Türklerde Konuta Kadın Yön Veriyor, Erkek Alıyor

Türklerde Konuta Kadın Yön Veriyor, Erkek Alıyor

“İnşaat” denilince akıllara erkekler gelirken, alım sürecinde kadınların daha etkili olduğu bildirildi.

Konut alım süreci yaşayan çiftlerde seçimin kadınların beğenisi doğrultusunda yapıldığı ve erkeklerin ise ödeme kısmında aktif olduğu ifade edildi.

Konut alımı, karar verilmesi oldukça zor bir süreç. Konutun lokasyonu, ulaşım kolaylığı ve mimari özelliklerinin yanı sıra mutfak, banyo ve oda büyüklükleri alım sürecini etkiler. Tabi ki fiyat konusu ve ödeme kolaylıkları da tercih sürecinde büyük rol oynar.

Kadınların günlük yaşamında önemli rol oynayan mutfakta kalite ve teknolojiyi bir araya getiren Elit Royal Residence projesini hayata geçiren Elit Yapı’nın Yönetim Kurulu Üyesi Mert Yıldızhan, konut alımı konusunda kadınların eşlerinden bir adım daha öne çıktığını ifade etti.

Alım sürecinde kadınların her zaman son kararı verdiğine işaret eden Yıldızhan, “Kadınlar daha detaycı olduğu için, konutların her ayrıntısını dikkatle inceliyorlar. Mutfak kullanışlı mı, odalar yeterince büyük mü, konut planı doğru mu gibi detaylar kadınların daha çok dikkatini çekiyor. Tabi ailenin bütçesini de bildikleri için alım sürecine yön veriyor. Beyleri ise işin son kısmı olan fiyat daha çok ilgilendirirken, pazarlık konusunda erkeklerle el sıkışıyoruz” diye konuştu.

-“Yurt dışında süreç ortak akılla ilerliyor”

Eğitimini Amerika’da tamamladığı için yurt dışındaki süreçleri de yakından takip ettiğini kaydeden Yıldızhan, şunları söyledi:
“Yurt dışındaki pazarlama diyaloglarıyla Türkiye’deki çok farklı. Örneğin, yurt dışında fiyatlar sabittir, kimse değişiklik yapmaz. Ancak Türkiye’de pazarlık kültürü yaygın ve yerleşmiş olduğu için konut alım süreci de bu şekilde ilerliyor. Bunun yanında kadın ve erkek ortak akılla hareket ediyor. Bütçeler, beğeniler, kararlar hep ortak. Türkiye’de de ortak tabi ama yine de alışkanlıklar ve yaşam tarzları farklı olduğu için konut alım sürecinde de farklılık gözleniyor.”

Ev alınırken erkeklerin eşlerinin isteği doğrultusunda hareket ettiğinin yadsınamaz bir gerçek olduğuna vurgu yapan Yıldızhan, “Biz de bu gerçeği göz önünde bulundurarak projemizi hazırlarken özellikle kadınların ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Projenin her noktasında en kaliteli malzemeleri kullandığımız gibi özellikle mutfağı büyük titizlikle detaylandırdık. Önümüzdeki projelerde de kadınların tercihleri doğrultusunda hareket ederek, konutlarımızı aynı titizlikle hazırlamaya devam edeceğiz” dedi.

Previous İş Güvenliği İçin 11 Bin Patron Eğitim Alacak
Sonraki Gökdeniz Kartal Fiyat Listesi

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Kuveyt Havalimanı’na Limak’tan 4.7 Milyar Dolar Teklif

Kuveyt Uluslararası Havalimanına yeni terminal inşası için en düşük teklifi 1.39 milyar dinar (4.78 milyar dolar) ile Limak ve Kharafi National şirketlerinin oluşturduğu konsorsiyum verdi.

Firma Haberleri

Gökdemir Grup yeni fabrikasını Sincan’da açtı

2000 yılından bu yana, faaliyet gösteren ve inşaat  sektörünün lider kuruluşu olmayı başaran Gökdemir Grup yeni fabrikasını Sincan Yenikent’te görkemli bir törenle açtı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Atabey Group’dan Dev Yatırım

Atabey’den 25 milyonluk İnşaat sektörünün güçlü ismi Atabey Group ‘dan 25 Milyonluk dev yatırım…

Firma Haberleri 0 Yorum

Arçelik tam yoğuşmalı kombi ile evler kışa hazır

Çok özel seçenek ve avantajlarla tüketicilere sunulan Arçelik premix tam yoğuşmalı kombi, ısınırken tasarruf sağlıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Akplaza Teknolojiye Önem Veriyor

Akdağlar İnşaat tarafından Piyalepaşa’da hayat geçirilen ofis projesi AkPlaza, estetik olduğu kadar, teknik özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Levnavilla Sapanca’da yükseliyor

Vefa Holding, yeni markası Estans Yapı ile Sapanca’da tamamını çelikten inşa edeceği 15 villadan oluşan Levnavilla Projesini hayata geçiriyor. Projenin 2018 yılında bitirilmesi hedefleniyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.