Üniversite gençliği barınmada özel, bilgide paylaşımı seçiyor

Üniversite gençliği barınmada özel, bilgide paylaşımı seçiyor

Ankara’da bir yurt, üniversitede eğitim gören ve bünyesinde kalan öğrenciler için sıradışı bir uygulama başlattı. Üniversitelerin aynı bölümlerinde okuyan öğrencileri “ortak etüt merkezlerinde” bir araya getiren Özel Çukurambar Residence Yüksek Öğrenim Kız Yurdu, şimdiden ilgi odağı oldu.

Ankara’nın en gözde semtlerinden birisi olan Çukurambar’da bulunan Özel Çukurambar Residence Yüksek Öğrenim Kız Yurdu, çocuklarının geleceği için her türlü fedakarlığı yapan aileler tarafından farklı bir özelliği için tercih edilir oldu. Uzun çabalar sonucunda Ankara’nın en seçkin üniversitelerini kazanan evlatları için yeni bir sürecin başladığını düşünen aileler, yurt tercihlerinde konfor ve güvenliğin yanında başka özellikleri de dikkate alıyor.

Çocuklarının başarılı bir eğitim yaşamı geçirmesini isteyen aileler, aynı branşta okuyan öğrencilerin aynı ortamda ders çalıştığı “ortak etüt merkezi” bulunan Özel Çukurambar Residence Yüksek Öğrenim Kız Yurdu’nu tercih ediyor.
Bünyesinde barınan öğrencileri internet imkanı sağlayarak dünya ile entegrasyon imkanı sunan Özel Çukurambar Residence Yüksek Öğrenim Kız Yurdu, başarı için gerekli olan alt yapıyı da hazırlıyor. Başarının en temel gereksinimi olan bilgi ve iletişim imkanlarını sonuna kadar kullanan Özel Çukurambar Residence Yüksek Öğrenim Kız Yurdu, Ankara’nın bütün üniversitelerine ulaşım kolaylığı ile de farkılığını ortaya koyuyor.

Ortak Etüt Sistemi Nasıl Çalışıyor?
Sistem hakkında bilgi veren Özel Çukurambar Residence Yüksek Öğrenim Kız Yurdu yöneticisi Kutay Yurtsever, üniversitelerin aynı bölümlerinde okuyan öğrencileri aynı etüt salonunu kullanacak şekilde yapılan düzenlemeyle, başarıya giden yolda bilgi paylaşımı ve motivasyon sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Türkiye’de yurt kavramını, sadece barınma yeri olmaktan çıkaracak yenilikleri ihtiyaç bulunduğunu ifade eden Kutay Yurtsever, “Yeni sistemle, hukuk öğrencileri farklı, tıp öğrencileri farklı ve İngilizce öğrencileri farklı salonlarda ders çalışma imkanı bulacak. Konforlu odalar, internet, geniş ortak kullanım alanları, odalarda banyo, lavabo ve telefon imkanları, kantin, yemek salonu, 24 saat sıcak su, revir ve çamaşır yıkama imkanları sunan yurdumuzda, başarılı bir gençlik için etüt çalışmalarını da farklı bir vizyonla ele aldık” şeklinde konuştu.

Previous İnsanımız Verimli Olursa, Ülkemizde Verimli Hale Gelir
Sonraki Batıkent sahasına kavuşuyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

Anadolu’da AVM’lere talep artıyor

Perakende sektörüne katma değer yaratan ve sektörün gelişmesini sağlayan alışveriş merkezleri (AVM), Anadolu’da cadde mağazalarına göre daha çok tercih ediliyor. 

Firma Haberleri 0 Yorum

PAB Mimarlık’tan “yaşanabilir kent” önerileri

2015 yılı Genç Mimar Ödülü sahipleri Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım’ın kurucusu olduğu PAB Mimarlık, yaşayan bir kentsel doku oluşturmak ve kullanıcıların ihtiyaçlarına kolayca ulaşabildikleri yaşam alanları yaratmak

Firma Haberleri 0 Yorum

SN Park Aliağa 2.Etap Temeli Atıldı

SN Park projesinin 2. etap konutlarının temeli törenle atıldı.

Firma Haberleri

Türkiye’nin ilk biyogaz tesislerinde GBC İnşaat imzası

1978 yılından bu yana inşaat sektöründe başarılı çalışmalara imza atan GBC İnşaat, biyogaz tesisleri konusundaki uzmanlığıyla, Türkiye’nin önde gelen markalarına hizmet veriyor.

Firma Haberleri

Kayseri’de akıllı ev projesi : Özerler Premium

Özlerler inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cuma Özer, Yıldırım Beyazıt bölgesinde yapımına başladıkları akıllı bina projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ankara’da Geleceğin Yatırımı Beytepe

Başkent’te birbirinden iddialı projelerin yükseldiği Beytepe bölgesinin yakın gelecekte Ankara’nın en çok kazandıran yerlerinden olacağı belirtildi.