Türkiye inşaatta 50 sene uçacak

Türkiye inşaatta 50 sene uçacak

Emlakçılar sorunlarını masaya yatırdı Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu Genel Başkanı (TEMFED) Hacı Ali Taylan, Türkiye’nin inşaat sektörü alanında çok iyi bir çıkış yakaladığını belirterek, “Bir kere Türkiye uçuyor. Türkiye inşaatta daha 50 sene uçacak, bunu unutmayın” dedi.

Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanlar Kurulu zirvesi Trabzon’da yapıldı. Zirvede ev sahibi olarak söz alan Trabzon İnşaatçılar Odası ve Faal Emlakçılar Derneği Başkanı Ayhan Taflan, “Toplantımızın hayırlara vesile olacağı düşüncesiyle katılımından dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Sizleri Trabzon’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu toplantıyı Trabzon’da tertipleyen bizim gurumuz ağabeyimiz her şeyimiz olan sayın genel başkana özellikle çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de böyle güzel toplantılarla bir arada oluruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli de konuşmasında mesleğin onurunu korumak için çok mücadele verdiklerin ifade ederek “Bizler çok acılar yaşadık. Bizler bu mesleği bir yerlere getirebilmek ve bu mesleğin mesleki onurunu koruyabilmek adına çok mücadeleler verdik” diye konuştu. Daha sonra söz alan Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu Genel Başkanı (TEMFED) Hacı Ali Taylan da Türkiye’nin inşaat sektörü alanında adeta uçtuğunu söyledi.

Taylan “Dünyanın hiçbir yerinde Amerika’da dahil olmak üzere emlakçılıkla ilgili resmi bir kanun yok. Kanun diyorsanız Türkiye’de emlakçılıkla ilgili kanun daha fazla, uygulamada bir sıkıntı var. Uygulamadaki sıkıntı meslektaşlarımızın mesleğe sahip çıkmamasından geliyor. Sakın umutsuzluğa kapılmayın bizim bir kanunumuz yok diye. Tabiki kanun çıkacak daha güzel şartlara sahip olacağız. Uzun yıllar kanunun çıkması için uğraş veriyoruz. Şunu da belirteyim bir kanun çıksa buradaki arkadaşlarımızın hiç biri emlakçilik yapamaz.

Bizim mücadelemiz bir taraftan sizler için doğru olanı yapmaya çalışırken bir taraftan da sizin ekmeğinize göz dikmiş olanlara engel olup bu mesleği sizlerin elinden almalarına engel olmaya çalışıyoruz. Asla umutsuz olmayacaksınız iyi bir iş yapıyorsunuz. Bir kere Türkiye uçuyor. Türkiye inşaatta daha 50 sene uçacak bunu unutmayın. İşte Trabzon. körfez ülkelerinden gelenlere daireler satıyorsunuz. 4-5 yıl önce bu var mıydı? Şimdi müthiş bir talep var” şeklinde konuştu.(Ankara Başkent)

Previous 2.Kentsel Dönüşüm Zirvesi gerçekleştirildi
Sonraki Ankara'yı kim süsleyecek

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Çankaya Hilal mahallesi nazım imar planı değişikliği

Ankara Çankaya ilçesi, Hilal mahallesi 27716/1,2 ile 27713/1 sayılı parsellere ait 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 09/11/2016 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bağlıca Abdulkadir Geylani Camii açıldı

Etimesgut Bağlıca Mahallesi yeni camiisine kavuştu. Projesi Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Karadavut tarafından çizilen Bağlıca Abdulkadir Geylani Camii, törenle halkın ibadetine açıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yamaçtepe İmara Açılıyor

Göreve geldikten sonra söz verdiği birçok projeyi hayata geçiren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şimdi de Gazianteplilerin dört gözle beklediği Yamaçtepe’yi imara açmak için kolları sıvadı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Arsa Verdiğimi İspat Etsinler Amelelik Yaparım

17 Aralık operasyonunda gözaltına alınan daha sonra serbest kalan Ali Ağaoğlu, “İmar karşılığında TÜRGEV’e arsa verdiğimi ispatlasınlar malvarlığımı bırakıp, amelelik yaparım” dedi 17 Aralık’ta siyaseti dizayn etme operasyonu kapsamında gözaltına

Güncel Haberler 0 Yorum

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden İki İhale

Büyükşehir Belediyesi Kayseri’nin muhtelif yerlerinde kullanılmak üzere 15 adet kazıcı ve yükleyici kepçe kiralamak işi için 5 firmanın katılımıyla bir ihale düzenledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Yenimahalle su kesintisi 1 Nisan 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre 1 Nisan  2015 tarihinde Ankara Yenimahalle ilçesinde su kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.