Turkcell Kurumsal Müşteri Deneyim Merkezi’ni mimaristudio tasarladı

Turkcell Kurumsal Müşteri Deneyim Merkezi’ni mimaristudio tasarladı

Turkcell kurumsal müşterilerine ürün, servis ve çözümlerin tanıtılması ve deneyimlenmesinin yanı sıra, sektörel etkinlikler ve basın toplantılarının da düzenlenebileceği çok amaçlı bir mekân yaratmak amacıyla açılan tasarım yarışmasında görevi mimaristudio üstlendi. “Levent Ofis” binası içinde 350 m2 alana sahip “Turkcell Kurumsal Müşteri Deneyim Merkezi” mimaristudio ekibi tarafından teknolojik ve inovatif bir mekân olarak tasarlandı.

Karşılama-ağırlama, toplantı ve deneyimleme olarak üç ana bölümden oluşan merkezin tasarımında Turkcell’in güncel ihtiyaçları, geçmiş tecrübeleri ve gelecek vizyonuna yönelik yönlendirmelerini kreatif yaklaşımları ile birleştiren mimaristudio ekibi, firmanın kurumsal yüzünü yansıtan, teknolojik ve inovatif bir mekan yaratmayı hedefledi. İlk bölüm olan ağırlama alanında çok amaçlı kullanıma uygun olarak tasarlanan farklı mobilyalar esnek kullanım olanakları sağlarken ses alt yapılı videowall teknolojisi de mekân içerisinde her türlü değişikliği destekleyecek şekilde kullanıldı.

mimaristudio_turkcell

Merkezin asıl kullanım bölümü olan deneyimleme alanına bir teknoloji tünelinin içinden geçilerek ulaşıldığını ve alandaki teknoloji duvarı ile ziyaretçilere farklı görsel sunumların yapılması imkânının tanındığını belirten mimar ve yüksek endüstri ürünleri tasarımcısı Ayça AKKAYA KUL, merkezle ilgili diğer detayları da paylaştı:

“Özellikle deneyimleme alanı için tercih ettiğimiz iç mekân yaklaşımı ile mekânı geri planda tutarak sergilenen ürün ve çözümlerin ön plana çıkmasını sağladık.  Kullandığımız renk ve malzemelerle üretilen tüm mobilyaları bu amaca yönelik olarak tasarladık. Örneğin araç takip sistemi sunumu ve deneyimlemesi için ayrılan alanı, kullanıcının bir aracın içindeymiş algısını yaratacak şekilde kurguladık. Bunun yanında mobil servislerden, farklı modem seçeneklerine, tekil kullanıcılı ürünlerden, akıllı bulut servisine kadar tüm kurumsal ürün ve hizmetlerin deneyimlenebildiği bölümler ile birlikte, bulut servisleri ile ilgili alan kurulan videowall ile canlı olarak bilgi işlem merkezine bağlanılabilme imkânını da sağlıyor. Tasarımın önemli bir parçası olan aydınlatmayı da mekân içindeki bölümlerin ihtiyaçları ve mimari beklentilerine göre tasarlayarak genelinde endirekt aydınlatma yaklaşımını tercih ederek led teknolojisini kullandık.”

mimaristudio

Mekânın ses ve görüntü altyapısının en önemli hususlardan biri olduğuna dikkat çekerek videowall teknolojisinin farklı noktalarda farklı kullanım amaçlarına uygun olarak kurgulandığını belirten Kul gerçekleştirilen bu projeyle ilgili olarak da genel görüşlerini paylaştı:

“Birçok başarılı kurumsal proje ve uygulamayı hayata geçiren mimaristudio ekibi olarak Turkcell Kurumsal Müşteri Deneyim Merkezi’nin oluşturulmasında tasarımlarımızla var olduğumuz için çok memnunuz.  Hem mimari çizgisi, hem de teknolojik yönü ile Turkcell’in lider kimliğini ve yenilikçi vizyonunu yansıtan, müşterilerine sunduğu alternatif kullanım şekilleri ile de farklılık yaratan bir mekân oluşturmuş olduk.”

mimaristudio Hakkında:

Ayça AKKAYA KUL, 2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünden mezun olduktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Endüstri Ürünleri Tasarımı Ana Bilim Dalı’ ında lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

Previous Tuzla Marina 19 Mayıs' ta hizmete açılacak
Sonraki Çilek Hindistan'da mağaza sayısını 10’ a çıkardı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Gayrimenkul piyasası canlanıyor

Eskidji Gayrimenkul Ankara Merkez Bölge Ortağı Köksal Ünal, seçim belirsizliğinin de etkisiyle geçici durgunluk yaşanan gayrimenkul piyasasının yeniden canlanmaya başladığını ve sektörün genel olarak 2015’i iyi bir performansla tamamlayacağını bildirdi.

Firma Haberleri 0 Yorum

İnşaat firmaları 2015’i kampanyayla karşılıyor

Geride bırakmak olduğumuz yılı, kampanyalarla kapatan firmaların yanı sıra bazı gayrimenkul firmaları 2015′ i yeni fırsatlarla karşılıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

İnoksan yeni fabrikalar kuracak

Endüstriyel mutfak üreticisi İnoksan’ın Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, 2013 yılı itibariyle strateji değiştirerek perakendeciliği bayilere bırakma kararı aldıklarını, bu doğrultuda Bursa merkez dışındaki mağazalarını kapatarak, bayi sayısını 40’a çıkardıklarını

Firma Haberleri 0 Yorum

Tahincioğlu Projeleri Palladium’da

Tahincioğlu Gayrimenkul, Nidakule Ataşehir Kuzey ve Nidapark Beşiktaş projeleri ile 15 Haziran15 Temmuz 2014 tarihleri arasında  fiyatlar ve ödeme planları ile Ataşehir’deki Palladium AVM’de yatırımcıları ile buluşuyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Asya Olimpiyat Parkı’nı Polimeks inşa edecek

Türkmenistan’ın ev sahipliğinde düzenlenecek 2017 Asya Salon ve Savaş Sanatları Oyunlarının protokol sözleşmesi Aşkabat’ta yapıldı

Firma Haberleri 0 Yorum

Yenişehir’in Bulvarında Fiyat Avantajını Koruyor

Başakşehir’de inşa edilen Bulvar İstanbul, bölgedeki mevcut projelere göre metrekare fiyatını düşük tutuyor. Böylece Bulvar İstanbul’da yüzde 80’e varan prim öngörülüyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.