Vadişehir’de 2 yıl ödemeli konutlar satışa çıktı

Vadişehir’de 2 yıl ödemeli konutlar satışa çıktı

İstanbul’un son yıllarda değerlenen bölgesi Başakşehir’de Irmak Group, Çolakoğlu Yapı, Bordo Yapı ve İntes Yapı’nın konsorsiyumuyla hayata geçirilen Vadişehir projesi 24 ay faizsiz ödeme şartlanyla satışa çıktı. Vadişehir Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgün, lansman dönemine özel metrekaresi 2 bin 850 liradan satılacak dairelerin yüzde 25’i peşin olmak kaydıyla kalanın ara ödemeleriyle birlikte 24 ay faizsiz kredi yoluyla müşteriyle buluşacağını söyledi. Daha uzun vadeyle ödeme yapmak isteyenler anlaşmalı bankalar ve makul faiz oranlan ile ev sahibi olabilecek. 200 bin metrekare inşaat alanına sahip projenin 100 bin metrekarelik kısmı satılacak 380 bin metrekarelik şehir parkının yanında yer alan Vadişehir, 50 bin metrekarelik alan üzerine 550 milyon lira yatınm ile yükselecek. Metro, şehir parkı, şehir hastanesi, okullar ve kamu alanlarına yakın yaşam alanında 650 konut ve 60 ticari ünite bulunacak.

Projenin eş Yönetim Kurulu Başkanı Akif Çolak ise bölgede 1. etap kabul edilen Ayazma’da 6 yıldır yer aldıklarını aktardı. Buradaki toprak sahipleriyle yakın ilişki içinde olduklan bilgisini veren Çolak, hak sahipleri ile anlaşmalar yaparak yeni projelere başladıklarını belirtti. Bugün satın alma yapan müşteriler evlerine 2017 nin ilk çeyreğinden itibaren sahip olmaya başlayacak. Proje, 2+1 ve 3+1 tiplerindeki dairelerden ve 4+1 konak tipi akâ ev altyapısına sahip konutlardan oluşacak. Projenin yüzde 60’ını 3+1 daireler oluşturuyor. Daireler brüt 127 metrekare ile 216 metrekare arasında büyüklüklere sahip. Yüzde 75’i yeşil alanlardan oluşan Vadişehir’de peyzaj alanlan güneş enerjisiyle aydınlatılacak. Projenin içinde ayrıca yüzme havuzu, çocuk oyun alanlan, kreş, hobi odası, koşu ve yürüyüş yollan, fîtness salonu, Türk hamamı ve sauna gibi imkânlar yer alıyor. Projenin tanıtımında konuşan yetkililer, Vadişehir’in ulaşım kolaylığı sayesinde ön talep sürecinde birçok yatırımcının tercih sebebi olduğunu belirtiyor.

Proje, TEM Otoyolu, Kuzey Marmara otobanı, 3. havalimanı ve 3. köprü ulaşım ağı içinde. Vadişehir, metroya ve ihalesi yapılan Havaray Başakşehir istasyonuna yürüme mesafesinde. Sosyal-yaşam alanlan olan projelerde müşterinin kafasını en çok aylık aidatlar kanşbnyor. Yüksek aidat bedelleri yüzünden birçok rezidansta dairelerin boş kaldığı biliniyor. Ev sahiplerinin benzer durumda kalmasını istemeyen Vadişehir projesinde aidat bedelinin metrekaresi 1,5 ila 2 liradan oluşması bekleniyor. Başakşehir’de Vadişehir projesi 24 ay faizsiz ödeme şartlarıyla satışa âktı. 200 bin metrekare inşaat alanına sahip projenin 100 bin metrekarelik kısmı satılacak. Metrekare fiyatı ise 2 bin 850 liradan başlıyor.(SERKAN ŞAHİN/Zaman)

Previous Sinpaş Yapı ofis yatırımlarına hız verdi
Sonraki Ankara ilçelerinde yön bulma sorunu kalmayacak

Diğer Yazılar

Avrupa Yakası 0 Yorum

Bahçetepe İstanbul Projesi’nin hobi bahçeleri teslim edildi

Makro – Akyapı Ortak Girişimi imzasıyla Başakşehir’de inşa edilen ve gayrimenkul sektörünün en İnovatif Projeleri’nden biri olarak gösterilen Bahçetepe İstanbul’daki 896 dairenin hobi bahçeleri 4 bin kişinin katıldığı törenle teslim

Avrupa Yakası 0 Yorum

Esenler Emlak Konutlarında 1+1’ler yok sattı

Emlak Konut GYO ve Eskon tarafından İstanbul Esenler’de inşa edilen Esenler Emlak Konutları projesinde 1+1 tipi dairelerin satışı tamamlandı.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Evim Yüksekdağ’da 0 faiz 50 ay taksit

Evim Yüksekdağ, Esenyurt’un keyfini, Yüksekdağ Gayrimenkul Yaünm A.Ş.’nin güveni ile sunuyor.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Greenox Residence avantajlı fiyat ve ödeme planı sunuyor

Aycan&Feres İş Ortaklığı tarafından Kağıthane’de hayata geçirilen Greenox Residence için ön talep toplama dönemine girildi.

İstanbul 0 Yorum

Yiğit Group Etiler ve Gaziosmanpaşa’da proje üretecek

Diyarbakır merkezli Yiğit Group, yönünü İstanbul’a çevirdi.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Cennet Koru Evleri Satışa Çıktı

Küçükçekmece’de uzun zamandır merakla beklenen Cennet Koru projesi satışa sunuldu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.