WIN Metal Working Fuarı

WIN Metal Working Fuarı

Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş. tarafından, metal işleme, kaynak/kesim ve yüzey işleme alanlarındaki konu bakımından birbirine yakın olan üç uzmanlık fuarını bir araya getiren WIN Eurasia Metal Working Fuarı 5-8 Haziran 2014 tarihlerinde Tüyap Fuar Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor.

İmalat endüstrisinin en önemli fuarı olarak nitelendirilen WIN Eurasia öncesinde yapılan basın toplantısında Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş Genel Müdürü Alexander Kühnel, Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Altıntop ve Ateş İnşaat Sanayi Taah. A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Sema Turgut konuşmacı olarak yer aldı.

Metal işleme sektörlerinde güçlü bir üretim altyapısına sahip olan ülkemiz, Türk otomotiv sanayi 1,07 milyon araç üretimiyle otomobil üreticilerinin 2012 yılı listesinde 16. sırada, gemi imalatı alanında dünyanın üçüncü büyük üreticisi , küçük tonajlı kimyasal tankerleri alanında ise Avrupa’nın 1 numarası durumundadır. Ayrıca Türkiye, ev elektroniği cihazları ve “sıcak ürünler” üretiminde de Avrupa’da birinci sıradadır.

Türk Endüstrisi, metal işleme, kaynak ve birleştirme sektörlerinde 2023 yılına kadar dünyanın en büyük beş makine ihracatçısı arasında yer almak ve ihracatta yüzde 10 olan makine imalatının payını yüzde 20’ye çıkartmayı hedeflemektedir. Ayrıca sektörde hammadde yüzeylerini işleme makinelerine de büyük bir gereksinim duyulmaktadır. Bu yıl 19.kez düzenlenen WIN Eurasia Metal VVorking Fuarı ise her yıl olduğu gibi bu yıl da sektörlerin bu hızlı yükselişine katkı sunmayı amaçlıyor. Düzenlenen basın toplantısında fuarın önemi ve fuar kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş Genel Müdürü Alexander Kühnel: “Bir fuarın etkin ve verimli olması için ilgili tüm paydaşlarla ortak hareket edilmesi gerekmektedir.

Bu doğrultuda WIN Eurasia Metal Working Fuarı; T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ile düzenlenmekte ve firmalar bazında fınansal olarak KOSGEB’ten yararlanmaktadır. Aynı zamanda, Güney Kore, Tayvan, Japonya, İtalya ve Almanya, Milli Katılım göstererek fuarı desteklemekte ve amaçlanan işbirliğini uluslararası düzeye taşımaktadır,” diye belirtti. Türkiye’nin coğrafi konumundaki stratejik pozisyonu sebebi ile, WIN Eurasia MetalVVorking Fuarı’nın düzenlendiği ülke olarak da dikkat çektiğini belirten Kühnel, “Fuar bu yıl daha geniş bir ekonomik bölgeyi odak noktasına almış durumdadır. Bu nedenle sac işleme ile metal biçimlendirme alanında tüm bölgenin “en önemli” fuarı sayılmaktadır.

Genel olarak ziyaretçilerin önemli bir kısmı Kuzey Afrika’dan, Ön ve Orta Asya’dan, ayrıca Körfez ülkelerinden gelmektedir. Bu ülkelerde dinamik bir ekonomik gelişme ile birlikte makine, üretim donanımlarına büyük bir talep söz konusudur. 2014 yılında gerçekleşecek fuarda Arnavutluk, Azerbaycan, BAE, Bahreyn, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Gürcistan, Hırvatistan, Irak, İran, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgizistan, Kuveyt, Libya, Lübnan, Özbekistan, Polonya, Romanya, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yemen, Yunanistan ve Almanya’dan (Hessen ve Sachsen eyaletleri) üst düzey ekonomi heyetleri beklenmektedir,” dedi.

Kühler’in ardından sözü alan Hannover Messe Bileşim FuarcılıkA.Ş Genel MüdürYardımcısı Ufuk Altıntop ise fuara ilişkin güncel bilgileri, “23 bin 264 metrekare alan üzerine kurulan WIN Eurasia, 37 ülkeden 963 katılımcıyı ağırlamaya hazırlanıyor. Almanya’nın metal işleme alanında en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan VDMA (Alman Makina Endüstrisi Birliği) Federal Alman Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her yıl organize edilen ve Alman makine imalatçılarının da yer aldığı ortak bir stant ile fuarımızda yerini alacak. Ayrıca Belçika, Bulgaristan, Çin, Fransa, Hindistan, Hirvatistan, İtalya, Japonya, Kore ve Tayvan’da uluslararası katılımcılar arasında bulunmakta. “ sözleriyle özetledi.(Adana Kent Gazetesi)

Previous Mahall Ankara'nın Yüzde 30'u Satıldı
Sonraki INELEX 2014 Başlıyor

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

“Her Ses Bir Nefes” Ankara Bilkent Center AVM’de

Etkinlikleriyle özel günleri unutulmaz kılan Bilkent Center, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında ‘’Her Ses Bir Nefes’’ sergisine ev sahipliği yapıyor!

Etkinlikler 0 Yorum

ÇATIDER 8.Çatı ve cephe sempozyumu

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği, (ÇATIDER) çatı ve cephe sektöründeki yeni teknoloji ve uygulamaların ele alındığı Çatı ve Cephe Sempozyumu’nun 8’incisini, 2-3 Haziran 2016 tarihlerinde Mimar Sinan Üniversitesi’nde düzenleyecek.

Etkinlikler 0 Yorum

5.Çelik Teknoloji Semineri Gerçekleşti

Dünyada her yıl işle ilgili hastalıklar ve iş kazaları nedeniyle 2,34 milyon kişi hayatını kaybediyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Şanlıurfa 3. Yapı, İnşaat ve Dekorasyon Fuarı

Güneydoğu’da inşaat sektörünün önemli merkezlerinden Şanlıurfa’da 3. Yapı, İnşaat ve Dekorasyon Fuarı’nın, 25 Mart’ta açılacağı bildirildi.

Etkinlikler 0 Yorum

2. Uluslararası İnşaat Mühendisliğinde Gelişmeler Kongresi

Dünyanın çeşitli ülkelerindeki önemli üniversitelerden akademisyenler, uluslararası şirketlere ve kurumlara danışmanlık yapan uzmanlar ve profesyonel yöneticilerin de katılımıyla gerçekleşecek ACE 2016 Kongresi, 13 farklı ülkeden üç yüz dolayında katılımcıyı ağırlayacak.

Etkinlikler 0 Yorum

Uluslararası Müteahitlik paneli

Türkiye’nin yanı sıra, 80 farklı ülkenin iş ve siyaset dünyasını bir araya getiren 6. Boğaziçi Zirvesi, bu yıl 9-11 Aralık tarihleri arasında “Daha Az Yoksulluk, Daha Fazla Refah” temasıyla düzenleniyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.