TOKİ, Mardin Nur Mahallesi teslim tarihi

TOKİ, Mardin Nur Mahallesi teslim tarihi

TOKİ, Mardin Nur Mahallesindeki 1423 Konut Projesinde 597 adet konutun alıcılarının 12 Ekim-29 Ekim 2016 tarihleri arasında konutlarını teslim alacaklarını açıkladı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Mardin’de inşa edilen 1423 Konut Projesinde 597 adet konutun alıcıları 12 Ekim – 29 Ekim 2016 tarihleri arasında konutlarını teslim alacaklarını bildirdi. TOKİ tarafından yapılan açıklamada, “Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde Projenin müşavir firması olan Koltek Müşavirlik A.Ş aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

Konut teslimleri Toplu Konut Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır. İlk dönemsel artış Ocak 2017’de uygulanacak olup, ilk taksit ödemeleri ise konut teslimini izleyen ay itibariyle başlatılacaktır.

3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğmaktadır. Proje kapsamındaki hak sahiplerinin konutlarına ait KDV tutarları ise konutların taksitlerine yansıtılmakta olup, T.Halk Bankası A.Ş. Mardin Şubesi’nden alınacak KDV tutan dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir.

KDV tutarı dekontu/faturanın bir örneği ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir. Konut teslimleri hafta sonunda yapılacak konut alıcıları, KDV tutarlarını hafta içinde ilgili bankaya ödemeleri gerekmektedir” denildi.Açıklamanın devamında ise, şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı), Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin konut alıcısında bulunan nüshası, Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi, tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura gibi belgelerin teslim gününde yanlarında buldurmaları istenirken belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacağı belirtildi.Mihdi AYDOĞANMardin Arena

Previous AÜ Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü açıldı
Sonraki Tapu tahsis belgesi nedir?

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

Afyon Gömü TOKİ Konutları

Toplu Konut İdaresi tarafından , Afyonkarahisar-Gömü Tarımköy Uygulaması kapsamında 25 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma olanağı ile Açık Satışa sunulmuştur.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Çorum emekli konut projesi için çalışmalar devam ediyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Finansal Daire Başkanı, Ayhan Karaca, Çorum Milletvekili ve TBMM idare Amiri Salim Uslu ile Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ı TBMM’de ziyaret etti. Ziyaretlerde, Çorum’daki TOKİ projeleri

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Kayabaşı’nda ihaleye çıkıyor

TOPLU Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul Başakşehir Kayabaşı’ndaki arsasını bugün ihale yoluyla satışa çıkarıyor.

TOKİ 0 Yorum

Hadim TOKİ konutları 2 ay içinde tamamlanacak

Hadim’de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Hadim Belediyesi işbirliği ile yapılan konutların 2 ay içerisinde tamamlanacağı belirtildi.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ’den Antalya, Afyon ve Aksaray’a üç yeni proje

Projelerde toplamında 536 konut inşa edilecek. İhaleler, 18 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirilecek.

TOKİ 0 Yorum

Akpınar 3. Etap TOKİ başvuruları bugün sona eriyor

Akpınar İlçesi’nde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) başvurulan bugün sona erecek.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.