Turizmi 12 Aya Yaymalıyız

Kemer’de turizmciler ve esnafla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın,“Kış turizmini Kemer’de canlandıracak çalışmalar yapacağız. Futbol sahaları yaratılarak, kongre turizmi geliştirilmeli. Halkımızın ve esnafın yüzünün gülmesi için turizmi 12 aya yayacağız” dedi.

Bütünşehir yasasıyla birlikte ilçe ziyaretlerini sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Kemer’de ilk olarak CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök ile birlikte CHP Kemer Belediye Başkan Adayı Umut Güneş’in seçim ofisini ziyaret etti. Başkan Mustafa Akaydın, daha sonra Kemer Esnafları ve Turizmcileri Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Turizmciler Başkan Akaydın’a sorunlarını anlatırken, kış aylannda birçok dükkanın kapandığını ve her yıl işyerlerinin el değiştirdiğini belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, Kemer gibi önemli bir turizm merkezinde kültür ve eğitim gibi etkinliklere önem verilmesi gerektiğini belirterek, “Kemer’in en çok kış aylarında turizmi canlandıracak projelere ihtiyacı var. Kemer’deki otellerin önemli bir eksikliğinin futbol sahalarının bulunmamsıdır. Kış aylannda kamp yapan takımlara yönelik yeni futbol alanları yaratılmalıdır. Kongre turizminin geliştirilmesi gerekiyor. Halkımızın ve esnafın yüzünü güldürmek için turizmi 12 aya yayacak çalışmalar yapacağız” dedi. Başkan Mustafa Akaydın, Kemer’de muhtarlar ile öğle yemeğinde bir araya gelerek muhtarların sorunlarını dinledi.

Mustafa Akaydın, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Bolat Ünsal’ı da ziyaret etti. Kemer ziyaretlerinde pazar yerini de dolaşan Başkan Akaydın’a halk yoğun ilgi gösterdi. Başkan Mustafa Akaydın, Kemer Engelliler Derneği’ne Büyükşehir Belediyesi tarafından bağışlanan tekerlekli sandalyeyi de teslim etti. Akaydın’ın Kemer turundaki bir diğer ziyareti ise Kemer Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi oldu. Başkan Mustafa Akaydın, Kooperatif Başkanı Mehmet Akın, CHP Kemer Belediye Başkan Adayı Umut Güneş ile birlikte sanayi esnafını ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, son olarak Kuzdere Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Bütünşehir yasasıyla birlikte görev alanlarının bütün Antalya’yı kapsadığını anlatan Akaydın, “Antalya’da beş yıl içerisinde güzel çalışmalar yaptık. Bu hizmetlerimizi bundan sonra Antalya’nın her yöresinde gerçekleştireceğiz. Bu bölgenin imar planına ihtiyacı var. Antalya’da olduğu gibi halkında katılımıyla birlikte güzel bir planlama yaparak, buraları kentli yapmak istiyoruz” diye konuştu.(Anayurt)

Previous Kentsel Dönüşümde'de Belediye Rant Sağlamayacak
Sonraki Akkent Spor Köyü Yüzme Havuzu Hizmete Girdi

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Etimesgut Belediyesi’nden mobil vezne uygulaması

Etimesgut Belediyesi, Gezici Vezne(Mobil Vezne) ile mükelleflere emlak vergisi ödeme, beyan, kayıt gibi işlemler için kolaylık sunuyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Etimesgut Bağlıca 47151 ada 1 parsel imar planı değişikliği

Ankara Etimesgut İlçesi, Bağlıca Mahallesi, 47151 ada 1 sayılı parsele ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği 16 Ekim 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler

İdris Güllüce’nin 15 Mayıs 2015 Ankara programı

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce 15 Mayıs 2015 Cuma Günü Ankara’da Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ile Kredi Anlaşması İmza Töreni’ne katılacak.

Güncel Haberler

Ankara su kesintisi 18 Mayıs 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara’nın bazı ilçelerinde 18 Mayıs 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Türk ve Kıbrıslı Müteahhitler işbirliği anlaşması imzalandı

Türkiye Müteahhitler Birliği ile Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, Ada’da özellikle çözüm sonrası ortaya çıkacak ekonomik potansiyelin değerlendirilmesi amacıyla mutabakat zaptı imzaladı.

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 26 Nisan 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 26 Nisan 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak.Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.