Yabancılar Venedik Saraylarına Akın Etti

Son dönemde yaşanan dolar kurundaki artışla, istanbul’da gayrimenkul sahibi olmak isteyen yabancılar şehri markaja aldı.

Bugünkü dolar kuruna göre 145 bin doları olan yabancıların Via Properties&Gürsoy Yatırım Ortaklığı tarafından hayata geçirilen İstanbul Gaziosmanpaşa’daki Venedik Sarayları projesinden daire satın alabileceğini söyleyen Viaport Venezia Satış Pazarlama Direktörü Cenk Hayırlıoğlu, “2 haftada 1.000 konutun yüzde 20’sini yabancılara sattık ve alımların çoğu nakit gerçekleşti” dedi.(Sabah)

Previous Türkler Cannes'da Onur Çadırı Kuracak
Sonraki Döviz Uçtu, İcralık Ev Ve Mallara Talep Arttı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Türk Firmalardan MAPIC Çıkarması

Dünyanın en büyük uluslararası gayrimenkul ve perakende fuarı MAPIC, bu yıl da sektörün önemli isimlerini bir araya getirecek.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kırcı Jeneratör 650 Milyon Lira Borçla Battı

Mali zorluk yaşayan şirketlerin son 10 yıldır yaptıkları iflas erteleme başvurularında bir ilk yaşandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Nef, New York’a yapacağı projeyle ödül heyecanı yaşayacak

Nef, dünyanın en büyük gayrimenkul buluşmalarından biri olarak kabul edilen MIPIM’de yaklaşık 30 ülkeden 120’nin üzerinde yatırımcıyı özel bir yemekte ağırlayacak.

Firma Haberleri 0 Yorum

Cem Ofset 5 HES’i 8.8 Milyon Dolara Aldı

Anamur, Bozyazı, Mut-Derincay, Silifke ve Zeyne hidroelektrik santrallerinin bütün halinde özelleştirilmesi ihalesi tamamlandı.

Firma Haberleri

Araplar Giresun’da 5 yıldızlı otel yapacak

Giresun İl Özel İdaresi tarafından kaba inşaatı tamamlanan bina ve 15 dönüm araziye, beş yıldızlı otel yapımı için Arap yatırımcılar talip oldu.

Firma Haberleri 0 Yorum

ERA Türkiye’nin 2016 Hedefi 200 Ofis

Türkiye pazarına girdiği günden itibaren başarılı bir büyüme grafiği çizen ERA Türkiye,gayrimenkul danışmanlığı sektörüne güven odaklı bir bakış açısı kazandırmak için kurduğu ERA Akademi, ücretsiz gayrimenkul danışmanı seminerleri ve teknolojik

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.