Trabzon’da Kamulaştırılan Binalar 1 Hafta İçinde Yıkılıyor

Trabzon Belediyesi ile TOKİ’nin ortaklaşa yaptıkları Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesinde vatandaşlarla yapılan görüşmeler neticesinde kamulaştırılan binaların yıkımlarına başlandı. Yıkımların en az bir hafta süreceği belirtildi.Çömlekçi’de sürdürülen kentsel dönüşüm projesinin birinci etabında 508 hak sahibinden 200’ü ile anlaşma sağlananırken şu ana kadar 193’üne ödemeleri yapıldı. Toplam 123 binanın kamulaştırılacağı Çömlekçi 1. Etap Kamulaştırma çalışmalarında bugüne kadar 27 milyon 686 bin liralık anlaşma yapıldığı bunun karşılığında konutlar dahil 24 milyon 10 bin liralık ödeme yapıldığı kaydedildi.

Anlaşma sağlanan ve ödemeleri yapılan hak sahiplerinin boşalttığı binaların yıkımları Trabzon Belediyesi ekipleri tarafından yapılmaya başlandı. Mahkeme sonucunda anlaşma sağlanan yerlerin de bedellerinin tespit edilmeye başladığını da kaydedildi. Belediye Başkam Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Trabzon’un istediği bir proje olduğunu ifade ederek, “Her kentsel dönüşüm projesinde uygulanan sistem Çömlekçi’de uygulanmıştır. TOKİ ile yaptığımız bu önemli ‘Kentsel Dönüşüm Projesinde fizibilite çalışmaları tamamlandı.” dedi.(Günboyu)

Previous Sur Yapı, 5 Yeni Alışveriş Merkezi İçin 2 Milyar Dolar Yatıracak
Sonraki Balıkesir Üniversitesi'ne Botanik Bahçesi Yapılacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Gölbaşı Hallaçlı, Velihimmetli ve Çayırlı 4.Etap Kentsel Dönüşüm alan sınırı askıda

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin kararı ile onaylanan ‘’Gölbaşı İlçesi Hallaçlı, Velihimmetli ve Çayırlı Mahalleleri 4.Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alan Sınırı 26 Haziran 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Polatlı’ya Yeni Proje

ASKİ Polatlı atıksu arıtma tesisi ve kanalizasyon şebekesi yenileme yapım ihalesine girecek firmalar için bilgilendirme toplantısı ve saha gezisi gerçekleştirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yabancıya konut satışında Ankara ikinci oldu

Yabancılara  konut satışı 2015’in ilk  ayında geçen yıl ocak ayına göre yüzde 6,8 artarak bin 289 oldu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Korkusuz Minare Ustaları

Sarıgöl Emcelli Mahallesi Camisi’nin minaresini yapmakta olan üç minare ustasının çalışmasını görenler heyecanla izliyor. Emcelli Mahallesi sakinleri tarafından yeni yapımına başlanan caminin, bahçesine bir hayırsever tarafından iki şerefeli 55 metre

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Yenimahalle Ergazi Mahallesi parselasyon planı askıda

Ankara Yenimahalle Ergazi Mahallesi parselasyon planı askıya çıktı.

Güncel Haberler

Gaziantep’te 50 bin konutluk yaşam alanı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentin önemli sorunlarının başından gelen konut açığını gidermek için belediyenin 50 bin konut yapacağının müjdesini verdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.