Vadi Yaka’ya komşu yeni proje geliyor

Vadi Yaka’ya komşu yeni proje geliyor

16 yıldır  Başakşehir merkezli geliştirdiği projeleri ile üç binin üzerinde vatandaşı ev sahibi yapan Fuzul Grup, 2016 yılına hızlı girdi.

4 ay önce lansmana çıktığı Vadi Yaka projesinin yarısını satan grup, ortaklarıyla birlikte bu yıl, Vadi Yaka’nın tam karşısındaki alanda 1 milyar liralık dev projeye imza atacak. Uzun süren araştırmalar sonucu büyümek için tercihini yeniden Başakşehir’den yana kullanan Fuzul Grubun Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Fuzul Ev Genel Müdürü Eyüp Akbal, 2016 yılı planlarını Yeni Akit ile paylaştı.

ÜRETİM ODAKLI DURUŞ
7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinin gayrimenkul sektöründe ‘bekle-gör’ sürecinin yaşanmasına neden olduğunu ifade eden Akbal, buna rağmen TOKİ, Emlak Konut GYO ve Fuzul’un da aralarında bulunduğu sektörün önde gelen firmalarının üretim odaklı çalışmalannın devam ettiğini belirtti. Seçim maratonundan tek parti hükümetinin çıkmasıyla güven ve istikrarla 2015 yılının inşaat sektörü için kayıp yıl olmaktan son anda kurtulduğunu söyleyen Akbal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Fuzul Grup bünyesinde hizmet veren şirketlerimizden bir kısmı inşaat alanında faaliyet gösteriyor.

Fuzulev konseptimizle vatandaşları istediği yerden bütçelerine göre faizsiz, vade farksız ev sahibi yapıyoruz. Küçük birikimleriyle faiz ödemeden ev sahibi olmayı hayal edenler Fuzul Evin sunduğu seçeneklerle ayda bin liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olabiliyor. Temeli yardımlaşmaya dayanan ve ev almak için bir araya gelerek grup oluşturan kişilerin faizsiz, vade farksız ev sahibi olmasını sağlayan sistemle ilgili merak edilenleri cevaplandırmak için günde üç binin üzerinde telefon alıyoruz.”

VADİYAKA PROJESİ
Başakşehir odaklı üretilen projelerle de dikkatleri üzerlerine çektiklerini hatırlatan Fuzul Grubun Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Fuzul Ev Genel Müdürü Eyüp Akbal, bugüne kadar üç binin üzerinde aileyi ev sahibi yaptıklannı söyledi. Akbal, son olarak eylül ayında yine Başakşehir’in merkezinde Vadiyaka projesinin lansmanını gerçekleştirdiklerini vurguladı ve “Mega projelerin kesişme noktasında yer alan Vadiyaka 18 bin metrekare alan üzerine inşa ediliyor. 2+1,3+1 ve geniş aileler için 4+1 daire seçenekleriyle satışa çıkan 361 konutun yarısı kısa sürede sahiplerini buldu. Ocak ayı sonunda da Vadi Yaka Cadde’deyer alan 50 ticari ünitenin satış ihalesini gerçekleştireceğiz. Primlenme oranları yüzde 100’ü buluyor” dedi.

1 MİLYAR TL’LİK PROJE
15 bin metrekarelik arazi için Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği ihaleyi Seha Yapı ve Suudi Arabistan merkezli Al-Zamil Gayrimenkul ile oluşturulan konsorsiyumla 1 milyar 42 milyon lira ciro bedeli karşılığında kazandıklannı belirten Akbal, bu konudaki sözlerin işöyle devam ettirdi: “Başakşehir’in en büyük yaşam alanlanndan biri daha hayat bulacak. Karma yapıda planlanan 1500 konutluk projemizde çok sayıda da ticari ünite yer alacak. Ön talep süreciyle birlikte 2016 yılının ilk yarısında inşaat çalışmalarına başlamayı planlıyoruz. Aynca Körfez ülkelerinden gelen ortaklık tekliflerini de değerlendirme aşamasındayız.”Yeni Akit

Previous Mucur TOKİ ön başvuruları başladı
Sonraki Nevşehir'de atıl binalar belirsizliğini koruyor

Diğer Yazılar

Avrupa Yakası 0 Yorum

Demir Romance ve Demir La Vida projelerinde kampanya

Sevgililer Günü’nde sevgililere özel anlar yaşatmak isteyen Demir İnşaat, Demir Romance ve Demir La Vida projelerinden ev alan sevgilileri Çırağan Sarayı’nda Sevgililer Günü yemeği hediye ediyor. Kampanya, 6-14 Şubat tarihleri

Avrupa Yakası 0 Yorum

Phuket Life Evleri’nde son 40 daire

İnşaat alanı 12 bin 400 metrekare olan  Phuket Life Evleri, İstanbul’un Avrupa yakasında Beylikdüzü ilçesinde  12 katlı tek blok olarak yükselen Phuket Life Beylikdüzü  Evleri toplam 96 adet konuttan meydana

İstanbul

Özyurtlar İnşaat Nlive Bahçeşehir projesi

Nlive Bahçeşehir konut projesi Özyurtlar inşaat tarafından İstanbul Bahçeşehir’de inşa ediliyor.

Anadolu Yakası 0 Yorum

Halk GYO Vakıf GYO Sancaktepe konutları

Halk GYO Genel Müdürü Kazım Şimşek, 2014 yılsonunda şirketin toplam gayrimenkul büyüklüğünün kuruluşundan bu yana 3 kat artarak 1,5 milyar TL rakamına ulaştığını belirtti.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Elysium Art Şişli, Eylül 2016’da teslim edilecek

Ofton İnşaat’ın, mimari detaylarıyla konforlu bir yaşam sunan projesi Elysium Art Şişli, 2016 yılı Eylül ayı itibarıyla teslimlere başlayacak.

Avrupa Yakası 0 Yorum

İstanbul’da konut almak isteyenler için tüyolar

İstanbul’da karlı konut yatırımı için uygun bölgeler nereler? Fiyatlar nerelerde artıyor?

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.