Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam parkı İskenderun’da yapılacak

Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam parkı İskenderun’da yapılacak

İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere Belediye Başkanı Seyfı Dingil başkanlığında toplandı. Gündemin 1.maddesinde bulunan meclis toplantılarının internet ortamında canlı yayın yoluyla izlenebilmesi için İskenderun Belediyesinin web sitesi adresi olan ‘www.iskenderun.bel.trden meclisten canlı yayın butonunun oluşturulması ile ilgili plan ve bütçe komisyonu raporu görüşüldü. Yapılan oylama ile gündem maddesi kabul edildi. Gündemin 2.maddesinde bulunan İskenderun Belediyesi 2014 yılı kesin hesabının meclisce karara bağlanması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi komisyona havale edildi.

Gündemin 7.maddesinde bulunan Mülkiyeti İskenderun Belediyesine ait 1.mıntıka 1938 nolu parselin Halk Sağlığı Müdürlüğü İskenderun Toplum Sağlığı Merkezine Sağlıklı Yaşam Parkı olarak bedelsiz 5 yıllığına tahsis edilmesi ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğü teklifi görüşmelerinde konuşan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Sağlıklı yaşam parkı projesi Sağlık Bakanlığının uygulamaya koyduğu bir proje.

Ve bu proje Türkiye’de ilk defa İskenderun’da uygulanacak.Bu açıdan değerlendirdiğimizde halkımızın sağlık ile ilgili ihtiyaçlarının karşılanması açısından çok önemli ve hassas bir konu”dedi. Gündem maddesi yapılan oylama neticesinde imar komisyonuna sevk edildi. İskenderun Belediye Meclisi bir sonraki oturumunu ise 07 Mayıs 2015 Cuma günü yapmak üzere kapattı.

Gündemin 3.maddesinde bulunan Norm Kadro İlke ve Standartlarına dair yönetmeliğin C-13 cetvelinde değişiklik yapıldığından ihdas edilen kadro cetvellerinin görüşülmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi oybirliği ile plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi. Gündemin 4.maddesinde bulunan 140 sayılı meclis kararının yeniden düzenlenmesinde yer alan nikah memurlarının ücreti ile ilgili Özel Kalem Müdürlüğünün teklifi oybirliği ile plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi.

Gündemin 5.maddesinde bulunan 2/B çalışmaları için Düğünyurdu mahallesinde görev yapmak üzere 6 adet bilirkişinin seçilmesi ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi görüşülmek üzere komisyona gönderildi. Gündemin 6.maddesinde bulunan Düğünyurdu mıntıkasında yer alan mülkiyeti maliye hazinesine ait 2584 nolu parselde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Toplu Konut Alanı olarak planlama yapılabilmesi için kamu yararı kararı alınması ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi yapılan seçim sonrasında oybirliği ile komisyona sevk edildi.Esin Gazetesi

Previous Şahinbey Çamlıca konutları satışa çıkıyor
Sonraki Çin’in önde gelen iş makinası firmaları Türkiye piyasasında

Diğer Yazılar

Park / Doğa 0 Yorum

Turgut Özal Mahallesi’ne yeni Park ve Sağlık Ocağı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Turgut Özal Mahallesi Parkı ve Sağlık Ocağı’nı görkemli bir törenle hizmete açtı.

Park / Doğa

Kelebekler Vadisi binlerce misafiri ağırlıyor

MUĞLA Valisi Amir Çiçek, Kelebekler Vadisi markasının dünya turizmine tanıtılması gerektiğini söyledi.

Park / Doğa 0 Yorum

Park Orman’a 109 kır evi yapılacak

Park Orman Tabiat Parkı’na kamping alanları, 109 adet kır evi (bungalov), kapalı otopark, çok amaçlı salon, kır kahvesi, güç merkezi ve peyzaj alanları yapılacak.

Park / Doğa

Altındağ’a 30 bin metrekare park

Bugüne kadar Altındağ’a her biri bakımlı ve güvenli dev parklar kazandıran Altındağ Belediyesi, ilçeye yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor.

Park / Doğa 0 Yorum

Altındağ Çamlık Mahallesi’ne 1000 çam ağacı dikildi

Altındağ’ı Ankara’nın en yeşil ilçesi yapma hedefiyle, bölgenin pek çok yerinde ağaçlandırma çalışmaları yürüten Altındağ Belediyesi, yeşillendirme faaliyetlerine hiç durmadan devam ediyor.

Park / Doğa 0 Yorum

Mengen’de Her Mahalleye 1 Park

Mengen’de “Her mahalleye bir park İller Bankası yetkilileri, “Her Mahalleye 1 Park” projesi kapsamında Mengen’e gelerek incelemelerde bulundu.