Turkcell Kurumsal Müşteri Deneyim Merkezi’ni mimaristudio tasarladı

Turkcell Kurumsal Müşteri Deneyim Merkezi’ni mimaristudio tasarladı

Turkcell kurumsal müşterilerine ürün, servis ve çözümlerin tanıtılması ve deneyimlenmesinin yanı sıra, sektörel etkinlikler ve basın toplantılarının da düzenlenebileceği çok amaçlı bir mekân yaratmak amacıyla açılan tasarım yarışmasında görevi mimaristudio üstlendi. “Levent Ofis” binası içinde 350 m2 alana sahip “Turkcell Kurumsal Müşteri Deneyim Merkezi” mimaristudio ekibi tarafından teknolojik ve inovatif bir mekân olarak tasarlandı.

Karşılama-ağırlama, toplantı ve deneyimleme olarak üç ana bölümden oluşan merkezin tasarımında Turkcell’in güncel ihtiyaçları, geçmiş tecrübeleri ve gelecek vizyonuna yönelik yönlendirmelerini kreatif yaklaşımları ile birleştiren mimaristudio ekibi, firmanın kurumsal yüzünü yansıtan, teknolojik ve inovatif bir mekan yaratmayı hedefledi. İlk bölüm olan ağırlama alanında çok amaçlı kullanıma uygun olarak tasarlanan farklı mobilyalar esnek kullanım olanakları sağlarken ses alt yapılı videowall teknolojisi de mekân içerisinde her türlü değişikliği destekleyecek şekilde kullanıldı.

mimaristudio_turkcell

Merkezin asıl kullanım bölümü olan deneyimleme alanına bir teknoloji tünelinin içinden geçilerek ulaşıldığını ve alandaki teknoloji duvarı ile ziyaretçilere farklı görsel sunumların yapılması imkânının tanındığını belirten mimar ve yüksek endüstri ürünleri tasarımcısı Ayça AKKAYA KUL, merkezle ilgili diğer detayları da paylaştı:

“Özellikle deneyimleme alanı için tercih ettiğimiz iç mekân yaklaşımı ile mekânı geri planda tutarak sergilenen ürün ve çözümlerin ön plana çıkmasını sağladık.  Kullandığımız renk ve malzemelerle üretilen tüm mobilyaları bu amaca yönelik olarak tasarladık. Örneğin araç takip sistemi sunumu ve deneyimlemesi için ayrılan alanı, kullanıcının bir aracın içindeymiş algısını yaratacak şekilde kurguladık. Bunun yanında mobil servislerden, farklı modem seçeneklerine, tekil kullanıcılı ürünlerden, akıllı bulut servisine kadar tüm kurumsal ürün ve hizmetlerin deneyimlenebildiği bölümler ile birlikte, bulut servisleri ile ilgili alan kurulan videowall ile canlı olarak bilgi işlem merkezine bağlanılabilme imkânını da sağlıyor. Tasarımın önemli bir parçası olan aydınlatmayı da mekân içindeki bölümlerin ihtiyaçları ve mimari beklentilerine göre tasarlayarak genelinde endirekt aydınlatma yaklaşımını tercih ederek led teknolojisini kullandık.”

mimaristudio

Mekânın ses ve görüntü altyapısının en önemli hususlardan biri olduğuna dikkat çekerek videowall teknolojisinin farklı noktalarda farklı kullanım amaçlarına uygun olarak kurgulandığını belirten Kul gerçekleştirilen bu projeyle ilgili olarak da genel görüşlerini paylaştı:

“Birçok başarılı kurumsal proje ve uygulamayı hayata geçiren mimaristudio ekibi olarak Turkcell Kurumsal Müşteri Deneyim Merkezi’nin oluşturulmasında tasarımlarımızla var olduğumuz için çok memnunuz.  Hem mimari çizgisi, hem de teknolojik yönü ile Turkcell’in lider kimliğini ve yenilikçi vizyonunu yansıtan, müşterilerine sunduğu alternatif kullanım şekilleri ile de farklılık yaratan bir mekân oluşturmuş olduk.”

mimaristudio Hakkında:

Ayça AKKAYA KUL, 2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünden mezun olduktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Endüstri Ürünleri Tasarımı Ana Bilim Dalı’ ında lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

Previous Tuzla Marina 19 Mayıs' ta hizmete açılacak
Sonraki Çilek Hindistan'da mağaza sayısını 10’ a çıkardı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

Baydöner Agora Adapazarı AVM ile 91 restorana ulaştı

Türkiye’de ve Dünya’da Dönerin Markası Olmak Hedefiyle Yola Çıkan Restoran Zinciri Baydöner, Agora Adapazarı AVM’de Açtığı Baydöner İskender İle 91 Restorana Ulaştı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Beyaz İnşaat’tan açıklama

14 Aralık 2016 tarihinde asılsız bir ihbar kaynaklı hakkımızda basın ve internet ortamında bazı haberler çıkmıştır.

Firma Haberleri 0 Yorum

Sur Yapı Corridor Teslim Tarihi

Sur Yapı’dan kampanya atağı Sur Yapı, Exen İstanbul, Corridor ve İdilia projelerinden ev alanlar için peşinat ödemeden, yüzde 0.74 kredi oranı ile 120 aya kadar taksit avantajı sundu.

Firma Haberleri 0 Yorum

Şino İnşaat’tan 30. Yıl hediyesi

Şino İnşaat İsparta inşaat sektöründe 30. yılını 2017’de dolduracak.

Firma Haberleri

Realty Port İstanbul, Ortadoğu’dan gelen konuklarını ağırlayacak

RealtyPort İstanbul 25- 26 Nisan tarihleri arasında Arap – Türk Gayrimenkul Zirvesi’ nde iddialı projeleri ile görücüye çıkaracak.

Firma Haberleri 0 Yorum

Demir La Vida Projesinde 36 Ay 0 Faiz İmkanı

Akıllı evlerde 36 ay O faiz imkânı

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.