TOKİ konut projelerinden emeklilere yüzde 25 kontenjan

TOKİ konut projelerinden emeklilere yüzde 25 kontenjan

Emeklilerimiz kontenjan ayrılan projelerde; “Emekli kimlik kartı, SGK dökümü, emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi”nden herhangi biri ile TOKİ’ye başvuruda bulunabilecek.

Bu projelere başvuruda emekli derneğine üyelik şartı bulunmuyor.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, emeklilerimiz başta olmak üzere konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşlarımızı ödemeleri düşük taksitlerle ve 240 aya varan vade seçenekleriyle konut sahibi yapabilmek amacıyla çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

TOKİ, “Talep örgütlenmesi” ve “Projelerden kontenjan ayrılması” şeklinde iki ayrı yöntemle emeklilerimizi konut sahibi yapıyor.

Kontenjan uygulaması dört ilden başladı
TOKİ tarafından gerçekleştirilen projelerden konut sahibi olmayan emeklilerimiz için yüzde 25 oranında kontenjan ayrılması uygulaması; Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Siirt illerinden başladı. İdare, diğer illerde satışa sunacağı konut projelerinden de emeklilerimiz için kontenjan ayıracak.

Konut sahibi olmayan emeklilerimizin TOKİ’ye başvurularında sadece; “Emekli kimlik kartı, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan maaş dökümü, emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi” belgelerinden herhangi biri yeterli olacak. Müracaatlarda emekli derneğine üyelik şartı bulunmuyor.

Talep örgütlenmesi kapsamında ise emekli dernekleri konut inşa edilecek arsayı teminlerinin ardından, Valilikler ya da Belediyeler üzerinden TOKİ’ye başvuruda bulunabilecekler.

Previous Konut ve kira harcamaları bu yıl artabilir
Sonraki İstanbul'da uygun konut projeleri

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

Ordu TOKİ’de Konut Satışı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Ordu-Merkez Toplu Konut Uygulaması kapsamında 10 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile Açık Satışa sunulacaktı.

TOKİ 0 Yorum

Altındağ Başpınar TOKİ’de teslimler tamamlandı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Altındağ Belediyesi’nin işbirliğiyle yapılan Başpınar Mahallesi TOKİ Konutları yeni sahiplerine kavuştu.

TOKİ

TOKİ Ankara Turkuaz Vadisi’nde 20 adet konut satıyor

TOKİ Ankara Turkuaz Vadisi Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki 20 adet  konutu ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile açık satışa sunuyor.

TOKİ 0 Yorum

Gaziantep Şehitkamil 1.Etap TOKİ ihale

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Gaziantep İli Şehitkamil İlçesi 1.Etap TOKİ konutları kapsamında 913 adet konut inşa edecek.

TOKİ 0 Yorum

Ankara Altındağ Aktaş 3.etap TOKİ konutları 2+1 kura sonuçları

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca Ankara Altındağ Aktaş 3. Etap Projesi kapsamında Kuralı Satış Yöntemi ile satışa sunulan dairelerin kuraları çekildi.

TOKİ 0 Yorum

Tokat Artova TOKİ Evleri başvuru

Tokat Artova TOKİ Evleri başvuru işlemleri T.C Ziraat Bankası A.Ş aracılığıyla yürütülüyor.