Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam parkı İskenderun’da yapılacak

Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam parkı İskenderun’da yapılacak

İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere Belediye Başkanı Seyfı Dingil başkanlığında toplandı. Gündemin 1.maddesinde bulunan meclis toplantılarının internet ortamında canlı yayın yoluyla izlenebilmesi için İskenderun Belediyesinin web sitesi adresi olan ‘www.iskenderun.bel.trden meclisten canlı yayın butonunun oluşturulması ile ilgili plan ve bütçe komisyonu raporu görüşüldü. Yapılan oylama ile gündem maddesi kabul edildi. Gündemin 2.maddesinde bulunan İskenderun Belediyesi 2014 yılı kesin hesabının meclisce karara bağlanması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi komisyona havale edildi.

Gündemin 7.maddesinde bulunan Mülkiyeti İskenderun Belediyesine ait 1.mıntıka 1938 nolu parselin Halk Sağlığı Müdürlüğü İskenderun Toplum Sağlığı Merkezine Sağlıklı Yaşam Parkı olarak bedelsiz 5 yıllığına tahsis edilmesi ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğü teklifi görüşmelerinde konuşan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Sağlıklı yaşam parkı projesi Sağlık Bakanlığının uygulamaya koyduğu bir proje.

Ve bu proje Türkiye’de ilk defa İskenderun’da uygulanacak.Bu açıdan değerlendirdiğimizde halkımızın sağlık ile ilgili ihtiyaçlarının karşılanması açısından çok önemli ve hassas bir konu”dedi. Gündem maddesi yapılan oylama neticesinde imar komisyonuna sevk edildi. İskenderun Belediye Meclisi bir sonraki oturumunu ise 07 Mayıs 2015 Cuma günü yapmak üzere kapattı.

Gündemin 3.maddesinde bulunan Norm Kadro İlke ve Standartlarına dair yönetmeliğin C-13 cetvelinde değişiklik yapıldığından ihdas edilen kadro cetvellerinin görüşülmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi oybirliği ile plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi. Gündemin 4.maddesinde bulunan 140 sayılı meclis kararının yeniden düzenlenmesinde yer alan nikah memurlarının ücreti ile ilgili Özel Kalem Müdürlüğünün teklifi oybirliği ile plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi.

Gündemin 5.maddesinde bulunan 2/B çalışmaları için Düğünyurdu mahallesinde görev yapmak üzere 6 adet bilirkişinin seçilmesi ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi görüşülmek üzere komisyona gönderildi. Gündemin 6.maddesinde bulunan Düğünyurdu mıntıkasında yer alan mülkiyeti maliye hazinesine ait 2584 nolu parselde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Toplu Konut Alanı olarak planlama yapılabilmesi için kamu yararı kararı alınması ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi yapılan seçim sonrasında oybirliği ile komisyona sevk edildi.Esin Gazetesi

Previous Şahinbey Çamlıca konutları satışa çıkıyor
Sonraki Çin’in önde gelen iş makinası firmaları Türkiye piyasasında

Diğer Yazılar

Park / Doğa 0 Yorum

Ankapark Antalya EXPO 2016’da

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da bugün başlayan ve 6 ay boyunca açık olacak Antalya EXPO 2016’da, en büyük projesi olan ve yapımı devam eden ANKAPARK’ı, tüm dünyaya tanıtacak.

Park / Doğa 0 Yorum

Yenimahalle yeşile doymuyor

Başkent’in en yeşil ilçesi olma özelliğine sahip Yenimahalle, yeni yeşil alanlarına kavuşuyor.

Park / Doğa 0 Yorum

Bambus Plajı yıkılacak mı?

Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, falezlere beton dökülerek yapılan Bambus Plajı’ nı eninde sonunda yıkacaklarını söyledi .

Park / Doğa 0 Yorum

Limni Gölü Örnek Tabiat Parklarından Birisi Olacak

Doğa Korama ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Mustafa Bulut, Gümüşhane’nin Torul ilçesi sınırlarında yer alan Limni Gölü Tabiat Parkının, Türkiye’nin örnek tabiat parklarından birisi olacağını belirterek bölgedeki konaklama sorununu

Park / Doğa 0 Yorum

Altındağ’a 5 yeni park

Altındağ’da yapımına başlanacak 5 yeni parkın temeli  bugün düzenlenecek törenle atılacak.

Park / Doğa 0 Yorum

Bodrum Yalıkavak’ta deniz dibi temizlendi

Bodrum Belediyesince ilçeye bağlı Yalıkavak Mahallesi’nde düzenlenen deniz dibi etkinliğine, 10 dalgıç ile vatandaşlar ve balıkçılar katıldı.