Vadişehir’de 2 yıl ödemeli konutlar satışa çıktı

Vadişehir’de 2 yıl ödemeli konutlar satışa çıktı

İstanbul’un son yıllarda değerlenen bölgesi Başakşehir’de Irmak Group, Çolakoğlu Yapı, Bordo Yapı ve İntes Yapı’nın konsorsiyumuyla hayata geçirilen Vadişehir projesi 24 ay faizsiz ödeme şartlanyla satışa çıktı. Vadişehir Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgün, lansman dönemine özel metrekaresi 2 bin 850 liradan satılacak dairelerin yüzde 25’i peşin olmak kaydıyla kalanın ara ödemeleriyle birlikte 24 ay faizsiz kredi yoluyla müşteriyle buluşacağını söyledi. Daha uzun vadeyle ödeme yapmak isteyenler anlaşmalı bankalar ve makul faiz oranlan ile ev sahibi olabilecek. 200 bin metrekare inşaat alanına sahip projenin 100 bin metrekarelik kısmı satılacak 380 bin metrekarelik şehir parkının yanında yer alan Vadişehir, 50 bin metrekarelik alan üzerine 550 milyon lira yatınm ile yükselecek. Metro, şehir parkı, şehir hastanesi, okullar ve kamu alanlarına yakın yaşam alanında 650 konut ve 60 ticari ünite bulunacak.

Projenin eş Yönetim Kurulu Başkanı Akif Çolak ise bölgede 1. etap kabul edilen Ayazma’da 6 yıldır yer aldıklarını aktardı. Buradaki toprak sahipleriyle yakın ilişki içinde olduklan bilgisini veren Çolak, hak sahipleri ile anlaşmalar yaparak yeni projelere başladıklarını belirtti. Bugün satın alma yapan müşteriler evlerine 2017 nin ilk çeyreğinden itibaren sahip olmaya başlayacak. Proje, 2+1 ve 3+1 tiplerindeki dairelerden ve 4+1 konak tipi akâ ev altyapısına sahip konutlardan oluşacak. Projenin yüzde 60’ını 3+1 daireler oluşturuyor. Daireler brüt 127 metrekare ile 216 metrekare arasında büyüklüklere sahip. Yüzde 75’i yeşil alanlardan oluşan Vadişehir’de peyzaj alanlan güneş enerjisiyle aydınlatılacak. Projenin içinde ayrıca yüzme havuzu, çocuk oyun alanlan, kreş, hobi odası, koşu ve yürüyüş yollan, fîtness salonu, Türk hamamı ve sauna gibi imkânlar yer alıyor. Projenin tanıtımında konuşan yetkililer, Vadişehir’in ulaşım kolaylığı sayesinde ön talep sürecinde birçok yatırımcının tercih sebebi olduğunu belirtiyor.

Proje, TEM Otoyolu, Kuzey Marmara otobanı, 3. havalimanı ve 3. köprü ulaşım ağı içinde. Vadişehir, metroya ve ihalesi yapılan Havaray Başakşehir istasyonuna yürüme mesafesinde. Sosyal-yaşam alanlan olan projelerde müşterinin kafasını en çok aylık aidatlar kanşbnyor. Yüksek aidat bedelleri yüzünden birçok rezidansta dairelerin boş kaldığı biliniyor. Ev sahiplerinin benzer durumda kalmasını istemeyen Vadişehir projesinde aidat bedelinin metrekaresi 1,5 ila 2 liradan oluşması bekleniyor. Başakşehir’de Vadişehir projesi 24 ay faizsiz ödeme şartlarıyla satışa âktı. 200 bin metrekare inşaat alanına sahip projenin 100 bin metrekarelik kısmı satılacak. Metrekare fiyatı ise 2 bin 850 liradan başlıyor.(SERKAN ŞAHİN/Zaman)

Previous Sinpaş Yapı ofis yatırımlarına hız verdi
Sonraki Ankara ilçelerinde yön bulma sorunu kalmayacak

Diğer Yazılar

İstanbul 0 Yorum

Sancaktepe’de 200 bin liraya yeni daire fırsatı

2014’te 800 daire satan, bu yılı ise 1.000’in üzerinde satışla kapatmaya hazırlanan Dumankaya İnşaat, tanıtım ve yatırım hamlelerini sürdürüyor.

İstanbul

Kartal konut projeleri 2017 teslim

İstanbul’da Kartal konut projeleri bakımından yükselen bir trend göstermekte.

Avrupa Yakası

Viraİstanbul teslim tarihi

Viraİstanbul teslim tarihi bilgisi haberimizin devamında yer almaktadır.

İstanbul 0 Yorum

Still İstanbul Adoria’dan 25 farklı ödeme planı

Yeşilyurt İnşaat tarafından Anadolu yakasının yeni merkezi Kurtköy’de hayata geçirilen Still İstanbul Adoria oluşturduğu çeşitli ödeme seçenekleriyle konut alıcılarının yüzünü güldürüyor.

İstanbul 0 Yorum

İst Garden projesi

İst Garden konut projesi İstanbul  Esenyurt’ta Bayburtlu İnşaat tarafından inşa edilecek.

İstanbul 0 Yorum

Baysaş İnşaat’tan sanatçılara yüzde 25 indirim fırsatı!

Geçtiğimiz haftalarda 22’ncisi düzenlenen Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) Altın Objektif Ödülleri’nde Fikirtepe’de inşa ettiği İstanbul 216 Konutları’nda sanat camiasına yüzde 25 indirim yapacağını duyuran Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.