Turanlar Grup oteller zinciri kuracak

Turanlar Grup oteller zinciri kuracak

Orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Turanlar Grup; 1993 yılından beri faaliyet gösterdiği turizm sektörüne yatırım yapmaya devam ediyor.
2015 yılında turizm sektöründe yaşanan gerilemeye karşın 25 milyon euroluk bir yatırımla İstanbul’da yapacakları 320 oda ve 650 yataklı şehir oteli inşaatının tüm hızıyla sürdüğünü açıklayan Turanlar Grup Yönetim Kurulu Üyesi Budak Turan; amaçlarının  uluslararası çapta bir oteller zinciri kurmak olduğunun altını çizdi.

1993 yılında kurulan Turan Prince World’le turizm sektörüne adım attıklarını belirten Budak Turan “2015 yılı turizm sektörü için zor geçti, gerek Rus rublesinin Dolar karşısındaki değer kaybı gerekse de sektör dışında yaşanan siyasal gelişmeler sebebiyle otellerin doluluk oranlarında belirgin bir düşüş yaşandı, sektörde yaşanan bu gelişmelere karşın biz yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.” dedi.

Yaz aylarında doluluk oranları yüzde 95’e kadar çıkacak
3.500 yatak kapasitesiyle hizmet vermeye eden Turan Prince World’ün Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında ortalama yüzde 95’lik doluluk oranıyla misafirlerini ağırlayacağının altını çizen Turan; “Otelimizde 750 kişiye istihdam olanağı sağlamaktayız, 2015 yılında yaşanan olumsuz gelişmelere karşın 2016 yılından beklentilerimiz büyük” dedi.

Antalya’ya direkt uçuşlar turist sayısı artıracak
Halen Rusya pazarındaki durgunluğun devam ettiğini belirten Budak Turan; yaşanan gelişmelerden sonra 3 milyon Rus turistin geçtiğimiz yıl içerisinde rezervasyonlarını iptal ettiğini açıkladı. Bu dönemde tek pazara bağlı kalmadan; roadshowlar, fuarlar, acente ziyaretleriyle yurtiçi ve Avrupalı müşterilere odaklandıklarının altını çizen Turan; charter seferlerinin durması ile düşen turist sayısının THY’nin Antalya’ya direkt uçuşları ile artacağını düşündüklerini söyledi.

Previous Şemsettin Aydın : Deprem gerçeği hep taze tutulmalıdır
Sonraki Anafartalar Konukevi’nde 5 yıldızlı otel konforu

Diğer Yazılar

Otel

Turizmde yeni trend termal

Turizmde yeni Trendin Termal olduğunu dile getiren Turizmi’nin yükselen yıldızı Karaderili Şirketler Group Yönetim Kurulu Üyesi ‘’Elvan Karaderili ‘’

Otel

Park Prestige Suites

Park Bosphorus Hotel bünyesinde faaliyet gösteren Park Prestige Suites, İstanbul’da ev konforunda lüks hizmet arayan yerli-yabancı turistlerin ilk tercihi haline geldi.

Otel 0 Yorum

Şehr-i Nuh Oteli kendi elektriğini üretecek

Uluslararası düzeyde önde gelen yüksek kaliteli güneş enerjisi hücreleri ve modüllerinin üreticisi Talesun Solar, Türkiye’deki ortak girişim organizasyonu Talesun Anadolu Solar Enerji üzerinden Güneydoğu Anadolu’da 293 kWp kapasiteli anahtar teslim

Otel 0 Yorum

The Leos Residence apart otel hizmeti sunuyor

The Leos Residence, şehrin en merkezi yerlerinden Gayrettepe’de hizmete açılıyor.

Otel 0 Yorum

Hilton’dan Türkiye’ye iki yeni otel

Hilton Worldwide’ın (NYSE: HLT) orta fiyat segmentinde yer alan, kaliteye önem verenlere yönelik küresel markası Hampton by Hilton, en yeni oteli Hampton by Hilton Istanbul Sabiha Gokcen Airport’u açtı.

Otel

Asyalı 4 marka Türkiye’de otel açacak

ABD ve Avrupalıların birbiri ardına otel açtığı Türkiye’deki turizm sektörüne Asyalı otelcilik zincirlerinin de ilgisi giderek artıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.