Turkcell Kurumsal Müşteri Deneyim Merkezi’ni mimaristudio tasarladı

Turkcell Kurumsal Müşteri Deneyim Merkezi’ni mimaristudio tasarladı

Turkcell kurumsal müşterilerine ürün, servis ve çözümlerin tanıtılması ve deneyimlenmesinin yanı sıra, sektörel etkinlikler ve basın toplantılarının da düzenlenebileceği çok amaçlı bir mekân yaratmak amacıyla açılan tasarım yarışmasında görevi mimaristudio üstlendi. “Levent Ofis” binası içinde 350 m2 alana sahip “Turkcell Kurumsal Müşteri Deneyim Merkezi” mimaristudio ekibi tarafından teknolojik ve inovatif bir mekân olarak tasarlandı.

Karşılama-ağırlama, toplantı ve deneyimleme olarak üç ana bölümden oluşan merkezin tasarımında Turkcell’in güncel ihtiyaçları, geçmiş tecrübeleri ve gelecek vizyonuna yönelik yönlendirmelerini kreatif yaklaşımları ile birleştiren mimaristudio ekibi, firmanın kurumsal yüzünü yansıtan, teknolojik ve inovatif bir mekan yaratmayı hedefledi. İlk bölüm olan ağırlama alanında çok amaçlı kullanıma uygun olarak tasarlanan farklı mobilyalar esnek kullanım olanakları sağlarken ses alt yapılı videowall teknolojisi de mekân içerisinde her türlü değişikliği destekleyecek şekilde kullanıldı.

mimaristudio_turkcell

Merkezin asıl kullanım bölümü olan deneyimleme alanına bir teknoloji tünelinin içinden geçilerek ulaşıldığını ve alandaki teknoloji duvarı ile ziyaretçilere farklı görsel sunumların yapılması imkânının tanındığını belirten mimar ve yüksek endüstri ürünleri tasarımcısı Ayça AKKAYA KUL, merkezle ilgili diğer detayları da paylaştı:

“Özellikle deneyimleme alanı için tercih ettiğimiz iç mekân yaklaşımı ile mekânı geri planda tutarak sergilenen ürün ve çözümlerin ön plana çıkmasını sağladık.  Kullandığımız renk ve malzemelerle üretilen tüm mobilyaları bu amaca yönelik olarak tasarladık. Örneğin araç takip sistemi sunumu ve deneyimlemesi için ayrılan alanı, kullanıcının bir aracın içindeymiş algısını yaratacak şekilde kurguladık. Bunun yanında mobil servislerden, farklı modem seçeneklerine, tekil kullanıcılı ürünlerden, akıllı bulut servisine kadar tüm kurumsal ürün ve hizmetlerin deneyimlenebildiği bölümler ile birlikte, bulut servisleri ile ilgili alan kurulan videowall ile canlı olarak bilgi işlem merkezine bağlanılabilme imkânını da sağlıyor. Tasarımın önemli bir parçası olan aydınlatmayı da mekân içindeki bölümlerin ihtiyaçları ve mimari beklentilerine göre tasarlayarak genelinde endirekt aydınlatma yaklaşımını tercih ederek led teknolojisini kullandık.”

mimaristudio

Mekânın ses ve görüntü altyapısının en önemli hususlardan biri olduğuna dikkat çekerek videowall teknolojisinin farklı noktalarda farklı kullanım amaçlarına uygun olarak kurgulandığını belirten Kul gerçekleştirilen bu projeyle ilgili olarak da genel görüşlerini paylaştı:

“Birçok başarılı kurumsal proje ve uygulamayı hayata geçiren mimaristudio ekibi olarak Turkcell Kurumsal Müşteri Deneyim Merkezi’nin oluşturulmasında tasarımlarımızla var olduğumuz için çok memnunuz.  Hem mimari çizgisi, hem de teknolojik yönü ile Turkcell’in lider kimliğini ve yenilikçi vizyonunu yansıtan, müşterilerine sunduğu alternatif kullanım şekilleri ile de farklılık yaratan bir mekân oluşturmuş olduk.”

mimaristudio Hakkında:

Ayça AKKAYA KUL, 2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünden mezun olduktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Endüstri Ürünleri Tasarımı Ana Bilim Dalı’ ında lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

Previous Tuzla Marina 19 Mayıs' ta hizmete açılacak
Sonraki Çilek Hindistan'da mağaza sayısını 10’ a çıkardı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

KESB Mühendislik Uluslararası Yapı Ödülü’nü Kazandı

The Global Trade Leaders Club Ödülünü, KESB Mühendislik aldı. Dünya çapında 95 ülkede 7 bin 500’den fazla üyesi bulunan ‘The Global Trade Leaders Club’ tarafından verilen 2014 yılı Uluslararası Yapı

Firma Haberleri

Piyalepaşa Gayrimenkul’ün yeni ajansı SALT İletişim

Piyalepaşa Gayrimenkul’ün stratejik iletişim danışmanlığını SALT İletişim Grup yürütecek.

Firma Haberleri 0 Yorum

Mall of İstanbul 16 Mayıs’ta Açılıyor

Türkiye’nin en büyük yerli AVM yatırımcısı Torunlar GYO tarafından 1,1 milyar TL’lik yatırımla hayata geçirilen Mail of İstanbul, 16 Mayıs’ta ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak.

Firma Haberleri

Ankara ve çevre illerde inşaat sektörü hareketli

İç Anadolu Genç İşadamları Federasyonu (İÇGİAF) Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Yücel, bölge ekonomisinin gelişiminde inşaat sektörünün önemli rol oynadığını ifade etti.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak Konut GYO Etimesgut’taki Arsasını İhaleye Çıkartıyor

İstanbul’da, Zeytinburnu, Başakşehir Hoşdere ve Kayabaş bölgelerindeki arsalan için ihale düzenleyen Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), rotasını başkente çevirdi.

Firma Haberleri

DKY İnşaat, DKY Kartal projesinin bulunduğu arsayı aldı

Türkiye’deki Metro Cash & Carry’nin sahibi Metro Properties Almanya ve Çin’den sonra Türkiye’de de mağazalarının bulunduğu bölgelerdeki arazileri farklı inşaat projeleri için satma yolunu seçti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.