Uzungöl İmar Planı Askıya Çıktı

Uzungöl İmar Planı Askıya Çıktı

Trabzon Valisi Öz: “Uzungöl’ün koruma amaçlı imar planı onaylandı, askıya çıktı ve kesinleşti”.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Uzungöl’ün koruma amaçlı imar planının onaylandığını, askıya çıktığını ve kesinleştiğini bildirdi. Vali Öz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kul, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürü Mustafa Gediklili, İl Jandarma Komutanı Albay Turgay Aras, Emniyet Müdürü Murat Koksal, Çaykara Kaymakamı Musa Üçgül, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ile Uzungöl’de incelemelerde bulundu.

Vali Öz, Uzungöl’ün koruma amaçlı imar planının onaylandığını, askıya çıktığını ve kesinleştiğini. planın uygulanmasında taviz vermeyeceklerini belirterek, şunları söyledi: “Tabii bu süreçte yoğun istila ve işgal yaşandı ancak bunların hepsi kayıt altındadır. Oldukça sıkıntılı bu süreçte Büyükşehir Belediyemiz, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüzle büyük mücadeleye gireceğiz.

Bu konuda sıkıntılarımız çok. Uzungöl sadece burada bulunanların ve Trabzon’un değildir. Uzungöl milli bir servet, milli bir değerdir. Bu şartlarda gidersek Uzungöl’ün girişine ‘Artık Uzungöl diye bir doğal güzellik kalmadı. Bu tarafa uğramanıza gerek yok’ diye tabela asarız ve başka turistik alanlar ararız.

Onun için bu süreci iyi yönetmemiz gerekiyor. Bu süreçte herkesin fedakarlık yapması gerekiyor.” Göl kenarında bulunan Uzungöl Ortaokulunun, bu şekliyle Uzungöle yakışmadığını da ifade eden Vali Öz, “Bu okulumuzun önündeki barakayı yıkıp burayı göle entegre edeceğiz. Sonra da okulumuzun dışını ve içini Uzungöl’e yakışır şekilde onaracağız. Uzungöl’ün etrafını belediyemizle Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın da desteğiyle düzenleyip çevresinde 360 derece gezilebilecek şekilde rekreasyon alanı oluşturacağız. Protokolleri tamamlayıp en kısa zamanda ihalesini yapacağız” dedi.(Anayurt/AA)

Previous Kızılot: LTD'lerinizi A.Ş. Şirketlere Çevirin
Sonraki Çukurova Belediye Evlerinin Ayrıntıları Belli Oldu

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Çankaya’da kaçak yapılar yıkılıyor

Çankaya Belediyesi tarafından tüm ilçe sınırlarında gerçekleştirilen denetimler, 2014 yılında kaçak yapılaşmaya izin vermedi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Turizmi 12 Aya Yaymalıyız

Kemer’de turizmciler ve esnafla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın,“Kış turizmini Kemer’de canlandıracak çalışmalar yapacağız. Futbol sahaları yaratılarak, kongre turizmi geliştirilmeli. Halkımızın ve esnafın yüzünün gülmesi için turizmi

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 4 Nisan 2015

​Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 4 Nisan 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak.Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Simav’a İki Yeni Öğrenci Yurdu Yapıldı

Kütahya’nın Simav İlçesi’nde ailelerinin gelir düzeyi düşük öğrencilerin faydalanması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 200’er kişilik 2 ayrı yurt binası yapıldı

Güncel Haberler 0 Yorum

Sertifikalı ustalığa iki ay süre kaldı

İş güvenliği ve sağlığı ile ilgili yapılan düzenlemelerden biri olan Mesleki Yeterlilik Belgesi uygulaması 2 ay sonra inşaat sektüründe yürürlüğe giriyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Konutta KDV İndirimi Yok

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, konut sektöründe herhangi bir KDV indiriminin söz konusu olmadığını bildirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.