Toygar Özgüler : Türkiye Körfez ülkelerinin markajı altında

Toygar Özgüler : Türkiye Körfez ülkelerinin markajı altında

Dünya genelinde 8 ülkede 20’den fazla şubeyle yabancılara A’dan Z’ye gayrimenkul danışmanlığı hizmeti veren Keyshead International Yönetim Kurulu Başkanı Toygar Özgüler; her geçen gün yatırımcıların ilgisini daha da çeken Türkiye’nin Körfez ülkelerin markajı altında olduğunu söyledi.
Mütekabiliyet yasasıyla birlikte Türkiye’nin yabancı yatırımcılara kapısını aralamasıyla gayrimenkul sektörü iyiden iyiye hareketlendi. Aşaği yukarı her10 yılda bir yatırımcı portföyünün değiştiğini dile getiren Keyshead International Yönetim Kurulu Başkanı Toygar Özgüler; bu yıl yabancı yatırımcıların sadece yatırım amacıyla değil, yerleşme düşüncesi ile Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yaptıklarını dile getirdi.

Türkiye’de Gayrimenkul Sahibi Olmak Kaçırılmayacak Bir Fırsat
Gerek sahip olduğu jeopolitik konumu nedeniyle, gerek doğal güzellikleriyle iş hayatını, doğayı, alışverişi, eğlenmeyi, dinlenmeyi bir arada sunan ender ülkelerden biri olan Türkiye’nin yabancı yatırımcılar için hep cazip bir seçenek olduğunu dile getiren Özgüler; mütekabiliyet yasasıyla birlikte yabancı yatırımcıların önlerinin açılmasının gayrimenkul sektörünü canlandırdığının altını çizdi.

Yabancı Yatırımcılar Türkiye’de Avantajlı
Türkiye’deki fiyatların uygunluğu, özellikle İstanbul’un dünyanın en popüler şehirlerinden biri olması yabancı yatırımcıları Türkiye’ye çektiğinin altını çizen Özgüler; ‘‘Körfez ülkelerinden Türkiye’ye gelen talebin her geçen gün arttığını belirtiyor. Toygar Özgüler konuyla ilgili olarak sözlerine şöyle devam ediyor: ‘‘Özellikle seçimlerin sona ermesi ve istikrarın korunması yatırımcıları Türkiye’ye daha da çekti. Türkiye gelişen bir ülke. Yatırımcı açısından bakacak olursanız, gelişen bir ülkeye parasını yatırıp, karlı bir halde kullanmak için en ideal ülkelerden biri burası. Yatırımcılar da bunun farkında. Ellerine geçen fırsatı, değerlendiriyorlar.

Özgüler: Yatırımcılara Sadece Proje Değil, Huzurlu Bir Yaşam da Vaat Etmelisiniz’’
Yabancıların artık sadece yatırım değil, yaşamak için de Türkiye’de gayrimenkul aldığını söyleyen Keyshead International Yönetim Kurulu Başkanı Toygar Özgüler, amacın sadece yatırımcıya konut satmak olmadığını, aynı zamanda onlara huzurlu bir yaşamda vaat etmek gerektiğini belirtiyor. Bu aşamada danışmanlık yapan firmalara büyük görev düştüğünü söyleyen Toygar; ‘‘Yatırımcıyı iyi tanımak gerekiyor. İsteklerini, beklentilerini göz önünde bulundurarak doğru yönlendirme yapabilmek önemli. Böylece sadece gayrimenkul değil, isteklerini karşılayabilecek bir yaşam sunmuş olursunuz’’ dedi.

Gayrimenkul Türkiye’nin Gelişen Sektörü
Türkiye’de gayrimenkul sektörünün yükselen bir ivme ile yol aldığını kaydeden Toygar Özgüler, 2015 yılının gayrimenkul alanında 2014 yılını gölgede bıraktığının altını çizdi. 2014 yılı göz önünde tutulduğunda tüm sene boyunca yabancı yatırımcılar Türkiye genelinde 18 bin 959 konut alırken, 2015 ekim ayı itibariyle bu rakam 18 bin 428 olduğunu belirten Keyshead International Yönetim Kurulu Başkanı Toygar Özgüler, bu yıl rekor kırılacağını söyledi.

Keyshead International Hakkında
2002 yılında kurulan Keyshead International, dünya genelinde 8 ülkede 20’den fazla bayilikle yabancı yatırımcılara baştan sona gayrimenkul danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Müşteri memnuniyetini en önemli kriter olarak benimseyen Keyshead International, bayiliklerinin bulunduğu ülkelerin yasaları, şartların getirdiği müşteri talep, beklenti ve yasaların getirdiği değişiklikleri göz önünde bulundurarak kaliteli bir hizmet vermektedir.

Previous İzmir-İstanbul Otoyol Projesinde Aykom-Tünelmak iş birliği
Sonraki Van AVM kapılarını yarın açıyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Rönesans Holding’in Türkmenistan’da Yaptığı Bina Ödül Aldı

Rönesans Holding’in Türkmenistan Demiryolları Bakanlık Binası, Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nde Asya Pasifik Bölgesi En iyi Kamu Binası İç mekan Tasarımı ödülü aldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Dumankaya İnşaat Projelerinde Yaz Kampanyası

Şirket, kampanyayla projelerinde  konut sahibi olmak isteyenlere ödeme kolaylıkları ve indirim fırsatları sunuyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Arnavutköy’de 1 ev fiyatına 3 arsa alma fırsatı

Üçüncü havalananına, üçüncü köprü ve bağlantı yolları gibi birçok önemli yatırıma ev sahipliği yapan Arnavutköy’de arsa fiyatları, birkaç yıl içinde 10 kat artış gösterdi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Güvenlik endüstrisi Ankara’da

Günümüzde suç oranlarındaki artış, güvenlik tehdidi algısındaki değişimler ve yaşanan zafiyetler nedeniyle “Güvenlik” bir ihtiyaç haline geldi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Şemsettin Aydın : Deprem gerçeği hep taze tutulmalıdır

Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın; 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada deprem gerçeğinin farkında olunmasına dikkat çekti.

Firma Haberleri 0 Yorum

Hakan Demirel “Yılın En İyi Genç Mimarı” seçildi

Hakan Demirel, Architecture+Design & CERA Ödülleri’nin TSMD, İstanbul SMD ve İzmir SMD’nin katkılarıyla düzenlenen Türkiye ayağında “Yılın En İyi Genç Mimarı” seçildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.