeyi Daikin farkıyla yaşayacak

Yalı Ataköy iklimlendirmeyi Daikin farkıyla yaşayacak

Özyazıcı İnşaat tarafından, Bakırköy Galeria AVM’nin yanında inşa edilen ve Alpar Mimarlık tarafından tasarlanan ve konut, apart otel ve alışveriş tesislerinden oluşan Yalı Ataköy projesinde VRV IV Heat Pump ve Heat Recovery Dış Üniteler, VRV iç üniteler, Duvar Tipi Şık İç Üniteler, KNX otomasyon arayüzü ve I Touch Manager Kontrol Ünitesi kullanılacak.
İklimlendirme tercihlerini Daikin’den yana yapan iklimlendirme konusunda geleceğin yüksek verim ve enerji tasarrufu sağlayacak gayrimenkul projelerine Yalı Ataköy’de katıldı. Yalı Ataköy projesi sakinleri, Daikin VRV IV dış üniteler sayesinde eş zamanlı olarak ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda yıllık yüzde 28’e varan enerji tasarrufundan yararlanacak.

Özyazıcı İnşaat tarafından, Bakırköy Galeria AVM’nin yanında inşa edilen ve Alpar Mimarlık tarafından tasarlanan Yalı Ataköy Projesi’nde apart otel, konutlar ve alışveriş tesisi gibi karma yaşam alanları bulunuyor. Yalı Ataköy projesi, toplamda 72 bin 864 metrekare arsa alanı üzerinde hayata geçiriliyor. Proje içerisinde 215 bin metrekare üzerine inşa edilen Yalı Ataköy Evleri toplamda 16 katlı 5 bloktan oluşuyor. Yalı Ataköy Evleri’nde bulunan 512 konut için split tip şık iç ünite ile VRV Heat Pump Dış üniteler, 78 ticari alan için ise VRV Heat Pump Dış ve İç üniteler tercih edildi.

VRV IV HEAT PUMP DIŞ ÜNİTELER
Daikin’in ticari binalara yönelik öncü VRV teknolojisi, optimum kompresör verimliliği sağlamak üzere Daikin’in değişken soğutucu akışkan debi teknolojisi ile inverter kontrolünü kullanarak VRV Heat Pump daha yüksek COP/EER değerlere ulaşıyor. Daikin VRV IV sistemlerinin en büyük tercih sebeplerinin başında, eş zamanlı ısıtma ve soğutma yaparken, daha kolay montaj ve daha düşük karbon salınımı gibi özellikleri yer alıyor. Daikin, VRV IV Heat Pump RXYQ-T modeli ile doğru sıcaklık kontrolü, taze hava temini, klima santralleri, Biddle hava perdeleri ve sıcak hava üretimi yalnızca tek bir temas noktası gerektiren tek bir sistemde bir araya getiriliyor.

Her türlü binaya monte edilmeye uygun olan RXYQ-T dış üniteler, 78,4 Pa’ya varan yüksek cihaz dışı statik basıncı sayesinde bina içine de monte edilebiliyor. Otomatik soğutucu akışkan sızdırmazlık kontrolü sayesinde F gazı mevzuatına uyumlu olan dış ünitelerin, minimum boru uzunluğu 190 metre ve toplam boru uzunluğu 1000 metredir. 8’e kadar çıkan COP değerleriyle maksimum verimlilik için ısı geri kazanımlı tam entegre çözüm sağlayan VRV IV Heat Recovery REYQ-T dış ünitelerde, kullanıcılar için anlık ısıtma ve soğutma ile mükemmel konfor sağlıyor. Soğutma gerektiren alanlardaki ısının ısıtma veya sıcak su gerektiren alanlara aktarılmasıyla ısıtma ve sıcak su üretimi sağlayarak yıllık %28’e varan oranlarda daha yüksek sezonsal verimlilik sağlıyor. VRV IV Heat Recovery REYQ-T ve VRV IV Heat Pump RXYQ-T dış üniteler, Daikin’in tasarımlarıyla ön plana çıkan Emura ve Nexura gibi modelleriyle uyum içerisinde çalışıyor.

KNX ARAYÜZÜ
Daikin iç ünitelerinin KNX arayüzü üzerinden entegrasyonu sayesinde, klimalar, ışıklar ve panjurlar gibi birkaç cihazın merkezi bir kumandadan görüntülenmesi ve kumanda edilmesini sağlıyor. KNX arayüzün öne çıkan önemli bir özelliği, isteğiniz doğrultusunda programlama yapılabilmesidir. Örneğin; “Evde yokken çalışma” olarak kaydedilen program seçildiğinde klima, ışıklar ve panjurlar kapalı, alarm ise açıktır. KNX arayüzünün split ve VRV sistemler için 2 ayrı ürün gamı bulunuyor. KLIC-DD ve KLIC-DI, KLIC-DD arayüz modeli ile ev otomasyona split, BMS entegrasyonu için KLIC-DI model KNX arayüzü ile ise Sky ve VRV iç ünitelerine bağlanıyor.

Previous Ankapark Evleri projesi
Sonraki İstanbul konut projelerinde bayram fırsatı 2015

Diğer Yazılar

İstanbul 0 Yorum

Nurol Life projesi

Nurol Life konut projesi Nurol GYO tarafından İstanbul Seyrantepe’de yükseliyor.

Anadolu Yakası 0 Yorum

Tepe İnşaat Narlife Projesi Doğayla İç İçe Bir Yaşam Sunuyor

İnşaat sektörünün lider şirketlerinden Tepe İnşaat’ın, Maltepe’de inşa ettiği Narlife projesi, konut sahibi olmak isteyenleri doğa içinde, bahçeli bir hayata davet ediyor.

İstanbul 0 Yorum

Keten Haliç’in ikinci etabı Mayıs’ta teslim

Eyüp’te yükselen 6 katlı iki bloktan oluşan ve birinci etabı teslim edilmeye başlayan Keten Haliç Projesi’nin ikinci etabı ise Mayıs ayında teslim edilecek.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Sur Yapı Mirage Rezidans ve İlkbahar projeleri

Sur Yapı, Güneşli’deki MirageRezidans ve Sultanbeyli’de yapımına başlayacağı İlkbahar ile toplam 550 milyon TL’lik yatırıma imza atıyor.

İstanbul 0 Yorum

Mesa Marmara Haziran 2017’de teslim edilecek

20 katlı tek blok Mesa Marmara konut teslimleri Haziran 2017’de

İstanbul

Pırlanta Göztepe projesi

İstanbul’un gözbebeği Kadıköy Fikirtepe yeni projelerle değerine değer katıyor.