Yabancı Yatırımcı Türkiye’ye İnanıyor

GLOBAL Real Estate Institute’in (GRİ) 13-14 Ocak tarihleri arasında düzenlediği 6’mcı GRİ Türkiye Konferansı’nda sektörün ileri gelenleri İstanbul’da bir araya geldi.

Yabancı yatırımcılar, tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye’nin hâla yatırım için bir cazibe merkezi konumunu sürdürdüğünde birleşti. Konferansa Türkiye dışında ABD, Avrupa ve Orta Doğu gibi dünyanın farklı bölgelerinden pek çok yabancı yatırımcı, gayrimenkul geliştiricisi ve yatırım fonlarının üst düzey temsilcisi 1 buçuk gün süren oturumlara katıldı. Sektörün en önemli sorunları arasında sayılan 15’in üzerinde başlık tartışıldı. Yabancı kurumsal yatırımcının yatırım yapabileceği nitelikli ofis projelerinin halen oldukça kısıtlı olması ticari gayrimenkul ile ilgili ortaya çıkan ortak görüş iken; perakende sektöründe, düzenlemelerin yetersiz, rekabetin belli bölgelerde çok fazla olması ve doğru konsepte sahip olmadığı için ilgi çekmeyen AVM’lerin sürdürebilir olamayacakları konuşuldu. Lojistik yatırımları ile ilgili ise bir kez daha kaliteli depo projeleri geliştirmek için arsa fiyatlarının oldukça yüksek olduğu ve bu nedenle projelerin uygulanabilir olmadığı dikkat çekti.(Milat)

Previous Tahincioğlu Ateşehir'deki Ofisleri Erken Teslim edecek
Sonraki Türkler Cannes'da Onur Çadırı Kuracak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Istanbul’un Su Problemi Melen Barajıyla Çözülecek

Orman ve Su Işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Istanbul’u susuz bırakmayacaklarını belirterek, vatandaşın endişe etmemesi gerektiğini söyledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Sera Gölü’nün Çevresi Mesire Alanı Olacak

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Sera Gölü’nün etrafının 360 derece dolanılabilinecek bir mesire yeri haline getirileceğini söyledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bakanlık’tan Karaman köyü açıklaması

Bakanlığımızca (mülga Bayındırlık ve İskân Bakanlığınca) İzmir ili, Kiraz ilçesi, Karaman köyünde DSİ Genel Müdürlüğünce yapılan Beydağ Barajından etkilenen köy sakinlerine yeni konutların yapılması ile ilgili bilgilendirme toplantıları yapılmıştır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Anadolu Yakası’nda 20-21 Mayıs’da Elektrik Kesintisi

Anadolu yakası elektriğine “trafo” kesintisi istanbul’un Anadolu yakasında Beykoz, Ümraniye, Üsküdar, Ataşehir, Kadıköy, Sultanbeyli, Kartal, Maltepe, Şile, Tuzla ve Pendik ilçelerinin birçok bölgesinde trafo bakımları nedeniyle 20 Mayıs Salı ve

Güncel Haberler 0 Yorum

Altınova’ya Hastane ve Kapalı Pazar Müjdesi

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Altınova Mahallesindeki Spastik Çocuklar Hastanesinin büyütüleceği müjdesini verdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

ANKAPARK Emitt Fuarı’nda görücüye çıktı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü ANKAPARK, İstanbul’da düzenlenen 19. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMİTT) ilk günden katılımcıların yoğun ilgisini çekti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.