TOKİ konut projelerinden emeklilere yüzde 25 kontenjan

TOKİ konut projelerinden emeklilere yüzde 25 kontenjan

Emeklilerimiz kontenjan ayrılan projelerde; “Emekli kimlik kartı, SGK dökümü, emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi”nden herhangi biri ile TOKİ’ye başvuruda bulunabilecek.

Bu projelere başvuruda emekli derneğine üyelik şartı bulunmuyor.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, emeklilerimiz başta olmak üzere konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşlarımızı ödemeleri düşük taksitlerle ve 240 aya varan vade seçenekleriyle konut sahibi yapabilmek amacıyla çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

TOKİ, “Talep örgütlenmesi” ve “Projelerden kontenjan ayrılması” şeklinde iki ayrı yöntemle emeklilerimizi konut sahibi yapıyor.

Kontenjan uygulaması dört ilden başladı
TOKİ tarafından gerçekleştirilen projelerden konut sahibi olmayan emeklilerimiz için yüzde 25 oranında kontenjan ayrılması uygulaması; Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Siirt illerinden başladı. İdare, diğer illerde satışa sunacağı konut projelerinden de emeklilerimiz için kontenjan ayıracak.

Konut sahibi olmayan emeklilerimizin TOKİ’ye başvurularında sadece; “Emekli kimlik kartı, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan maaş dökümü, emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi” belgelerinden herhangi biri yeterli olacak. Müracaatlarda emekli derneğine üyelik şartı bulunmuyor.

Talep örgütlenmesi kapsamında ise emekli dernekleri konut inşa edilecek arsayı teminlerinin ardından, Valilikler ya da Belediyeler üzerinden TOKİ’ye başvuruda bulunabilecekler.

Previous Konut ve kira harcamaları bu yıl artabilir
Sonraki İstanbul'da uygun konut projeleri

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

Bozüyük TOKİ’de alt yapı çalışmaları başladı

Bozüyük’te Saraycık Caddesi üzerinde ayrılan TOKİ Konut bölgesinde yapımı hızla devam eden yeni TOKİ binalarının altyapı çalışmaları tamamlandı.

TOKİ 0 Yorum

Çaycuma’da TOKi’ye büyük ilgi

Çaycuma’da TOKİ’nin yapacağı 384 konut için, ilk günde 300 kişi form aldı

TOKİ 0 Yorum

Avanos TOKİ konutlarında çalışmalar başladı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Avanos ilçesinde katıldığı toplantıda partililere ve Avanos halkına TOKİ müjdesini verdi.

TOKİ

TOKİ Ankara Mamak’da bin 219 konut yapacak

Mamak atağı TOKİ Başkanı Ergün Turan, Mamak’ta Anayurt ve Gulseren mahallelerinde, Mamak Belediyesi ile beraber devam eden Kentsel Gelişim ve Gecekondu Dönüşüm Projesi hakkında bilgilet vererek, şunları söyledi:

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Birecik’te konut inşa edecek

Birecik ilçesinde mahalle iftarı düzenlendi. İftara katılan Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı TOKİ ile iş birliği yaparak konut yapacakları müjdesini verdi ve 250-300 lira taksitle 2 bin 500 kişiyi ev sahibi

TOKİ 0 Yorum

Demirci emekli TOKİ evlerinde başvurular 14 Mart’ta başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Demirci Belediyesi işbirliği ile Demirci’de emekli vatandaşlar için inşa edilen 94 adet konut için başvuruların 14-31 Mart tarihleri arasında alınacağı bildirildi.