Üniversite gençliği barınmada özel, bilgide paylaşımı seçiyor

Üniversite gençliği barınmada özel, bilgide paylaşımı seçiyor

Ankara’da bir yurt, üniversitede eğitim gören ve bünyesinde kalan öğrenciler için sıradışı bir uygulama başlattı. Üniversitelerin aynı bölümlerinde okuyan öğrencileri “ortak etüt merkezlerinde” bir araya getiren Özel Çukurambar Residence Yüksek Öğrenim Kız Yurdu, şimdiden ilgi odağı oldu.

Ankara’nın en gözde semtlerinden birisi olan Çukurambar’da bulunan Özel Çukurambar Residence Yüksek Öğrenim Kız Yurdu, çocuklarının geleceği için her türlü fedakarlığı yapan aileler tarafından farklı bir özelliği için tercih edilir oldu. Uzun çabalar sonucunda Ankara’nın en seçkin üniversitelerini kazanan evlatları için yeni bir sürecin başladığını düşünen aileler, yurt tercihlerinde konfor ve güvenliğin yanında başka özellikleri de dikkate alıyor.

Çocuklarının başarılı bir eğitim yaşamı geçirmesini isteyen aileler, aynı branşta okuyan öğrencilerin aynı ortamda ders çalıştığı “ortak etüt merkezi” bulunan Özel Çukurambar Residence Yüksek Öğrenim Kız Yurdu’nu tercih ediyor.
Bünyesinde barınan öğrencileri internet imkanı sağlayarak dünya ile entegrasyon imkanı sunan Özel Çukurambar Residence Yüksek Öğrenim Kız Yurdu, başarı için gerekli olan alt yapıyı da hazırlıyor. Başarının en temel gereksinimi olan bilgi ve iletişim imkanlarını sonuna kadar kullanan Özel Çukurambar Residence Yüksek Öğrenim Kız Yurdu, Ankara’nın bütün üniversitelerine ulaşım kolaylığı ile de farkılığını ortaya koyuyor.

Ortak Etüt Sistemi Nasıl Çalışıyor?
Sistem hakkında bilgi veren Özel Çukurambar Residence Yüksek Öğrenim Kız Yurdu yöneticisi Kutay Yurtsever, üniversitelerin aynı bölümlerinde okuyan öğrencileri aynı etüt salonunu kullanacak şekilde yapılan düzenlemeyle, başarıya giden yolda bilgi paylaşımı ve motivasyon sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Türkiye’de yurt kavramını, sadece barınma yeri olmaktan çıkaracak yenilikleri ihtiyaç bulunduğunu ifade eden Kutay Yurtsever, “Yeni sistemle, hukuk öğrencileri farklı, tıp öğrencileri farklı ve İngilizce öğrencileri farklı salonlarda ders çalışma imkanı bulacak. Konforlu odalar, internet, geniş ortak kullanım alanları, odalarda banyo, lavabo ve telefon imkanları, kantin, yemek salonu, 24 saat sıcak su, revir ve çamaşır yıkama imkanları sunan yurdumuzda, başarılı bir gençlik için etüt çalışmalarını da farklı bir vizyonla ele aldık” şeklinde konuştu.

Previous İnsanımız Verimli Olursa, Ülkemizde Verimli Hale Gelir
Sonraki Batıkent sahasına kavuşuyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

Bina yalıtımında “mucize” ürün Türkiye’de…

Türkiye’de yalıtımın uzmanı Canpa, kendi kendini onarma özelliğine sahip FLEXOBİT membran ile su yalıtımında yeni bir çığır açıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Realty World Türkiye En İyileri Ödüllendirdi

Gayrimenkul sektörünün güçlü markalarından Realty World Türkiye, her yıl düzenlediği “Realty World Türkiye Kupası Ödülleri” ile tüm franchise ofis sahiplerini ve danışmanlarını buluşturdu.

Firma Haberleri 0 Yorum

Groupama Plaza Yeşil Bina Adayı

GROUPAMANIN Maslak’ta bulunan genel müdürlük binası Groupama Plaza’ya LEED (Yeşil Bina Sertifikası) almak için USGBC’ye (United States Green Building Council – Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Bina Konseyi) başvurdu.

Firma Haberleri 0 Yorum

Tay Group’un Kurumsal İletişim Müdürü Burçin Özer oldu

Tekstil, gayrimenkul ve turizm konularında faaliyetini sürdüren Tay Group’un Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevine Burçin Özer getirildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Tepe Prefabrik

Kuruluş ve büyüme süreci

Firma Haberleri 0 Yorum

Ziraat Katılım konut projelerine ortak olacak

Kentsel  Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı’nda Türkiye’nin tanıtımına yönelik kullanılan fonların tek çatı altında toplanması durumunda yabancıya konut satışının 2-3 yıl içinde 23 binden 90 binlere, turist sayısının da 40