Torbalı OSB’de Artık Fabrikalar Yükselecek

Altyapı çalışmaları sona eren Torbalı Organize Sanayi Bölgesi’nde parsel kuraları çekilirken EBSO Başkanı Ender Yorgancılar , “Burayı üretim üssü yapın” dedi  

67 hektar alana sahip  
43 fabrika kurulacak  
5 bine yakın kişiye istihdam sağlanacak  
İzmir’e 50, Havaalanına 30 kilometre mesafede  
1996 yılında yatırım programına alındı
2005 yılında tüzel kişiliğine kavuştu  
2010 yılı sonunda imar planları tamamlandı
2011 ‘de temeli atılan altyapı yatırımları 1.5 yılda tamamlandı .

EBSO tarafından İzmir’e kazandırılan ve 43 fabrikada 5 binin üzerinde istihdam sağlayacak olan Torbalı Organize Sanayi Bölgesi’nde altyapı yatırımlarının tamamlanmasının ardından parsel kuraları çekildi. EBSO Yönetim Kurulu Başkam Ender Yorgancılar, “EBSO, bugüne kadar 20’den fazla OSB kurdu. Bu OSB’ler planlı sanayileşme ve kalkınmanın öncüleri oldu. Torbalı OSB’de yükselecek yatırımlar da kent, bölge ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacak” dedi.  Organize Sanayi Bölgesi, nasıl olacak, nasıl büyüyecek derken bugün yaklaşık 600 işletmede 30 bin kişinin istihdam edildiği üretim üssü oldu. Torbalı OSB de öyle olacak” diye konuştu. EBSO’nun desteğini alan Torbalı OSB’nin yönetimin yerinde müdahalelerle hukuki sorunları çözerek sanayicinin yatırım hayalini gerçeğe dönüştürdüğünü belirten Yorgancılar, “Şimdi sıra katılımcılarda. Gerçekleştireceğiniz yatırımlarla Torbalı OSB’yi üretim üssüne dönüştürün” dedi.

Torbalı OSB Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Dönmez de bölgenin OSB statüsüne kavuşmasından bu yana 18 yılın ardından yatırım aşamasına geldiğini hatırlatarak, bölgede hızla fabrika yatırımlarını yükseltmesini beklediklerini dile getirdi. Torbalı OSB Mütevelli Heyet Başkam Hakkı Attaroğlu ise 1996’da OSB ilan edilen bölgede çalışmaların 1998’de başladığını, 2005’te üye kaydı alındığını belirterek, “İş ve aş sağlayacak yatırımlarıyla Torbalı OSB için şimdi sıra ilk temel atma ve ilk fabrikanın açılmasıdır” diye konuştu.(Yeni Asır)

Previous Örnek Adım
Sonraki Mimar Mehmet Ali Barman'ın Milyonluk Yalısı Devlete Kalıyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Bayraklı’da Temeller Bilimsel Atılacak

Bayraklı Belediyesi, Yeni Kent Merkezi’nde inşa edilecek yüksek katlı yapıların bilimsel temellerin üzerinde yükselmesi için önemli bir çalışma başlattı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Doğalgaz Duyurusu

“KAZI İZNİ VERİLMEDİĞİ İFADELERİ ASILSIZ” Kent içindeki otobüslere , metro istasyonlarına asılan duyuruda, ayrıca Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş görevlilerince, doğal gaz bağlantılarında Ankara Büyükşehir Belediyesi ve EGO Genel Müdürlüğü’nün 

Güncel Haberler

Saros körfezinde ev ve otel fiyatları yükseliyor

Saros körfezinde kiralık ev ve otel fiyatları tavan yaptı.

Güncel Haberler 0 Yorum

İnşaat sektörü lobicilik kıskacında

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, “İnşaat sektörünün kurtuluşu, alanın statükocu lobilerinden kurtulmasıyla mümkün olacaktır. Hükümet sektörün temsilcilerini değil statükocuları dinlemeye devam ederse bedeli ekonomiye ağır olacaktır” ifadesini

Güncel Haberler 0 Yorum

Elazığ’da Basın Müzesi Kurulacak

Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Elazığ’da bir basın müzesi kuracaklarını ve bunun için gerekli kararın alındığını ifade etti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Antalya Sporda Markalaşacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde Antalya’da yapımına başlanan 33 bin kişilik stadyumda çalışmalar devam ediyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.