TOKİ Diyarbakır’a 33 Bin Seyirci Kapasiteli Stad İnşa Edecek

İstanbul Seyrantepe ve Mersin Stadı’nı tamamlayarak Türk sporunun hizmetine sunan TOKI, 11 stad ve bir kapalı spor salonunun ihalesini yaparak inşa etmeye başladı.

Ihale, inceleme ve hazırlık aşamasında ise 9 stad bulunuyor. Batman’da yapılacak 15 bin seyirci kapasiteli stadyumun ihalesini tamamlayarak inceleme aşamasına getiren TOKI şimdi de Doğu ve Güneydoğu’nun en büyük stadlarından biri Diyarbakır’da inşa edecek.

33 BİN KİŞİLİK STAT…
240 dönüm arsa üzerine inşa edilecek Diyarbakır Stadı’nda 666 kişilik protokol tribünü, bin 74 kişilik VIP tribünü, 639 kişilik basın tribünü ve engelli vatandaşlar için 253 koltuk yer alacak. Statta ayrıca 645 kapalı ve bin 207 açık olmak üzere toplamda bin 852 araçlık otopark ile 75 araçlık otobüs parkı bulunacak. 33 bin seyirci kapasiteli stadyumun ihalesi 30 Ocak’ta TOKI’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde gerçekleştirilecek.

11 STADIN INŞASI DEVAM EDIYOR …
TOKI, Afyonkarahisar, Malatya, Trabzon, Sivas, Eskişehir, Samsun, Gaziantep, Adana, Sakarya, Kocaeli ve Antalya illerine yapılacak stadlar ile yine Antalya’ya yapılacak 10 bin kişilik kapalı spor salonunun ihalelerini tamamlayarak inşaat aşamasına geçti.

Hazırlık, ihale ve inceleme aşamasında ise 9 stad bulunuyor. Hatay ve Batman’da inşa edilecek stadların ihalesi de geçtiğimiz günlerde yapılarak inceleme aşamasına geçildi. Diyarbakır ve Izmir’e inşa edilecek stadlar ihale aşamasına getirildi. Ankara, Edirne ve Elazığ ve Giresun’da inşa edilmesi planlanan stadlar da hazırlık aşamasında bulunuyor. Bu stadlar ihalelerinin gerçekleştirilmesinin ardından inşa edilmeye başlanacak.

Previous Küresel Isınmayı Ne zaman Ciddiye Alırız?
Sonraki Tavşan Adası 20 Milyon Dolara Satılık

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den Mamak ve Çubuk’ta Açık Satış

TOKİ’den dar gelirliye konut.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Taraklı’da TOKİ İnşaatlarının Yapım İhalesi

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Taraklı’da konut ihtiyacını gidermek için TOKİ tarafından başlatılan çalışmalarda daha önce topladıkları talebe göre konut proje çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Kandıra TOKİ Evleri İçin Başvurular Başladı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Kandıra Orhan mahallesi Ağva-İstanbul caddesi üzerindeki eski hindi çiftliği arazisinde 518 adet konut yapacak.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Sivas TOKİ Konutları Kura Çekimi Yapıldı

TOKİ ile Sivas Belediyesinin yürüttüğü Gelir Grubu Toplu Konut Projesi” kapsamında Sivas’ta TOKİ konutları kura çekimi yapıldı.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Başkanı Turan, Kentsel Dönüşümü Yerinde İnceledi

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, İdarenin yürüttüğü Kentsel Dönüşüm projelerini “yerinde” takip ediyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Kayseri Kocasinan Mobilyakent İhalesi

Kayseri İli Kocasinan İlçesi Erkilet Mahallesi 228 Adet İşyeri ve 55 Adet İmalathane İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.