TOKİ’den Kırıkkale’ye yeni projeler

TOKİ’den Kırıkkale’ye yeni projeler

Kırıkkale Belediyesi ve TOKİ iş birliğinde yapılan anlaşma ile ilk etapta 340 konutun yapıldığı, gecekondu dönüşüm projesi kapsamında kalan kısımlarda bulunan 97 adet gece kondu Belediye ekipleri tarafından yıkılmaya başlandı.

Bu projenin tamamlanması ile birlikte bölge şehrin ikinci merkezi haline gelecek. Kırıkkale Belediyesi Yeni Mahalle bölgesinde bulunan ve şehir de çirkin bir görüntüye sebep olan gece kondu dönüşüm projesi kapsamında çalışma tam hız devam ediyor.

Bu kapsamda Kırıkkale Belediyesi İmar Müdürlüğü ve Fen İsleri Müdürlüğü ekipleri o bölgede bulunan 97 adet gecekondunun yıkımı başlatıldı.

Gece kondu sahipleri ile yüzde 100’ü ile anlaşma sağlanarak yapımı gerçekleştirilen TOKİ konutlarının devamı bu gecekonduların yıkımı ile devam edecek.

Bu bölgeye yüzde 90’ı yeşil alan olmak üzere 600 kişilik cami, 24 derslik okul ve konut yapılacağı ifade edildi. Toplam alanı 100 dönümü bulan arsa üzerinde rekreasyon alanları, parklar ve yeşil alan bulunacak.(Posta Ankara)

Previous TOKİ Ofis projeleri yapacak
Sonraki 3. Köprü ve yeni yol Google'da göründü

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Konya Numune Hastanesi İçin 12 Firma Yarışıyor

AK Parti Milletvekili Mustafa Baloğlu Numune Hastanesi ‘nin yenilenen ihalesi için 12 firmanın yarıştığını açıklarken, 4 firmanın tekliflerinin de teknik nedenlerle değerlendirmeye tabi tutulmadığını ifade etti.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Kocaeli Zirvesi

TOKİ’nin Kocaeli’de yaptığı yatırımlar, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda Bakan Fikri Işık’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda görüşüldü

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den Açık Artırmayla Taşınmaz Satışı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yatırımcıya yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ 19 yurt ile 100 bin öğrencinin barınma sorununu çözecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, öğrencilerin barınma sorunlarına kalıcı çözüm getirilmesi amacıyla sosyal donatı kapsamında başlattığı yurt ve pansiyon inşaatlarına hız verdi.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

BDDK Hizmet Binası İhalesi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna (BDDK), İstanbul Ataşehir Finans Merkezi’nde hizmet binası inşa edecek.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Mamak Kusunlar ve Üreğil Mahallesinde Konut Teslimleri Yapılacak

Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında bulunan ancak belgesi olmadığı için hak sahibi olamayan gecekondu sahibi vatandaşlar için Mamak Kusunlar ve Üreğil Mahallesinde üretilen konutların teslimi kura çekimiyle gerçekleştirilecek.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.