Urankent’te amartisman süresi ezber bozdu

Urankent’te amartisman süresi ezber bozdu

Bir gayrimenkulün kira değeri genellikle kendisini 20 yılda amorti etmesi ile hesaplanır. Ancak, değeri benzerlerinden çok daha yüksek olan konutlarda amortisman süresi çok daha kısalabiliyor.
Gayrimenkulün değer kazanmasında kentlerin gelişim bölgelerinde olması, ana noktalara, eğitim, sağlık, alışveriş merkezlerine yakınlığı ve proje kalitesi ile komşuların durumu büyük rol oynuyor.

Başkent Ankara’da, tamamlanmak üzere olan Ankapark ile AkSaray’a en yakın konut projelerinin yer aldığı Urankent’i inşa ederken önceliklerinden birinin de kendilerinden konut alacakların kazançlı çıkması olduğunu ifade eden Uransan Satış ve Pazarlama Müdürü Gazi Çelik, şunları söyledi:

“Şu anda Ankara’nın en değerli lokasyonlarından birinde altıncı projemiz olan Queen Park’ı tamamlamak üzereyiz. Urankent 1. Etap Konutları, Prestige, Elit, Mirage Bahçe, Royal Plus gibi projelerimizden konut alanlar diğer çok sayıda projeden ev alanlara göre çok daha kazançlı çıktılar. 3 yıldaki değer kazanımı yaklaşık yüzde 65-70 seviyelerinde. Böylelikle hedeflerimizden birine daha ulaştık. Ev alanların yanı sıra yatırımcılar için de kira gelirinde ezber bozmuş olduk. Örneğin geçen yıl Royal Plus’taki en küçük 1+1 dairelerden ev alanlar şu an 1.000 TL’nin üzerinde kiraya veriyorlar. Böylelikle amortisman süreleri 20 yıldan 12-13 yıla kadar düşmüş oluyor.”

Gazi Çelik, konut alacak oturumcular ile yatırımcıların öncelikle lokasyona bakarak, gelecek 3-5 yıldaki konumu hayal etmeleri, ardından alacakları konutun kalitesi, çevrede kimlerin oturduğu ve sosyal ortamı keşfetmeleri gerektiğini kaydetti.

Previous Mebuskent’te 2+1’lere yoğun talep
Sonraki Ağaç İşleme Makinesi Fuarı 10-14 Ekim 2015

Diğer Yazılar

Ankara 0 Yorum

Ankara’da evi olanlar yüzde 7 kar etti

Ankara’da en fazla artış Çankaya’da

Ankara 0 Yorum

Beysu Konakları Projesi

Ankara Beysukent’te yapımına başlanan Beysu Konakları,konut projesi  satışa çıktı.

Ankara 0 Yorum

Benevre Beytepe 2017 Ağustos’da teslim

Elbiz İnşaat Ankara konut projesi Benevre Beytepe’yi 2017 Ağustos’unda teslim etmeyi hedefliyor. 

Ankara 0 Yorum

Benevre Beytepe projesi

Benevre Beytepe Ankara’da Elbiz inşaat tarafından hayata geçiriliyor.

Ankara 0 Yorum

Benevre Beytepe projesi ideal yaşam alanları sunuyor

Benevre Beytepe Projesi Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu, ekonomik dalgalanmaların konut sektörü üzerindeki yansımalarını değerlendirdi.

Ankara

Etimesgut konut projeleri 2016 teslim

Etimesgut,  konut projeleri ile  Ankara’da dikkat çeken  bölgelerin başında geliyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.