WIN Metal Working Fuarı

WIN Metal Working Fuarı

Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş. tarafından, metal işleme, kaynak/kesim ve yüzey işleme alanlarındaki konu bakımından birbirine yakın olan üç uzmanlık fuarını bir araya getiren WIN Eurasia Metal Working Fuarı 5-8 Haziran 2014 tarihlerinde Tüyap Fuar Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor.

İmalat endüstrisinin en önemli fuarı olarak nitelendirilen WIN Eurasia öncesinde yapılan basın toplantısında Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş Genel Müdürü Alexander Kühnel, Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Altıntop ve Ateş İnşaat Sanayi Taah. A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Sema Turgut konuşmacı olarak yer aldı.

Metal işleme sektörlerinde güçlü bir üretim altyapısına sahip olan ülkemiz, Türk otomotiv sanayi 1,07 milyon araç üretimiyle otomobil üreticilerinin 2012 yılı listesinde 16. sırada, gemi imalatı alanında dünyanın üçüncü büyük üreticisi , küçük tonajlı kimyasal tankerleri alanında ise Avrupa’nın 1 numarası durumundadır. Ayrıca Türkiye, ev elektroniği cihazları ve “sıcak ürünler” üretiminde de Avrupa’da birinci sıradadır.

Türk Endüstrisi, metal işleme, kaynak ve birleştirme sektörlerinde 2023 yılına kadar dünyanın en büyük beş makine ihracatçısı arasında yer almak ve ihracatta yüzde 10 olan makine imalatının payını yüzde 20’ye çıkartmayı hedeflemektedir. Ayrıca sektörde hammadde yüzeylerini işleme makinelerine de büyük bir gereksinim duyulmaktadır. Bu yıl 19.kez düzenlenen WIN Eurasia Metal VVorking Fuarı ise her yıl olduğu gibi bu yıl da sektörlerin bu hızlı yükselişine katkı sunmayı amaçlıyor. Düzenlenen basın toplantısında fuarın önemi ve fuar kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş Genel Müdürü Alexander Kühnel: “Bir fuarın etkin ve verimli olması için ilgili tüm paydaşlarla ortak hareket edilmesi gerekmektedir.

Bu doğrultuda WIN Eurasia Metal Working Fuarı; T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ile düzenlenmekte ve firmalar bazında fınansal olarak KOSGEB’ten yararlanmaktadır. Aynı zamanda, Güney Kore, Tayvan, Japonya, İtalya ve Almanya, Milli Katılım göstererek fuarı desteklemekte ve amaçlanan işbirliğini uluslararası düzeye taşımaktadır,” diye belirtti. Türkiye’nin coğrafi konumundaki stratejik pozisyonu sebebi ile, WIN Eurasia MetalVVorking Fuarı’nın düzenlendiği ülke olarak da dikkat çektiğini belirten Kühnel, “Fuar bu yıl daha geniş bir ekonomik bölgeyi odak noktasına almış durumdadır. Bu nedenle sac işleme ile metal biçimlendirme alanında tüm bölgenin “en önemli” fuarı sayılmaktadır.

Genel olarak ziyaretçilerin önemli bir kısmı Kuzey Afrika’dan, Ön ve Orta Asya’dan, ayrıca Körfez ülkelerinden gelmektedir. Bu ülkelerde dinamik bir ekonomik gelişme ile birlikte makine, üretim donanımlarına büyük bir talep söz konusudur. 2014 yılında gerçekleşecek fuarda Arnavutluk, Azerbaycan, BAE, Bahreyn, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Gürcistan, Hırvatistan, Irak, İran, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgizistan, Kuveyt, Libya, Lübnan, Özbekistan, Polonya, Romanya, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yemen, Yunanistan ve Almanya’dan (Hessen ve Sachsen eyaletleri) üst düzey ekonomi heyetleri beklenmektedir,” dedi.

Kühler’in ardından sözü alan Hannover Messe Bileşim FuarcılıkA.Ş Genel MüdürYardımcısı Ufuk Altıntop ise fuara ilişkin güncel bilgileri, “23 bin 264 metrekare alan üzerine kurulan WIN Eurasia, 37 ülkeden 963 katılımcıyı ağırlamaya hazırlanıyor. Almanya’nın metal işleme alanında en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan VDMA (Alman Makina Endüstrisi Birliği) Federal Alman Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her yıl organize edilen ve Alman makine imalatçılarının da yer aldığı ortak bir stant ile fuarımızda yerini alacak. Ayrıca Belçika, Bulgaristan, Çin, Fransa, Hindistan, Hirvatistan, İtalya, Japonya, Kore ve Tayvan’da uluslararası katılımcılar arasında bulunmakta. “ sözleriyle özetledi.(Adana Kent Gazetesi)

Previous Mahall Ankara'nın Yüzde 30'u Satıldı
Sonraki INELEX 2014 Başlıyor

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

Gayrimenkulde gelişen trendler

PwC ve Urban Land Institute (ULI) işbirliği ile hazırlanan Gayrimenkulde Gelişen Trendler 2017 Avrupa Raporu ile gayrimenkul sektöründeki son gelişmeleri ortaya koyduk, uluslararası yatırımcıların dünya genelinde ilgi gösterdiği şehirleri ve

Etkinlikler 0 Yorum

Kartal’a Yatırım Geleceğe Yatırım Zirvesi gerçekleşti

‘Yerinde ve Birlikte Kentsel Dönüşüm’ modelleri ile İstanbul ve Türkiye için örnek oluşturan Kartal Belediyesi; 2 Haziran’da “Kartal’a Yatırım Geleceğe Yatırım” temalı zirveyle bir ilki daha gerçekleştirdi.

Etkinlikler 0 Yorum

Adana İnşaat Fuarı açıldı

Adana’da, 192 firma temsilciliğinin katıldığı Adana İnşaat 2015-9. İnşaat Teknolojileri, iş ve İnşaat Makineleri, Altyapı, Müteahhitlik Hizmetleri Fuarı, Adana Yapıda Yenilikler, Dekorasyon, Tadilat, Yenileme ve Teknolojileri Fuarı, Adana IHS 2015-Adana

Etkinlikler

Emlak ve konut temalı mobil uygulamalar yarışıyor!

indir.com Mobil Uygulama Yarışması’na emlak ve konut uygulamalı mobil uygulamaları olanlar yoğun ilgi gösteriyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Konut Konferansı gerçekleşti

“Yapı Dünyasının Bilgi Merkezi” Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen, 24 Kasım 2015 Salı günü gerçekleşen “Konut Konferansı”, Türkiye’de; yapı, gayrimenkul, inşaat, tasarım ve mimarlık alanlarının önde gelen

Etkinlikler 0 Yorum

Samsun Oto Show Fuarı 18 Kasım’da Açılıyor

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi 100 bin kişiyi ağırlayacak Karadeniz Bölgesi  ticaretine katkı sağlamayı hedefleyen Samsun Oto Show Fuarı, ODD Otomotiv Distribütörleri Derneği ve SOYS Samsun Otomotiv Yetkili Satıcıları

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.