Türk müteahhitlerin ilgisi Rusya’ya yöneldi

Türk müteahhitlerin ilgisi Rusya’ya yöneldi

Rusya Federasyonu’nda gerçekleştirilecek olan FIFA 2018 Dünya Kupası’na yönelik yaklaşık 50 milyar dolarlık yatırım, Türk müteahhitlerin ilgisini Rusya’ya yöneltti Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, “Dünya Kupası, giderek büyüdüğümüz Rusya pazarında bizim için yeni fırsatlar sunacak” dedi. 2018 Dünya Kupası için 50 milyar doları aşması beklenen yatırımların, “Türklerin radarına girdiğini” belirten Pravda ve Kommersant gazeteleri, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün ile yapılan bir röportajına yer verdi.Türk firmalarının Rusya’da gerçekleştirdiği altyapı ve üstyapı projelerinden ve Türkiye’nin inşaat sektöründeki gücünden söz eden Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, “Önümüzdeki dönemde, Rusya’nın ev sahipliği yapacağı FIFA 2018 Dünya Kupası sektöre dinamizm katacak” dedi.

50 MİLYAR DOLARLIK YENİ İŞ VAR

Rusya’da 13 şehirde düzenlenecek Dünya Kupası’na yönelik hazırlıklara işaret eden Yenigün, “Dünya Kupası yatırımları sektörümüz firmaları açısından dikkat çekici. Bu etkinlik için gerçekleştirilmesi gereken altyapı yatırımlarının 50 milyar doları aşması bekleniyor. Türk inşaatçılar konjonktür elverdiği ölçüde Rusya’da yeni fırsatların takipçisi olmaya devam edecek. Dünya Kupası, giderek büyüdüğümüz Rusya pazarında bizim için yeni fırsatlar sunacak” diye belirtti.

REKABET GÜCÜMÜZ YÜKSEK

Pravda ve Kommersant gazetelerinin eki Global Connection’a konuşan TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Ode Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan da, inşaat malzemesi ve yalıtım sektörünün, Türkiye’nin dünyada en rekabetçi sektörleri olduğunu belirterek. “Rusya pazarını eskiden buyana çok önemsiyoruz. Rusya’da zaten büyüyoruz ve işbirliklerimizi güçlendiriyoruz. 2018’de Rusya’da düzenlenecek Dünya Kupasi için planlanan tüm altyapı ve üstyapı yatırımlarında en önemli tedarikçi ve iş ortağı olmak için odaklanıyoruz” şeklinde ifade etti.

DÜNYA PAZARINDA 1. LİGDEYİZ

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Başkanı Fethi Hinginarda Pravda ve Kommcrsant’a yaptığı açıklamada, Türk tasarımcı, mimar ve müteahhitlerinin birlikte yüksek kalite standartlarında projeler üstlendiklerine işaret ederek, “Üretim yapıyoruz. înovatif sanayi ürünleri ile Türkiye inşaat sektörü, sadece Rusya için değil, dünya pazarlarında da Türkiye’yi birinci lige taşıyor” dedi. 2018 FIFA Dünya Kupası, Rusya tarafından gerçekleştirilecek ilk dünya kupası özelliğini taşıyor. Bu nedenle, Rusya Federasyonu yatırımlara büyük bir önem veriyor.(Dokuz Sütun)

Previous Av. Yalın Yalgı Ev Sahibi ve Kiracıların Haklarını Anlattı
Sonraki Kapıköy sınır kapısı yıl sonu açılacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

R’estate Center Şubat’ta Hizmete Girecek

Gayrimenkul sektörünün yeni buluşma adresi olarak planlanan ve kuruluş hazırlıkları yoğun şekilde ilerleyen R’ESTATE CENTER (Gayrimenkul Tanıtım ve Satış Merkezi) Şubat 2014’te hizmete girmeye hazırlanıyor.

Güncel Haberler

Ankara Yenimahalle imar plan notu değişikliği askıda

Ankara Yenimahalle 43500 ada 2 parsel 1/5000 ölçekli nazım imar planı plan notu değişikliği 28 Mayıs 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mehmet Özhaseki’nin 31 Mayıs 2016 Kayseri programı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki  31 Mayıs  Salı günü Kayseri’de olacaktır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Konya Stadı Açılıyor

KONYASPOR’un yeni stadı PAKPEN Arenanın inşaatı bitti.

Güncel Haberler

Ankara’ da baca temizliğinde yüzde 25 indirim

Her yıl mutlaka yaptırılması gereken baca temizliğini yaz aylarında yaptıran vatandaşların hem sıra beklemeden, hem de indirimli tarifeden yaralanacağını belirten İtfaiye Dairesi Başkanlığı yetkilileri, 15 Eylül tarihine kadar bacasını temizleten

Güncel Haberler 0 Yorum

Antalya Sporda Markalaşacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde Antalya’da yapımına başlanan 33 bin kişilik stadyumda çalışmalar devam ediyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.