Turizmi 12 Aya Yaymalıyız

Kemer’de turizmciler ve esnafla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın,“Kış turizmini Kemer’de canlandıracak çalışmalar yapacağız. Futbol sahaları yaratılarak, kongre turizmi geliştirilmeli. Halkımızın ve esnafın yüzünün gülmesi için turizmi 12 aya yayacağız” dedi.

Bütünşehir yasasıyla birlikte ilçe ziyaretlerini sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Kemer’de ilk olarak CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök ile birlikte CHP Kemer Belediye Başkan Adayı Umut Güneş’in seçim ofisini ziyaret etti. Başkan Mustafa Akaydın, daha sonra Kemer Esnafları ve Turizmcileri Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Turizmciler Başkan Akaydın’a sorunlarını anlatırken, kış aylannda birçok dükkanın kapandığını ve her yıl işyerlerinin el değiştirdiğini belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, Kemer gibi önemli bir turizm merkezinde kültür ve eğitim gibi etkinliklere önem verilmesi gerektiğini belirterek, “Kemer’in en çok kış aylarında turizmi canlandıracak projelere ihtiyacı var. Kemer’deki otellerin önemli bir eksikliğinin futbol sahalarının bulunmamsıdır. Kış aylannda kamp yapan takımlara yönelik yeni futbol alanları yaratılmalıdır. Kongre turizminin geliştirilmesi gerekiyor. Halkımızın ve esnafın yüzünü güldürmek için turizmi 12 aya yayacak çalışmalar yapacağız” dedi. Başkan Mustafa Akaydın, Kemer’de muhtarlar ile öğle yemeğinde bir araya gelerek muhtarların sorunlarını dinledi.

Mustafa Akaydın, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Bolat Ünsal’ı da ziyaret etti. Kemer ziyaretlerinde pazar yerini de dolaşan Başkan Akaydın’a halk yoğun ilgi gösterdi. Başkan Mustafa Akaydın, Kemer Engelliler Derneği’ne Büyükşehir Belediyesi tarafından bağışlanan tekerlekli sandalyeyi de teslim etti. Akaydın’ın Kemer turundaki bir diğer ziyareti ise Kemer Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi oldu. Başkan Mustafa Akaydın, Kooperatif Başkanı Mehmet Akın, CHP Kemer Belediye Başkan Adayı Umut Güneş ile birlikte sanayi esnafını ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, son olarak Kuzdere Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Bütünşehir yasasıyla birlikte görev alanlarının bütün Antalya’yı kapsadığını anlatan Akaydın, “Antalya’da beş yıl içerisinde güzel çalışmalar yaptık. Bu hizmetlerimizi bundan sonra Antalya’nın her yöresinde gerçekleştireceğiz. Bu bölgenin imar planına ihtiyacı var. Antalya’da olduğu gibi halkında katılımıyla birlikte güzel bir planlama yaparak, buraları kentli yapmak istiyoruz” diye konuştu.(Anayurt)

Previous Kentsel Dönüşümde'de Belediye Rant Sağlamayacak
Sonraki Akkent Spor Köyü Yüzme Havuzu Hizmete Girdi

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Yenimahalle Susuz-Yuva-ANTEKS Su İsale Hattı imar planı askıda

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin kararıyla onaylanan,“ 1/25000 ölçekli Yenimahalle İlçesi, Susuz-Yuva-ANTEKS Su İsale Hattı Nazım İmar Planı Değişikliği 10 Nisan 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Etimesgut su kesintisi 25 Şubat 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara Etimesgut’ta 25 Şubat 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak bölgeler aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 18 Mart 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara Çankaya, Mamak ilçelerinde 11 Mart 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise:

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Etimesgut elektrik kesintisi 18 Şubat 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 17 Şubat 2015 tarihinde Ankara Etimesgut’da uygulanacak elektrik kesintisinden etkilenecek bölgeler aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ferizli İmar Planı Askıda

Ferizli Belediyesi 1/1000 ölçekli İmar Planı uygulamasını askıya çıkardı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bitmemiş konut alırken bunlara dikkat edin

Altın Emlak Sakarya Temsilcisi Emre Yıldrım, bitmemiş konut alımlarında vatandas dikkat etmesi gereken hususlar hakkında bilgi verdi

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.