TOKİ Diyarbakır’a 33 Bin Seyirci Kapasiteli Stad İnşa Edecek

İstanbul Seyrantepe ve Mersin Stadı’nı tamamlayarak Türk sporunun hizmetine sunan TOKI, 11 stad ve bir kapalı spor salonunun ihalesini yaparak inşa etmeye başladı.

Ihale, inceleme ve hazırlık aşamasında ise 9 stad bulunuyor. Batman’da yapılacak 15 bin seyirci kapasiteli stadyumun ihalesini tamamlayarak inceleme aşamasına getiren TOKI şimdi de Doğu ve Güneydoğu’nun en büyük stadlarından biri Diyarbakır’da inşa edecek.

33 BİN KİŞİLİK STAT…
240 dönüm arsa üzerine inşa edilecek Diyarbakır Stadı’nda 666 kişilik protokol tribünü, bin 74 kişilik VIP tribünü, 639 kişilik basın tribünü ve engelli vatandaşlar için 253 koltuk yer alacak. Statta ayrıca 645 kapalı ve bin 207 açık olmak üzere toplamda bin 852 araçlık otopark ile 75 araçlık otobüs parkı bulunacak. 33 bin seyirci kapasiteli stadyumun ihalesi 30 Ocak’ta TOKI’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde gerçekleştirilecek.

11 STADIN INŞASI DEVAM EDIYOR …
TOKI, Afyonkarahisar, Malatya, Trabzon, Sivas, Eskişehir, Samsun, Gaziantep, Adana, Sakarya, Kocaeli ve Antalya illerine yapılacak stadlar ile yine Antalya’ya yapılacak 10 bin kişilik kapalı spor salonunun ihalelerini tamamlayarak inşaat aşamasına geçti.

Hazırlık, ihale ve inceleme aşamasında ise 9 stad bulunuyor. Hatay ve Batman’da inşa edilecek stadların ihalesi de geçtiğimiz günlerde yapılarak inceleme aşamasına geçildi. Diyarbakır ve Izmir’e inşa edilecek stadlar ihale aşamasına getirildi. Ankara, Edirne ve Elazığ ve Giresun’da inşa edilmesi planlanan stadlar da hazırlık aşamasında bulunuyor. Bu stadlar ihalelerinin gerçekleştirilmesinin ardından inşa edilmeye başlanacak.

Previous Küresel Isınmayı Ne zaman Ciddiye Alırız?
Sonraki Tavşan Adası 20 Milyon Dolara Satılık

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ,Çorum’da Konut Projesine Hazırlanıyor

Toki, prestijli konut projesine hazırlanıyor

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ kampanyasının ilk gününde yaklaşık bin 300 başvuru oldu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için düzenlediği indirim kampanyasının ilk gününde, yaklaşık bin 300 başvuru yapıldı.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Avanos Devlet Hastanesi Hizmete Giriyor

Yaklaşık 1 yıl önce Sağlık Bakanlığı tarafından yapımına başlanan 10 yataklı Avanos Devlet Hastanesi’nin yılsonunda hizmete kazandırılması hedefleniyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Basın Sitesi Sözleşmeleri İmzalanıyor

6 Mayıs 2013 tarihinde ihaleye çıkan ve 18 Eylül 2014 tarihinde kura çekimi yapılan Karaköprü Basın Sitesi’nde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalama işlemleri tarihleri belli oldu.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Derbente Yurt Yapacak

TOKİ, Derbent’e 328 kişi kapasiteli yurt binası yapımı, alt yapı ve çevre düzenlemesi yapım işi için ihale açıyor. İhale TOKİ’nin Ankara Çankaya’da bulunan merkezinde bugün saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ, BDDK Binası İhale Şartlarını Açıkladı

TOKİ, İstanbul Ümraniye Uluslararası Finans Merkezi’nde yaptıracağı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) hizmet binasının ihale ilanı bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.