Trabzon’da Kamulaştırılan Binalar 1 Hafta İçinde Yıkılıyor

Trabzon Belediyesi ile TOKİ’nin ortaklaşa yaptıkları Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesinde vatandaşlarla yapılan görüşmeler neticesinde kamulaştırılan binaların yıkımlarına başlandı. Yıkımların en az bir hafta süreceği belirtildi.Çömlekçi’de sürdürülen kentsel dönüşüm projesinin birinci etabında 508 hak sahibinden 200’ü ile anlaşma sağlananırken şu ana kadar 193’üne ödemeleri yapıldı. Toplam 123 binanın kamulaştırılacağı Çömlekçi 1. Etap Kamulaştırma çalışmalarında bugüne kadar 27 milyon 686 bin liralık anlaşma yapıldığı bunun karşılığında konutlar dahil 24 milyon 10 bin liralık ödeme yapıldığı kaydedildi.

Anlaşma sağlanan ve ödemeleri yapılan hak sahiplerinin boşalttığı binaların yıkımları Trabzon Belediyesi ekipleri tarafından yapılmaya başlandı. Mahkeme sonucunda anlaşma sağlanan yerlerin de bedellerinin tespit edilmeye başladığını da kaydedildi. Belediye Başkam Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Trabzon’un istediği bir proje olduğunu ifade ederek, “Her kentsel dönüşüm projesinde uygulanan sistem Çömlekçi’de uygulanmıştır. TOKİ ile yaptığımız bu önemli ‘Kentsel Dönüşüm Projesinde fizibilite çalışmaları tamamlandı.” dedi.(Günboyu)

Previous Sur Yapı, 5 Yeni Alışveriş Merkezi İçin 2 Milyar Dolar Yatıracak
Sonraki Balıkesir Üniversitesi'ne Botanik Bahçesi Yapılacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Uzmanlardan “Fransız balkon” uyarısı

Günümüz mimarisinde sıkça kullanılan Fransız balkonların güvenlik açısından pek çok riskler taşıdığına dikkat çeken uzmanlar, yaygınlaşan Fransız Balkon kullanımına ilişkin “Güvenlik şartları oluşturulmalı ve denetimler arttırılmalı” uyarısında bulunuyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı açıklaması

Bugün bir gazetede Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. İdris Güllüce’nin

Güncel Haberler

Ankara Altındağ Ulubey Mahallesi imar planı değişikliği

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin kararı ile onanan, Altındağ İlçesi, Ulubey Mahallesi 23856 ada 1 ve 2 sayılı parsellere ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 12 Haziran 2015 tarihinde askıya

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Akıllı Sanayi Sitesi Projesi’ne başlanamıyor

Yakacık Sanayi Sitesi’ne 8 yıldır onay çıkmadı

Güncel Haberler 0 Yorum

ASKİ’den Ankara’ nın ilk mekanik katlı otoparkı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, Ankara’da ilk olan, Türkiye’nin en büyük mekanik katlı otoparkını hizmete açtı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Döviz Konuta Dönüşüyor

Birikimini dövizde tutan yatırımcı, son aylarda TL’ye karşı yüzde 20 civarında gelir elde edince, yatırımını konuta yöneltmeye başladı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.