Turanlar Grup oteller zinciri kuracak

Turanlar Grup oteller zinciri kuracak

Orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Turanlar Grup; 1993 yılından beri faaliyet gösterdiği turizm sektörüne yatırım yapmaya devam ediyor.
2015 yılında turizm sektöründe yaşanan gerilemeye karşın 25 milyon euroluk bir yatırımla İstanbul’da yapacakları 320 oda ve 650 yataklı şehir oteli inşaatının tüm hızıyla sürdüğünü açıklayan Turanlar Grup Yönetim Kurulu Üyesi Budak Turan; amaçlarının  uluslararası çapta bir oteller zinciri kurmak olduğunun altını çizdi.

1993 yılında kurulan Turan Prince World’le turizm sektörüne adım attıklarını belirten Budak Turan “2015 yılı turizm sektörü için zor geçti, gerek Rus rublesinin Dolar karşısındaki değer kaybı gerekse de sektör dışında yaşanan siyasal gelişmeler sebebiyle otellerin doluluk oranlarında belirgin bir düşüş yaşandı, sektörde yaşanan bu gelişmelere karşın biz yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.” dedi.

Yaz aylarında doluluk oranları yüzde 95’e kadar çıkacak
3.500 yatak kapasitesiyle hizmet vermeye eden Turan Prince World’ün Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında ortalama yüzde 95’lik doluluk oranıyla misafirlerini ağırlayacağının altını çizen Turan; “Otelimizde 750 kişiye istihdam olanağı sağlamaktayız, 2015 yılında yaşanan olumsuz gelişmelere karşın 2016 yılından beklentilerimiz büyük” dedi.

Antalya’ya direkt uçuşlar turist sayısı artıracak
Halen Rusya pazarındaki durgunluğun devam ettiğini belirten Budak Turan; yaşanan gelişmelerden sonra 3 milyon Rus turistin geçtiğimiz yıl içerisinde rezervasyonlarını iptal ettiğini açıkladı. Bu dönemde tek pazara bağlı kalmadan; roadshowlar, fuarlar, acente ziyaretleriyle yurtiçi ve Avrupalı müşterilere odaklandıklarının altını çizen Turan; charter seferlerinin durması ile düşen turist sayısının THY’nin Antalya’ya direkt uçuşları ile artacağını düşündüklerini söyledi.

Previous Şemsettin Aydın : Deprem gerçeği hep taze tutulmalıdır
Sonraki Anafartalar Konukevi’nde 5 yıldızlı otel konforu

Diğer Yazılar

Otel 0 Yorum

Grannos Termal Otel Haymana’da açılacak

Ankara’nın ticaret ve sanayi hayatına akaryakıt ve beton tesisleriyle hizmet veren Şahinler Toprak Limited Şirketi, turizm sektöründe de emin adımlarla ilerliyor.

Otel 0 Yorum

Özak GYO’dan 5 yeni otel

Özak GYO, İstanbul, İzmir ve Antalya’da ortalama 300 yataklı toplam 5 yeni otel projesini daha hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Otel

Yalova’daki devre mülkler Arapların gözdesi oldu

Karaderili Şirketler Grubu’nun Yalova’da 3 etap olarak inşa ettiği ‘Yalova Thermal Palace Projesinin tamamlanan ilk etabı,  Arapların gözdesi oldu ve satış rekoru kırdı.

Otel

Adana Divan Oteli Haziran’da açılıyor

Adana’nın önemli Holdinglerinden Bilici Holding AŞ. Bünyesinde yer alan en büyük ve en önemli şirketlerinden Bilici yatırım sanayi ve Ticaret A.Ş. Teksil, İnşaat, enerji ve tarımdan sonra otel projesinde ortağı

Otel 0 Yorum

Hampton by Hilton İstanbul Ataköy açıldı

Hilton Worldwide’ın orta fiyat segmentinde yer alan ve kaliteye önem verenlere yönelik küresel markası Hampton by Hilton, en yeni oteli Hampton by Hilton İstanbul Ataköy’ün açılışını gerçekleştirdi.

Otel 0 Yorum

Türkiye’nin ilk müze oteli “Museum Hotel” Kapadokya

Baharla birlikte Kapadokya mevsimi de başladı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.