Vadişehir’de 2 yıl ödemeli konutlar satışa çıktı

Vadişehir’de 2 yıl ödemeli konutlar satışa çıktı

İstanbul’un son yıllarda değerlenen bölgesi Başakşehir’de Irmak Group, Çolakoğlu Yapı, Bordo Yapı ve İntes Yapı’nın konsorsiyumuyla hayata geçirilen Vadişehir projesi 24 ay faizsiz ödeme şartlanyla satışa çıktı. Vadişehir Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgün, lansman dönemine özel metrekaresi 2 bin 850 liradan satılacak dairelerin yüzde 25’i peşin olmak kaydıyla kalanın ara ödemeleriyle birlikte 24 ay faizsiz kredi yoluyla müşteriyle buluşacağını söyledi. Daha uzun vadeyle ödeme yapmak isteyenler anlaşmalı bankalar ve makul faiz oranlan ile ev sahibi olabilecek. 200 bin metrekare inşaat alanına sahip projenin 100 bin metrekarelik kısmı satılacak 380 bin metrekarelik şehir parkının yanında yer alan Vadişehir, 50 bin metrekarelik alan üzerine 550 milyon lira yatınm ile yükselecek. Metro, şehir parkı, şehir hastanesi, okullar ve kamu alanlarına yakın yaşam alanında 650 konut ve 60 ticari ünite bulunacak.

Projenin eş Yönetim Kurulu Başkanı Akif Çolak ise bölgede 1. etap kabul edilen Ayazma’da 6 yıldır yer aldıklarını aktardı. Buradaki toprak sahipleriyle yakın ilişki içinde olduklan bilgisini veren Çolak, hak sahipleri ile anlaşmalar yaparak yeni projelere başladıklarını belirtti. Bugün satın alma yapan müşteriler evlerine 2017 nin ilk çeyreğinden itibaren sahip olmaya başlayacak. Proje, 2+1 ve 3+1 tiplerindeki dairelerden ve 4+1 konak tipi akâ ev altyapısına sahip konutlardan oluşacak. Projenin yüzde 60’ını 3+1 daireler oluşturuyor. Daireler brüt 127 metrekare ile 216 metrekare arasında büyüklüklere sahip. Yüzde 75’i yeşil alanlardan oluşan Vadişehir’de peyzaj alanlan güneş enerjisiyle aydınlatılacak. Projenin içinde ayrıca yüzme havuzu, çocuk oyun alanlan, kreş, hobi odası, koşu ve yürüyüş yollan, fîtness salonu, Türk hamamı ve sauna gibi imkânlar yer alıyor. Projenin tanıtımında konuşan yetkililer, Vadişehir’in ulaşım kolaylığı sayesinde ön talep sürecinde birçok yatırımcının tercih sebebi olduğunu belirtiyor.

Proje, TEM Otoyolu, Kuzey Marmara otobanı, 3. havalimanı ve 3. köprü ulaşım ağı içinde. Vadişehir, metroya ve ihalesi yapılan Havaray Başakşehir istasyonuna yürüme mesafesinde. Sosyal-yaşam alanlan olan projelerde müşterinin kafasını en çok aylık aidatlar kanşbnyor. Yüksek aidat bedelleri yüzünden birçok rezidansta dairelerin boş kaldığı biliniyor. Ev sahiplerinin benzer durumda kalmasını istemeyen Vadişehir projesinde aidat bedelinin metrekaresi 1,5 ila 2 liradan oluşması bekleniyor. Başakşehir’de Vadişehir projesi 24 ay faizsiz ödeme şartlarıyla satışa âktı. 200 bin metrekare inşaat alanına sahip projenin 100 bin metrekarelik kısmı satılacak. Metrekare fiyatı ise 2 bin 850 liradan başlıyor.(SERKAN ŞAHİN/Zaman)

Previous Sinpaş Yapı ofis yatırımlarına hız verdi
Sonraki Ankara ilçelerinde yön bulma sorunu kalmayacak

Diğer Yazılar

İstanbul

Referans Tuzla’da teslimler Eylül 2016’da

Tuzla Aydınlı’da 126 konut olarak yükselmekte olan Referans Tuzla konut projesinde teslim süreci 3 ay sonra başlayacak olan konutlar 129 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Nurol Park’ta Ramazan eğlenceleri başlıyor

İstanbul’da seçkin projelere imzasını atan Nurol GYO, şehrin yeni çekim merkezi Basın Ekspres’te hayata geçirdiği Nurol Park projesinde Ramazan’da ziyaretçilerini eğlenceli etkinliklerle ağırlayacak.

Avrupa Yakası

Bahçeşehir Merkez Evleri projesini Kiler GYO inşa edecek

Kiptaş’ın Bahçeşehir Hoşdere’de planladığı 600 konutluk Bahçeşehir Merkez Evleri Projesi’ni Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) yapacak.

İstanbul 0 Yorum

BatıMahal’in yüzde 45’i tamamlandı

BatıMahal’de yol yarılandı

Avrupa Yakası 0 Yorum

Tema İSTANBUL’da hemen teslim fırsatları

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük karma projesi Tema İSTANBUL’da, oturuma hazır konut fırsatları sürüyor.

İstanbul 0 Yorum

Dekar Asmalı’da 3. etaplar satışta

DEKAR DK tarafından Bahçeşehir’de inşa edilen Dekar Asmalı Bahçeler’de 3’üncü etap satışları yeni kampanya ile başladı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.