Turkcell Kurumsal Müşteri Deneyim Merkezi’ni mimaristudio tasarladı

Turkcell Kurumsal Müşteri Deneyim Merkezi’ni mimaristudio tasarladı

Turkcell kurumsal müşterilerine ürün, servis ve çözümlerin tanıtılması ve deneyimlenmesinin yanı sıra, sektörel etkinlikler ve basın toplantılarının da düzenlenebileceği çok amaçlı bir mekân yaratmak amacıyla açılan tasarım yarışmasında görevi mimaristudio üstlendi. “Levent Ofis” binası içinde 350 m2 alana sahip “Turkcell Kurumsal Müşteri Deneyim Merkezi” mimaristudio ekibi tarafından teknolojik ve inovatif bir mekân olarak tasarlandı.

Karşılama-ağırlama, toplantı ve deneyimleme olarak üç ana bölümden oluşan merkezin tasarımında Turkcell’in güncel ihtiyaçları, geçmiş tecrübeleri ve gelecek vizyonuna yönelik yönlendirmelerini kreatif yaklaşımları ile birleştiren mimaristudio ekibi, firmanın kurumsal yüzünü yansıtan, teknolojik ve inovatif bir mekan yaratmayı hedefledi. İlk bölüm olan ağırlama alanında çok amaçlı kullanıma uygun olarak tasarlanan farklı mobilyalar esnek kullanım olanakları sağlarken ses alt yapılı videowall teknolojisi de mekân içerisinde her türlü değişikliği destekleyecek şekilde kullanıldı.

mimaristudio_turkcell

Merkezin asıl kullanım bölümü olan deneyimleme alanına bir teknoloji tünelinin içinden geçilerek ulaşıldığını ve alandaki teknoloji duvarı ile ziyaretçilere farklı görsel sunumların yapılması imkânının tanındığını belirten mimar ve yüksek endüstri ürünleri tasarımcısı Ayça AKKAYA KUL, merkezle ilgili diğer detayları da paylaştı:

“Özellikle deneyimleme alanı için tercih ettiğimiz iç mekân yaklaşımı ile mekânı geri planda tutarak sergilenen ürün ve çözümlerin ön plana çıkmasını sağladık.  Kullandığımız renk ve malzemelerle üretilen tüm mobilyaları bu amaca yönelik olarak tasarladık. Örneğin araç takip sistemi sunumu ve deneyimlemesi için ayrılan alanı, kullanıcının bir aracın içindeymiş algısını yaratacak şekilde kurguladık. Bunun yanında mobil servislerden, farklı modem seçeneklerine, tekil kullanıcılı ürünlerden, akıllı bulut servisine kadar tüm kurumsal ürün ve hizmetlerin deneyimlenebildiği bölümler ile birlikte, bulut servisleri ile ilgili alan kurulan videowall ile canlı olarak bilgi işlem merkezine bağlanılabilme imkânını da sağlıyor. Tasarımın önemli bir parçası olan aydınlatmayı da mekân içindeki bölümlerin ihtiyaçları ve mimari beklentilerine göre tasarlayarak genelinde endirekt aydınlatma yaklaşımını tercih ederek led teknolojisini kullandık.”

mimaristudio

Mekânın ses ve görüntü altyapısının en önemli hususlardan biri olduğuna dikkat çekerek videowall teknolojisinin farklı noktalarda farklı kullanım amaçlarına uygun olarak kurgulandığını belirten Kul gerçekleştirilen bu projeyle ilgili olarak da genel görüşlerini paylaştı:

“Birçok başarılı kurumsal proje ve uygulamayı hayata geçiren mimaristudio ekibi olarak Turkcell Kurumsal Müşteri Deneyim Merkezi’nin oluşturulmasında tasarımlarımızla var olduğumuz için çok memnunuz.  Hem mimari çizgisi, hem de teknolojik yönü ile Turkcell’in lider kimliğini ve yenilikçi vizyonunu yansıtan, müşterilerine sunduğu alternatif kullanım şekilleri ile de farklılık yaratan bir mekân oluşturmuş olduk.”

mimaristudio Hakkında:

Ayça AKKAYA KUL, 2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünden mezun olduktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Endüstri Ürünleri Tasarımı Ana Bilim Dalı’ ında lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

Previous Tuzla Marina 19 Mayıs' ta hizmete açılacak
Sonraki Çilek Hindistan'da mağaza sayısını 10’ a çıkardı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Avlu Kurtköy’e büyük ilgi

Erguvan İnşaat&Demirbaş Yapı Ortaklığı tarafından Kurtköy’de inşa edilen Avlu Kurtköy projesinde satışların yüzde 35’i, bir ay gibi kısa bir sürede tamamlandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Seramiksan Emperador Serisini Sundu

Türk seramik sektörünün yenilikçi markası Seramiksan, hayatı güzelleştirmek için evlere estetik ve doğal dekorasyon çözümleri sunmayı sürdürüyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Varyap Dünyaya Açılacak

Varyap, Bodrum’da geliştirdiği yeni projesi Varyap Elements Yalıkavak ile ilk kez güney sahillerine açılıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kayhan Çavuşoğlu Mar Yapı Pazarlama Müdürü oldu

Emlak sektörünün deneyimli ismi Kayhan Çavuşoğlu, Mar Yapı Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürlüğüne atandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Çelik Test ve Araştırma Merkezi kuruluyor

Çelik İhracatçıları Birliği’nin gelecek vizyonunu sektörün katma değeri yüksek ürünlere yönelmesi oluşturuyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Okan Süha Yıldırım 24 GPY Yönetim Kurulu Üyesi oldu

Okan Süha Yıldırım, Türkiye’nin ilk Gayrimenkul Yatırım Fonu’nu kuran 24 Gayrimenkul’ün İş Geliştirme’den sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.