Uzungöl İmar Planı Askıya Çıktı

Uzungöl İmar Planı Askıya Çıktı

Trabzon Valisi Öz: “Uzungöl’ün koruma amaçlı imar planı onaylandı, askıya çıktı ve kesinleşti”.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Uzungöl’ün koruma amaçlı imar planının onaylandığını, askıya çıktığını ve kesinleştiğini bildirdi. Vali Öz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kul, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürü Mustafa Gediklili, İl Jandarma Komutanı Albay Turgay Aras, Emniyet Müdürü Murat Koksal, Çaykara Kaymakamı Musa Üçgül, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ile Uzungöl’de incelemelerde bulundu.

Vali Öz, Uzungöl’ün koruma amaçlı imar planının onaylandığını, askıya çıktığını ve kesinleştiğini. planın uygulanmasında taviz vermeyeceklerini belirterek, şunları söyledi: “Tabii bu süreçte yoğun istila ve işgal yaşandı ancak bunların hepsi kayıt altındadır. Oldukça sıkıntılı bu süreçte Büyükşehir Belediyemiz, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüzle büyük mücadeleye gireceğiz.

Bu konuda sıkıntılarımız çok. Uzungöl sadece burada bulunanların ve Trabzon’un değildir. Uzungöl milli bir servet, milli bir değerdir. Bu şartlarda gidersek Uzungöl’ün girişine ‘Artık Uzungöl diye bir doğal güzellik kalmadı. Bu tarafa uğramanıza gerek yok’ diye tabela asarız ve başka turistik alanlar ararız.

Onun için bu süreci iyi yönetmemiz gerekiyor. Bu süreçte herkesin fedakarlık yapması gerekiyor.” Göl kenarında bulunan Uzungöl Ortaokulunun, bu şekliyle Uzungöle yakışmadığını da ifade eden Vali Öz, “Bu okulumuzun önündeki barakayı yıkıp burayı göle entegre edeceğiz. Sonra da okulumuzun dışını ve içini Uzungöl’e yakışır şekilde onaracağız. Uzungöl’ün etrafını belediyemizle Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın da desteğiyle düzenleyip çevresinde 360 derece gezilebilecek şekilde rekreasyon alanı oluşturacağız. Protokolleri tamamlayıp en kısa zamanda ihalesini yapacağız” dedi.(Anayurt/AA)

Previous Kızılot: LTD'lerinizi A.Ş. Şirketlere Çevirin
Sonraki Çukurova Belediye Evlerinin Ayrıntıları Belli Oldu

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’ya Otonomi’ye komşu “açık oto pazarı” geliyor

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, Esenboğa Yolu’nda faaliyete geçen Otonomi’nin yanındaki 100 dönümlük arazinin açık oto pazarı yapılacağını açıkladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kadıköy’de hafta sonu hafriyat yasak

Kentsel yenileme, bina yıkım ve inşaat çalışmaları nedeniyle ilçeye kamyonların girmesi ve gürültü nedeniyle yapılan şikayetleri dikkate alan Kadıköy Belediyesi pazar günü yasak olan hafriyat çalışmalarını cumartesi günleri de yasakladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da köprüler ve parklarda bakım onarım yapılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin temiz ve güvenli bir kent ortamında yaşayabilmesi için gece-gündüz çalışıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

İdris Güllüce Sağlık Bakanlığı’na Vekalet Edecek

Ebola Virüsü Salgınıyla Uluslararası Düzeyde Mücadele Toplantısına katılmak üzere;

Güncel Haberler

Bahçelievler ve Emek’te kaldırımlar yenileniyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Çankaya bölgesinde yoğun olarak devam eden kaldırım yenileme çalışmalarına, Bahçelievler ve Emek mahalleleri de eklendi.

Güncel Haberler 0 Yorum

3.Havalimanı inşaatında 6 milyon ton asfalt üretimi planlanıyor

Toplamda 76 milyon metrekare alan üzerine kurulumuna başlanan ve 2018 yılı ilk çeyreğinde birinci etabının açılması planlanan 3. Havalimanı inşaatında, başlangıç olarak 6 MİLYON TON asfalt üretimi ve uygulaması yapılması

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.