Türkiye inşaatta 50 sene uçacak

Türkiye inşaatta 50 sene uçacak

Emlakçılar sorunlarını masaya yatırdı Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu Genel Başkanı (TEMFED) Hacı Ali Taylan, Türkiye’nin inşaat sektörü alanında çok iyi bir çıkış yakaladığını belirterek, “Bir kere Türkiye uçuyor. Türkiye inşaatta daha 50 sene uçacak, bunu unutmayın” dedi.

Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanlar Kurulu zirvesi Trabzon’da yapıldı. Zirvede ev sahibi olarak söz alan Trabzon İnşaatçılar Odası ve Faal Emlakçılar Derneği Başkanı Ayhan Taflan, “Toplantımızın hayırlara vesile olacağı düşüncesiyle katılımından dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Sizleri Trabzon’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu toplantıyı Trabzon’da tertipleyen bizim gurumuz ağabeyimiz her şeyimiz olan sayın genel başkana özellikle çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de böyle güzel toplantılarla bir arada oluruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli de konuşmasında mesleğin onurunu korumak için çok mücadele verdiklerin ifade ederek “Bizler çok acılar yaşadık. Bizler bu mesleği bir yerlere getirebilmek ve bu mesleğin mesleki onurunu koruyabilmek adına çok mücadeleler verdik” diye konuştu. Daha sonra söz alan Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu Genel Başkanı (TEMFED) Hacı Ali Taylan da Türkiye’nin inşaat sektörü alanında adeta uçtuğunu söyledi.

Taylan “Dünyanın hiçbir yerinde Amerika’da dahil olmak üzere emlakçılıkla ilgili resmi bir kanun yok. Kanun diyorsanız Türkiye’de emlakçılıkla ilgili kanun daha fazla, uygulamada bir sıkıntı var. Uygulamadaki sıkıntı meslektaşlarımızın mesleğe sahip çıkmamasından geliyor. Sakın umutsuzluğa kapılmayın bizim bir kanunumuz yok diye. Tabiki kanun çıkacak daha güzel şartlara sahip olacağız. Uzun yıllar kanunun çıkması için uğraş veriyoruz. Şunu da belirteyim bir kanun çıksa buradaki arkadaşlarımızın hiç biri emlakçilik yapamaz.

Bizim mücadelemiz bir taraftan sizler için doğru olanı yapmaya çalışırken bir taraftan da sizin ekmeğinize göz dikmiş olanlara engel olup bu mesleği sizlerin elinden almalarına engel olmaya çalışıyoruz. Asla umutsuz olmayacaksınız iyi bir iş yapıyorsunuz. Bir kere Türkiye uçuyor. Türkiye inşaatta daha 50 sene uçacak bunu unutmayın. İşte Trabzon. körfez ülkelerinden gelenlere daireler satıyorsunuz. 4-5 yıl önce bu var mıydı? Şimdi müthiş bir talep var” şeklinde konuştu.(Ankara Başkent)

Previous 2.Kentsel Dönüşüm Zirvesi gerçekleştirildi
Sonraki Ankara'yı kim süsleyecek

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Gayrimenkul sektörü inovasyona odaklanıyor

Türkiye ekonomisinin önemli lokomotiflerden gayrimenkul sektörü, sektörün geleceğini, değişimini ve sektördeki inovasyonu tartışmak için bir araya geldi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çobanlar’da Tapu Sevinci

Çobanlar Küçük Sanayi Sitesi Koopretafi tarafından yapılan 32 dükkandan 12 sinin tapuları dağıtıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çayyolu metrosu seferleri artacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 3. havalimanı için öngörülen yatırım tutarının 10 milyar Avro civarında olduğunu belirterek, konsorsiyumun 10 milyar Avro nun altında bir yatırım gerçekleştirmesi halinde aradaki

Güncel Haberler 0 Yorum

Tokat’ta imar revizyonu çalışmaları başladı

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kentin imarı ile ilgili yapılması gereken revizyonla alakalı toplumsal beklentileri ve teknik analizleri içeren son toplantıya katıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

1+1 daireler yasaklanmalı mı?

İnşaat sektöründe 1+1 dairelerin sayıları gün geçtikçe artıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da örnek tesis

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bilimsel çalışma, etkin planlama ve başarılı bir uygulamayla gerçekleştirdiği Ankara Katı Atık Yönetimi Projesi ile Mamak Çöplüğü’ndeki sorunu çözmesinin ardından, kentin geleceğini güvence altına alacak projeleri art

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.