TOKİ’den TÜİK için hizmet binası

TOKİ’den TÜİK için hizmet binası

TOKİ, mevcut binası depremde risk taşıyabileceği değerlendirilen Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) için modern bir hizmet binası inşa edecek.

TÜİK binası birçok kamu kurumunun inşa edildiği Ankara Eskişehir Karayolu üzerinde, yol boyunca konumlanan yapılarla uyum içinde bir siluet oluşturacak. Yapıda, projeksiyona uygun olarak yapılan ofis alanları, bilgi işlem merkezi, 650 araçlık kapalı otopark, 77 açık otopark, kafeterya, eğitim alanları, 500 kişilik ve 220 kişilik konferans salonları, araştırma merkezi, kütüphane, sosyal alanlar yer alacak. Yemekhane, spor ve dinlenme alanlarıyla modern bir çalışma ortamı sağlanacak.

Mevcut bina 1962’de inşa edilmişti...
TÜİK’in üç ana bloktan oluşan 8 katlı mevcut binasının ilk bloğu 1962 yılında inşa edildi.  1980 yılından sonra hizmet binasına ek olarak bir ve iki katlı iki blok daha yapıldı. Yapılan incelemede; karot numuneleri alınan, röntgenleri çekilen mevcut beton dayanımları test edilen binanın güçlendirilemeyeceği belirlenince yenileme kararı alındı.

212 kamu binası yapılacak…
TOKİ, kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli hizmet binaları inşa ediyor. Bugüne kadar toplamda 115 kamu hizmet binasının ihalesini gerçekleştiren TOKİ, 97 kamu binasının da ihale ve proje çalışmalarını yürütüyor. Bu kapsamda; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hizmet binası, Osmanlı Arşivi Yeni Hizmet Binası, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı hizmet binası, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Proton Hızlandırıcısı Tesisi ve Destek Tesisleri, İstanbul Hadımköy PTT Başmüdürlüğü Posta İşleme Merkezi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Akyurt Eğitim ve Sosyal Tesisleri, TOKİ’nin kamu kurum ve kuruluşları için inşa ettiği binalardan bazıları. İdare ayrıca Maliye Bakanlığı için 12 Vergi Dairesi ve SGK içinde 20 ayrı hizmet binası inşa etti.
(Kaynak:tokihaber.com)

Previous Başkente ücretsiz teleferik
Sonraki Sarıkamış’a 99 Metrelik Şehitlik Anıtı

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ 30. Kuruluş Yılını Kutluyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), kurulduğu 1984’ten bu yana 665 bin konuta imza attı.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den Halime Hatun Kümbeti Açıklaması

TOKİ, Van Gevaş’la bulunan “Halime Hatun Kümbetinin yanına Başkanlık taralından yurt binası inşa edildiği iddialarının gerçek dışı okluğunu bildirdi.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den Soma’ya 450 günde 301 konut

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci ailesi için 450 gün gibi kısa bir süre içinde 301 konut inşa edecek.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Emekliye Özel Konut Projesi

Milyonlarca emekliyi ev sahibi yapacak proje hazırlandı. TOKI tarafından yapılması beklenen projeye göre, emekliler kira öder gibi ev sahibi olacak.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den Ankara Mamak’a 869 adet konut

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Ankara Mamak ilçesi Altıağaç-Karaağaç Mahallesi ve Hüseyingazi Mahallesi’nde kentsel yenileme ve gecekondu dönüşüm projeleri yapacak.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Uşak TOKİ Kuraları Çekildi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Eşme Kaymakamlığı işbirliğiyle yapımı tamamlanan 188 dairenin kura çekimi yapıldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.