Vadişehir’de 2 yıl ödemeli konutlar satışa çıktı

Vadişehir’de 2 yıl ödemeli konutlar satışa çıktı

İstanbul’un son yıllarda değerlenen bölgesi Başakşehir’de Irmak Group, Çolakoğlu Yapı, Bordo Yapı ve İntes Yapı’nın konsorsiyumuyla hayata geçirilen Vadişehir projesi 24 ay faizsiz ödeme şartlanyla satışa çıktı. Vadişehir Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgün, lansman dönemine özel metrekaresi 2 bin 850 liradan satılacak dairelerin yüzde 25’i peşin olmak kaydıyla kalanın ara ödemeleriyle birlikte 24 ay faizsiz kredi yoluyla müşteriyle buluşacağını söyledi. Daha uzun vadeyle ödeme yapmak isteyenler anlaşmalı bankalar ve makul faiz oranlan ile ev sahibi olabilecek. 200 bin metrekare inşaat alanına sahip projenin 100 bin metrekarelik kısmı satılacak 380 bin metrekarelik şehir parkının yanında yer alan Vadişehir, 50 bin metrekarelik alan üzerine 550 milyon lira yatınm ile yükselecek. Metro, şehir parkı, şehir hastanesi, okullar ve kamu alanlarına yakın yaşam alanında 650 konut ve 60 ticari ünite bulunacak.

Projenin eş Yönetim Kurulu Başkanı Akif Çolak ise bölgede 1. etap kabul edilen Ayazma’da 6 yıldır yer aldıklarını aktardı. Buradaki toprak sahipleriyle yakın ilişki içinde olduklan bilgisini veren Çolak, hak sahipleri ile anlaşmalar yaparak yeni projelere başladıklarını belirtti. Bugün satın alma yapan müşteriler evlerine 2017 nin ilk çeyreğinden itibaren sahip olmaya başlayacak. Proje, 2+1 ve 3+1 tiplerindeki dairelerden ve 4+1 konak tipi akâ ev altyapısına sahip konutlardan oluşacak. Projenin yüzde 60’ını 3+1 daireler oluşturuyor. Daireler brüt 127 metrekare ile 216 metrekare arasında büyüklüklere sahip. Yüzde 75’i yeşil alanlardan oluşan Vadişehir’de peyzaj alanlan güneş enerjisiyle aydınlatılacak. Projenin içinde ayrıca yüzme havuzu, çocuk oyun alanlan, kreş, hobi odası, koşu ve yürüyüş yollan, fîtness salonu, Türk hamamı ve sauna gibi imkânlar yer alıyor. Projenin tanıtımında konuşan yetkililer, Vadişehir’in ulaşım kolaylığı sayesinde ön talep sürecinde birçok yatırımcının tercih sebebi olduğunu belirtiyor.

Proje, TEM Otoyolu, Kuzey Marmara otobanı, 3. havalimanı ve 3. köprü ulaşım ağı içinde. Vadişehir, metroya ve ihalesi yapılan Havaray Başakşehir istasyonuna yürüme mesafesinde. Sosyal-yaşam alanlan olan projelerde müşterinin kafasını en çok aylık aidatlar kanşbnyor. Yüksek aidat bedelleri yüzünden birçok rezidansta dairelerin boş kaldığı biliniyor. Ev sahiplerinin benzer durumda kalmasını istemeyen Vadişehir projesinde aidat bedelinin metrekaresi 1,5 ila 2 liradan oluşması bekleniyor. Başakşehir’de Vadişehir projesi 24 ay faizsiz ödeme şartlarıyla satışa âktı. 200 bin metrekare inşaat alanına sahip projenin 100 bin metrekarelik kısmı satılacak. Metrekare fiyatı ise 2 bin 850 liradan başlıyor.(SERKAN ŞAHİN/Zaman)

Previous Sinpaş Yapı ofis yatırımlarına hız verdi
Sonraki Ankara ilçelerinde yön bulma sorunu kalmayacak

Diğer Yazılar

İstanbul 0 Yorum

Babacan Yapı Prime Palace projesi satışa çıktı

Babacan Yapı’nın Beylikdüzü’nde hayata geçireceği yeni projesi Prime Palace, lüks otel konforu ve saray atmosferini birleştiriyor.

İstanbul 0 Yorum

Anadolum Model Kartal Metrosuna 2 Dakika mesafede

Anadolum Model Kartal’da 2989 m2 arazi üzerinde 600 m2 bina oturumlu 12 kat 96 daireden oluşmakta.

İstanbul

Meydan Çekmeköy teslim tarihi

Meydan Çekmeköy teslim tarihi bilgisi haberimizin devamında yer alıyor.

İstanbul 0 Yorum

Beylikdüzü Alya Penta projesi 17 Kasım’da satışa çıkıyor

Akkuş Grup şirketlerinden Akkuş Gayrimenkul, yeni konut projesi Alya Penta’yı 17 Kasım’da CNR Emlak 2016 Fuarı’nda vitrine çıkarıyor.

Anadolu Yakası 0 Yorum

Pendik Sahil Konakları projesi

Sektörün köklü kuruluşlarından Evra Grup ve Has Kule, Pendik sahilde adalar manzaralı “Pendik Sahil Konakları” projesini hayata geçiriyor.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Sultangazi TEM Point projesi

TEM Point projesi Sultangazi’de yükseliyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.