TOKİ konut projelerinden emeklilere yüzde 25 kontenjan

TOKİ konut projelerinden emeklilere yüzde 25 kontenjan

Emeklilerimiz kontenjan ayrılan projelerde; “Emekli kimlik kartı, SGK dökümü, emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi”nden herhangi biri ile TOKİ’ye başvuruda bulunabilecek.

Bu projelere başvuruda emekli derneğine üyelik şartı bulunmuyor.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, emeklilerimiz başta olmak üzere konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşlarımızı ödemeleri düşük taksitlerle ve 240 aya varan vade seçenekleriyle konut sahibi yapabilmek amacıyla çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

TOKİ, “Talep örgütlenmesi” ve “Projelerden kontenjan ayrılması” şeklinde iki ayrı yöntemle emeklilerimizi konut sahibi yapıyor.

Kontenjan uygulaması dört ilden başladı
TOKİ tarafından gerçekleştirilen projelerden konut sahibi olmayan emeklilerimiz için yüzde 25 oranında kontenjan ayrılması uygulaması; Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Siirt illerinden başladı. İdare, diğer illerde satışa sunacağı konut projelerinden de emeklilerimiz için kontenjan ayıracak.

Konut sahibi olmayan emeklilerimizin TOKİ’ye başvurularında sadece; “Emekli kimlik kartı, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan maaş dökümü, emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi” belgelerinden herhangi biri yeterli olacak. Müracaatlarda emekli derneğine üyelik şartı bulunmuyor.

Talep örgütlenmesi kapsamında ise emekli dernekleri konut inşa edilecek arsayı teminlerinin ardından, Valilikler ya da Belediyeler üzerinden TOKİ’ye başvuruda bulunabilecekler.

Previous Konut ve kira harcamaları bu yıl artabilir
Sonraki İstanbul'da uygun konut projeleri

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

Düziçi’nde 3. Etap TOKİ evleri için çalışmalar başladı

Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Düziçi’ne 3. Etap TOKİ evleri için çalışma başlattıklarını söyledi.

TOKİ 0 Yorum

Mengen Pazarköy TOKİ Konutları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Bolu – Mengen – Pazarköy toplu konut uygulaması kapsamında 3 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma olanağı ile Açık Satışa

TOKİ 0 Yorum

Silifke’de emeklilere ucuz konut

Tüm îşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Silifke Şube Başkanı Bedri Sapancı, TOKİ’nin yaptıracağı konutlar için 1280 civarında emeklinin başvuru yaptığını söyledi.

TOKİ 0 Yorum

Kemerhisar TOKİ konutları teslim edildi

Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Kemerhisar beldesinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan 165 konut, sahiplerine törenle teslim edildi.

TOKİ 0 Yorum

Altındağ Başpınar TOKİ Konutları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Ankara Altındağ Başpınar Toplu Konut Uygulaması çerçevesinde, toplam 338 adet konut satışa sunulacaktır.

TOKİ 0 Yorum

Nazilli’de TOKİ için çalışmalar başladı

Ak Parti Aydın Milletvekili Gültekin Kılınç, Nazilli’de uzun zamandır gündemde olan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) çalışmaları için düğmeye basıldığını açıkladı.