Türkler Cannes’da Onur Çadırı Kuracak

Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenecek Mipim fuarında Türkiye bu yıl da onur ülkesi…

Çok sayıda firmanın katılacağı fuarda kurulacak Türk çadırıyla projeler yabancıların beğenisine sunulacak Fransa’nın Cannes kentinde 11-14 Mart 2014 tarihleri arasında düzenlenecek, Mipim gayrimenkul fuarı yine çok sayıda Türk gayrimenkul firmasına ev sahipliği yapacak. Dünyanın en önemli gayrimenkul buluşması olarak nitelendirilen Mipim’de geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye onur ülkesi olacak. Türkiye’den hem bireysel hem de kurumsal çok sayıda katılımın olduğu fuarda Quasar’ı inşa eden Viatrans-Meydanbey ortak girişimi, Yorum İnşaat, Tema İstanbul’un yapımcıları Mesa-Artaş- ÖztaşKantur Ortak girişimi, yenilikçi projelerle dikkat çeken NEF Gayrimenkul, Gaya Grup, Esas Gayrimenkul, Bak Yapı, CNR Holding, Mimarlar Workshop, IMS Proje Yönetimi, İstanbul Ticaret Odası, DS Mimarlık, Karaoğlu Peyzaj, ÖncüoğluACP Miamrlık, Proplan Proje Yönetimi gibi firmalar katılacak.Devlerle rekabet edecek Rusya, Paris ve Londra gibi dünyanın önde gelen şehirlerinin de birçok projesiyle katılacağı fuarda firmalar, hem projesini hem de İstanbul’un tanıtımını yapacak.

İNŞAAT BU YIL DA EKONOMİYİ DESTEKLER
Sektöre ilişkin açıklamalar yapan Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Kazım Şimşek, gayrimenkul ve inşaat sektörünün geçmiş yıllarda olduğu gibi 2013 yılında da ekonominin lokomotif sektörü olma anlattı, güven ve istikrar oretkilenebileceği unsurların varlığına karşın öncü sektörlerde kısa ve uzun vadede alınan yatırım kararları ve büyüklük verilerinden, olumlu ve olumsuz gelişmelerden nasıl etkilendiğini okumanın mümkün olduğunu dile getirdi. Doğru proje önemli Mevcut yatırım kararlarına ve büyüklüklerine bakıldığında sektörün ekonomiye destek olmaya devam edeceğini ifade eden Şimşek, ayrıca doğru lokasyonda yer alan doğru projelere yatırım yapmanın, sektörün gelişimine her zaman katkıda bulunacağını ve yatırımcı açısından geri kazanımların hızlı olacağını belirtti. Şimşek, “Bu anlamda, yapımına devam ettikleri Referans Bakırköy projesini örnek olarak verebiliriz. İstanbul’un tüm ulaşım yollarına yakınlığıyla tercih edilen, en eski ve tarihi semtlerinden Bakırköy’de yaptığımız bu yatırımın olumlu geri dönüşlerini çok kısa sürede aldık” dedi.

TEMA İSTANBUL VİTRİNE ÇIKACAK
Mipim’in en önemli katılımcılarından biri olan karma proje Tema İstanbul dünya vitrinine çıkmaya hazırlanıyor. Mesa, Artaş, Öztaş ve Kantur-Akdaş Ortak Girişim Grubu tarafından İstanbul Atakent’te 1.5 milyon metrekare alan üzerinde 2 milyar dolar yatırım ile geliştirilen Tema İstanbul, birçok farklı fonksiyonu içerisinde barındırıyor. Projede 3 bin 614 konut, Türkiye’nin en büyük temalı eğlence parkı, ticari alanlar, oteller ve rezidans bölgesi yer alıyor. Mütekabiliyet yasasıyla yabancılara satışın kolaylaştığı Türkiye’nin son dönemde yaşanan sıkıntılı süreçlere rağmen ilgi görmesi bekleniyor. Geçen yıl 28 firma katıldı Son yıllarda hızla gelişen Türk gayrimenkul şirketleri, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olarak kabul edilen MIPIM’e her yıl çıkarma yapıyor. Geçtiğimiz yıl 28 Türk şirketinin stand açarak projelerini tanıttığı ve 500’ü şirket yöneticisi olmak üzere 670 kişinin Türkiye’den katıldığı fuarda, Türkler, Fransız ve İngiliz şirketlerinden sonraki en büyük katılımcı olmuştu. Fuarda gerçekleştirilen açılış galasına ise Kültür Bakanlığı ve Nef sponsorluk yapmıştı.

TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK
Fuara geçen yıl da katılan Quasar projesi bu yıl da Türkiye’yi temsil edecek. Toplamda 550 milyon dolarlık yatırım yapılan projede inşaat hızla devam ediyor. Projede rezidanslara yabancılar yoğun talep gösterirken, 257 konutun bulunduğu projede satılan dairelerin büyük bölümünü yabancılar aldı. Mecidiyeköy’deki eski likör fabrikası arazisinde konumlandırdığı Quasar İstanbul dünyanın en iyisi seçildi. Yeni hedefi dünyaya açılmak Geçen yılki Mipim fuarının 7-8 örn kişinin katılımıyla gerçekleştirilen açılışına sponsor £h tdlfUarda b°y gösterecek, istanbul da kı projelerinde çok hızlı satış grafiği yakalayan firma yeni Projelerini burada sergileyecek Dubai de yeni bir ofis planlayan firmanın uluslararası alandaki etkinlikleri bu anlamda büyük önem taşıyor.(Milliyet)

Previous Yabancı Yatırımcı Türkiye'ye İnanıyor
Sonraki Yabancılar Venedik Saraylarına Akın Etti

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da teleferik hattı çoğalacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen 3,2 kilometrelik Yenimahalle-Şentepe Teleferik hattı, birçok ile örnek oluyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bankalar Her İşlem İçin Ücret Talep Edemeyecek

Aidatsız bir kredi kartı şart. Yeni düzenlemeyle her banka, tüketicilere ücretsiz bir kredi kartı sunmak zorunda olacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Akıllı evlere talep artıyor

Akıllı cihazların ve nesnelerin interneti kavramının günlük hayatımızda özellikle yeni inşaat projeleri ve rezidanslar ile yer edinmeye başlamasıyla, tüketiciler artık evlerinin de akıllı olmasını istiyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Fethi Yaşar Yenimahalle SSK Blokları’na Kentsel Dönüşüm Müjdesi Verdi

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 25 Mart Mahallesi’nde bulunan SSK Blokları’nda

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut faizlerinin düşmesi satışları yüzde 20 artıracak

Dünyanın en büyük gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams, Türkiye’de uzun dönemdir düşmesi beklenen konut faiz rakamlarını değerlendirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Aşkın Kanatları Müzesi Yükseliyor

Aşkın Kanatlan Müzesi yükseliyor Kelebekler Vadisi’nde ikinci etap çalışmaları yılsonunda tamamlanacak Selçuklu Belediyesi ilçeye değer katacak sıra dışı projesi Kelebekler Vadisi ile Türkiye’nin ilk kelebek temalı parkını inşa etti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.