VAN AVM, Türk Lirası’na dönme kararı aldı

VAN AVM, Türk Lirası’na dönme kararı aldı

Van tarihinin en büyük özel sektör yatırımı VAN AVM, Türk Lirası’na dönme kararı aldı. Global Yatırım Holding tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye ekonomisinin istikrarının devamı ve ülkemizin refahı için başlatılan seferberliğe biz de katılıyoruz. Yatırım sırasında dövizle sağlanan krediye rağmen, bir yıl önce hizmete açtığımız VAN AVM’deki kiraları TL’ye çevireceğiz” denildi. Açıklamada, “Türkiye bu zorlu dönemde tek yürek olarak daha güçlü çıkacaktır” ifadesine yer verildi.

Türkiye ekonomisinin daha da güçlenerek ayağa kalkması için başlatılan seferberliğe dev bir gruptan daha destek geldi. Global Yatırım Holding, sahibi olduğu VAN AVM’de, Türk Lirası’na dönme kararı aldı.
Global Yatırım Holding’den yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiği vurgulanarak, Türkiye ekonomisindeki istikrarın sürdürülebilmesi için üzerimize düşen görevi her zaman yerine getirdik, getirmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda kamu, özel sektör, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar tarafından gösterilen hassasiyete biz de sahip çıkıyoruz.” denildi. Açıklamada şöyle denildi:

“Van AVM vefa borcumuzdur”
“VAN AVM, kent tarihindeki en büyük özel sektör yatırımıdır. Global Yatırım Holding olarak, uluslararası arenada enerji, finans, gayrimenkul ve liman sektörlerinde dev projeler geliştiriyoruz. Kruvaziyer limanda Dünya lideriyiz. Bu çerçevede VAN AVM, bizim için, ticari bir yatırımdan çok, gücümüzü aldığımız topraklara bir vefa borcudur. Türkiye’nin diğer şehirlerinde hatta Dünya’nın çeşitli bölgelerindeki pek çok diğer yatırım projelerinin yerine tercih edip öncelik sırasına alıp gerçekten büyük emek verdiğimiz çok özel bir yatırımdır.”

“VAN AVM yıldönümünde rekor kırdı”
“VAN AVM, açıldığı 15 Aralık 2015’ten bu yana öngörülerin de ötesine geçerek kent ekonomisine büyük katkı sağladı. İlk aşamada 1500 kişiye doğrudan veya dolaylı iş imkânı yarattı. Bölge halkı için giderek artan sayıda yeni iş imkânı kapısını ardına kadar açtı. VAN AVM’yi aylık ortalama 500 bin, bir yılda 6 milyonun üzerinde kişi ziyaret etti. Kısa sürede bölgede cazibe merkezi haline gelen VAN AVM, tüm Anadolu şehirlerindeki AVM’leri geride bıraktı. Ulaşılan rakamlar, Van, hatta bölge için rekordur. Ulusal bir markamızın gazetelere ilan vererek, en çok kazanan 3 mağazalarından birinin VAN AVM’de olduğunu duyurması VAN AVM’nin 1 yılda yakaladığı başarıyı çok net tescil etmektedir.”

“Kiralar TL olacak”
“VAN AVM’nin kısa sürede yakaladığı bu başarıya rağmen Türkiye ekonomisinin çok daha güçlü bir şekilde yoluna devam edebilmesi ve zor durumda kalan esnafımız için biz de fedakârlık yapma kararı aldık.. Bütün esnafımız artık kiralarını Türk Lirası olarak ödemeye başlayacaktır. Van AVM’de yatırım sırasında sağlanan finansman döviz cinsinden olmasına rağmen; kur riskini bu ülkenin refahı için bir dayanışma ruhu ile göğüslemeye hazırız. Global Yatırım Holding olarak, Türkiyemizin bu sıcak gündemden en az zararla çıkabilmesi için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerimize düşen sorumluluğu sonuna kadar yüklenmeye kararlıyız.”

VAN AVM’NİN 1 YILLIK KARNESİ ÇOK BAŞARILI
Global Yatırım Holding tarafından yaklaşık 200 milyon liralık yatırımla tam bir yıl önce 15 Aralık 2015 günü hizmete açılan VAN AVM, kent ve çevre illerdeki ilk modern alışveriş merkezi oldu. 50 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen Van AVM, bünyesindeki 95 mağaza, 10 salonlu sinema, yemek ve eğlence alanlarıyla kente hareket getirdi. Van’ın en hareketli güzergâhı Cumhuriyet Caddesi üzerinde kurulan Van AVM, çok sayıda ulusal hatta Dünya markasının mağazalarını kente getirmeyi başardı. VAN AVM, sadece Van’a değil, çevre kentlere ve İran’dan gelen turistlere de hizmet veriyor.

Sayılarla Van AVM
6 milyon
1 yıldaki toplam ziyaretçi
%20
Aralık 2015’ten bu yana ciroda meydana gelen artış
%30
Kişi başına harcama Anadolu kentlerinde yüzde 9 artarken, VAN AVM’de yüzde 30 artmıştır.

Previous MaaNaa 19 Fenerbahçe görücüye çıkıyor
Sonraki Birevim’den dev ‘Aralık’ kampanyası

Diğer Yazılar

Ofis 0 Yorum

Point 312 ofis projesi

Point 312 ofis projesi Ankara Yenimahalle İstanbul Yolu üzerinde Sarıçam Yapı tarafından hayata geçiriliyor.

Aqua Mall’un açılışına özel konserlerini kaçırmayın

Ege Bölgesi’nin temalı en büyük konut projesi Aqua City Denizli’nin yanı başında yer alan Aqua Mall Alışveriş Merkezi, açılışıyla beraber gördüğü büyük ilginin ardından Ekim ayında gerçekleşecek iki konserle Denizli’yi

AVM

Rönesans Gayrimenkul, karma projesinin finansmanı Odeabank’tan

Odeabank, Rönesans Gayrimenkul’un İstanbul Küçükyalı’da yaklaşık 200 milyon avroluk yatırımla hayata geçireceği alışveriş merkezi – otel karma projesinin 145 milyon avroluk kısmını finanse edecek.

Çanakkale’ye 85 milyon dolara AVM

Esas Holding tarafından 85 milyon dolarlık yatırımla inşa edilen ‘Esas 17 Burda’ Alışveriş Merkezi, törenle hizmete girdi.

AVM

Rönesans İnşaat’tan Afrika’ya otel ve AVM projeleri

Rönesans Holding Grup Şirketleri’nden Rönesans MEA İnşaat’ın Nijerya’daki ilk projesi olan Sheraton FourPoints Otel’in açılışı gerçekleşti.

AVM

ANKAmall Kistik Fibrozis Günü’ne ev sahipliği yaptı

ANKAmall, 8 Eylül Dünya Kistik Fibrozis Günü dolayısı ile bu konuda farkındalığı artırmak için çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.