Türk müteahhitlerin ilgisi Rusya’ya yöneldi

Türk müteahhitlerin ilgisi Rusya’ya yöneldi

Rusya Federasyonu’nda gerçekleştirilecek olan FIFA 2018 Dünya Kupası’na yönelik yaklaşık 50 milyar dolarlık yatırım, Türk müteahhitlerin ilgisini Rusya’ya yöneltti Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, “Dünya Kupası, giderek büyüdüğümüz Rusya pazarında bizim için yeni fırsatlar sunacak” dedi. 2018 Dünya Kupası için 50 milyar doları aşması beklenen yatırımların, “Türklerin radarına girdiğini” belirten Pravda ve Kommersant gazeteleri, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün ile yapılan bir röportajına yer verdi.Türk firmalarının Rusya’da gerçekleştirdiği altyapı ve üstyapı projelerinden ve Türkiye’nin inşaat sektöründeki gücünden söz eden Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, “Önümüzdeki dönemde, Rusya’nın ev sahipliği yapacağı FIFA 2018 Dünya Kupası sektöre dinamizm katacak” dedi.

50 MİLYAR DOLARLIK YENİ İŞ VAR

Rusya’da 13 şehirde düzenlenecek Dünya Kupası’na yönelik hazırlıklara işaret eden Yenigün, “Dünya Kupası yatırımları sektörümüz firmaları açısından dikkat çekici. Bu etkinlik için gerçekleştirilmesi gereken altyapı yatırımlarının 50 milyar doları aşması bekleniyor. Türk inşaatçılar konjonktür elverdiği ölçüde Rusya’da yeni fırsatların takipçisi olmaya devam edecek. Dünya Kupası, giderek büyüdüğümüz Rusya pazarında bizim için yeni fırsatlar sunacak” diye belirtti.

REKABET GÜCÜMÜZ YÜKSEK

Pravda ve Kommersant gazetelerinin eki Global Connection’a konuşan TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Ode Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan da, inşaat malzemesi ve yalıtım sektörünün, Türkiye’nin dünyada en rekabetçi sektörleri olduğunu belirterek. “Rusya pazarını eskiden buyana çok önemsiyoruz. Rusya’da zaten büyüyoruz ve işbirliklerimizi güçlendiriyoruz. 2018’de Rusya’da düzenlenecek Dünya Kupasi için planlanan tüm altyapı ve üstyapı yatırımlarında en önemli tedarikçi ve iş ortağı olmak için odaklanıyoruz” şeklinde ifade etti.

DÜNYA PAZARINDA 1. LİGDEYİZ

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Başkanı Fethi Hinginarda Pravda ve Kommcrsant’a yaptığı açıklamada, Türk tasarımcı, mimar ve müteahhitlerinin birlikte yüksek kalite standartlarında projeler üstlendiklerine işaret ederek, “Üretim yapıyoruz. înovatif sanayi ürünleri ile Türkiye inşaat sektörü, sadece Rusya için değil, dünya pazarlarında da Türkiye’yi birinci lige taşıyor” dedi. 2018 FIFA Dünya Kupası, Rusya tarafından gerçekleştirilecek ilk dünya kupası özelliğini taşıyor. Bu nedenle, Rusya Federasyonu yatırımlara büyük bir önem veriyor.(Dokuz Sütun)

Previous Av. Yalın Yalgı Ev Sahibi ve Kiracıların Haklarını Anlattı
Sonraki Kapıköy sınır kapısı yıl sonu açılacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Etimesgut Belediyesi yatırımlarına hız verdi

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, belediye hizmetlerinin ve devam eden yatırımların yaz döneminde de etkin yürütülmesi amacıyla mesaisinin büyük bölümünü sahada; yatırım ve hizmet alanlarında geçiriyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Babadağ Projesinde İmzalar Atıldı

Babadağ’dan 12 ay uçuşun yolunu açacak projede imzalar atıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Sincan’a yeni üniversite geliyor

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, karıldığı bir radyo programında, hizmetlerini ve projelerini anlattı. 

Güncel Haberler

Yenimahalle’ de 4 yeni kreş için start verildi

Yenimahalle ilçe sınırları içerisinde 80. Yıl Anaokulu, Batıkent Anaokulu ve Şehit Yüzbaşı İlker Aydın Anaokulu olmak üzere 3 ayrı anaokulunda toplam 20 öğretmen ve 10 bakıcı anne ile 300 çocuğa

Güncel Haberler 0 Yorum

TOKİ Emet’e 272 Konut Daha Yapacak

Kütahya’nın Emet ilçesine, TOKİ’nin 4. etap projesi kapsamında ilçeye 272 daire daha yapacağı bildirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

İMKON:Sektörün sorunları bütüncül olarak ele alınmalıdır

İnşaat Sektörünün sorunları, kurumsal bir yapı altında, ‘bütüncül’ olarak ele alınmalıdır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.