Uzungöl İmar Planı Askıya Çıktı

Uzungöl İmar Planı Askıya Çıktı

Trabzon Valisi Öz: “Uzungöl’ün koruma amaçlı imar planı onaylandı, askıya çıktı ve kesinleşti”.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Uzungöl’ün koruma amaçlı imar planının onaylandığını, askıya çıktığını ve kesinleştiğini bildirdi. Vali Öz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kul, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürü Mustafa Gediklili, İl Jandarma Komutanı Albay Turgay Aras, Emniyet Müdürü Murat Koksal, Çaykara Kaymakamı Musa Üçgül, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ile Uzungöl’de incelemelerde bulundu.

Vali Öz, Uzungöl’ün koruma amaçlı imar planının onaylandığını, askıya çıktığını ve kesinleştiğini. planın uygulanmasında taviz vermeyeceklerini belirterek, şunları söyledi: “Tabii bu süreçte yoğun istila ve işgal yaşandı ancak bunların hepsi kayıt altındadır. Oldukça sıkıntılı bu süreçte Büyükşehir Belediyemiz, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüzle büyük mücadeleye gireceğiz.

Bu konuda sıkıntılarımız çok. Uzungöl sadece burada bulunanların ve Trabzon’un değildir. Uzungöl milli bir servet, milli bir değerdir. Bu şartlarda gidersek Uzungöl’ün girişine ‘Artık Uzungöl diye bir doğal güzellik kalmadı. Bu tarafa uğramanıza gerek yok’ diye tabela asarız ve başka turistik alanlar ararız.

Onun için bu süreci iyi yönetmemiz gerekiyor. Bu süreçte herkesin fedakarlık yapması gerekiyor.” Göl kenarında bulunan Uzungöl Ortaokulunun, bu şekliyle Uzungöle yakışmadığını da ifade eden Vali Öz, “Bu okulumuzun önündeki barakayı yıkıp burayı göle entegre edeceğiz. Sonra da okulumuzun dışını ve içini Uzungöl’e yakışır şekilde onaracağız. Uzungöl’ün etrafını belediyemizle Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın da desteğiyle düzenleyip çevresinde 360 derece gezilebilecek şekilde rekreasyon alanı oluşturacağız. Protokolleri tamamlayıp en kısa zamanda ihalesini yapacağız” dedi.(Anayurt/AA)

Previous Kızılot: LTD'lerinizi A.Ş. Şirketlere Çevirin
Sonraki Çukurova Belediye Evlerinin Ayrıntıları Belli Oldu

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 6 Ocak 2016

6 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Samsun Belediyesi Çöpten Elektrik Elde Edecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Katı Atık Düzenli Depolama Sahası İşletme Müdürü Çevre Mühendisi Fatih Kutbay, kurumun faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Keçiören Fatih Caddesi 15 Nisan’da trafiğe kapanacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkent genelinde ana cadde ve bulvarlarda asfalt yenileme çalışmaları yoğun olarak devam ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Erhan Boysanoğlu : Ankara zor piyasa

Konut sektöründeki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan MESA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, sektörün kredi faizleri ve diğer bazı nedenlerden dolayı yavaşladığını söyledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ortofoto projesi Türkiye’de bir ilk

Bakanlıktan Vatandaşlar İçin Yeni Bir Uygulama Daha 40 bin kilometre kare alanda, kentlerin yerleşim ve gelişme alanlarını kapsayacak şekilde, kıyı bölgelerinde, sosyal, kültürel, sanayi ve turizm alanlarında, il, ilçe ve

Güncel Haberler 0 Yorum

Dış Cephe İskelelerine Düzenleme Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı dış cephe iskelelerine düzenleme getiriyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.