Uzungöl İmar Planı Askıya Çıktı

Uzungöl İmar Planı Askıya Çıktı

Trabzon Valisi Öz: “Uzungöl’ün koruma amaçlı imar planı onaylandı, askıya çıktı ve kesinleşti”.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Uzungöl’ün koruma amaçlı imar planının onaylandığını, askıya çıktığını ve kesinleştiğini bildirdi. Vali Öz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kul, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürü Mustafa Gediklili, İl Jandarma Komutanı Albay Turgay Aras, Emniyet Müdürü Murat Koksal, Çaykara Kaymakamı Musa Üçgül, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ile Uzungöl’de incelemelerde bulundu.

Vali Öz, Uzungöl’ün koruma amaçlı imar planının onaylandığını, askıya çıktığını ve kesinleştiğini. planın uygulanmasında taviz vermeyeceklerini belirterek, şunları söyledi: “Tabii bu süreçte yoğun istila ve işgal yaşandı ancak bunların hepsi kayıt altındadır. Oldukça sıkıntılı bu süreçte Büyükşehir Belediyemiz, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüzle büyük mücadeleye gireceğiz.

Bu konuda sıkıntılarımız çok. Uzungöl sadece burada bulunanların ve Trabzon’un değildir. Uzungöl milli bir servet, milli bir değerdir. Bu şartlarda gidersek Uzungöl’ün girişine ‘Artık Uzungöl diye bir doğal güzellik kalmadı. Bu tarafa uğramanıza gerek yok’ diye tabela asarız ve başka turistik alanlar ararız.

Onun için bu süreci iyi yönetmemiz gerekiyor. Bu süreçte herkesin fedakarlık yapması gerekiyor.” Göl kenarında bulunan Uzungöl Ortaokulunun, bu şekliyle Uzungöle yakışmadığını da ifade eden Vali Öz, “Bu okulumuzun önündeki barakayı yıkıp burayı göle entegre edeceğiz. Sonra da okulumuzun dışını ve içini Uzungöl’e yakışır şekilde onaracağız. Uzungöl’ün etrafını belediyemizle Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın da desteğiyle düzenleyip çevresinde 360 derece gezilebilecek şekilde rekreasyon alanı oluşturacağız. Protokolleri tamamlayıp en kısa zamanda ihalesini yapacağız” dedi.(Anayurt/AA)

Previous Kızılot: LTD'lerinizi A.Ş. Şirketlere Çevirin
Sonraki Çukurova Belediye Evlerinin Ayrıntıları Belli Oldu

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Kars’ta Ev Kiraları 500 TL’den Başlıyor

Kiralar aldı başını gitti. Kars’ta astronomik rakamlarda seyreden ev kiraları vatandaşları kara kara düşündürüyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ali Acar : Marmaris markasını tescilleylim

Yurt içi ve yurt dışı tanıtımlarla birlikte kentteki iyileştirme çalışmalarının ardından Marmaris’in kısa sürede marka şehirler arasındaki yerini aldığını belirten Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Marmaris markasının tescillenmesi için herkesi

Güncel Haberler 0 Yorum

Bursa Defterdarlığı Çekirge’de Turistik Arsa Satıyor

Defterdarlıktan satılık Bursa Defterdarlığı, “Çekirge Termal Turistik Alanı’ndaki bin 729,5 metrekare arsayı, 3 milyon 774 bin 417 bedel üzerinden 18 Eylül’de ihaleyle satacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

İMKON Genel Kurulu’na büyük ilgi

İMKON’un genel kurulunda Tahir Tellioğlu yeniden başkanlığa seçilirken, GAİMDER Başkanı İbrahim Apa, Federasyon Yönetim Kurulu üyesi oldu.

Güncel Haberler

Esat Caddesi’nde kaldırımlar yenileniyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Esat Caddesi’ni de yepyeni kaldırım taşlarıyla donatıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Haydarpaşa kum zeminde yıllara meydan okuyor

Restorasyon çalışmalarına başlanan İstanbul’un simge yapılarından Haydarpaşa Garının, 108 yıl önce kum zemin üzerine ahşap kazıklarla nasıl inşa edildiği araştırılıyor

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.