TOKİ’den Hevsel Açıklaması

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Diyarbakır Hevsel Bahçelerini kapsayan alanda herhangi bir konut veya imar planı çalışmalarının bulunmadığını bildirdi. TOKİ’den yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında, “Diyarbakır 8 bin yıllık Hevsel için ayakta” ve “8 bin yıllık tarihe TOKİ hançeri” başlıklı haberler yer aldığı anımsatıldı.

Söz konusu haberlerde, “Hevsel Bahçelerinde ağaçlar yok edildikten sonra TOKİ binalarının yükseleceği” gibi gerçek dışı iddialarda bulunulduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “TOKİ’nin, Diyarbakır Hevsel Bahçelerini kapsayan alanda herhangi bir konut uygulaması veya imar planı çalışması bulunmamaktadır. İdaremiz ile Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Sur Belediyesi arasında imzalanan protokoller kapsamında, ‘Diyarbakır Alipaşa ve Lalebey Mahallesi Kentsel Yenileme (Gecekondu Dönüşüm) Projesi’ ve ‘Diyarbakır Tarihi Sur Koruma Bandı Kentsel Yenileme Projesi’ çalışmaları sürdürülmektedir.”Açıklamada, gerçek dışı ve spekülatif amaçlı, kurumu yıpratmayı hedefleyen haberlere itibar edilmemesi gerektiği ifade edildi.(Toki Haber)

Previous Konyaaltı'nda Asıl Sorun Rant
Sonraki Havutlu Üstgeçidini İstiyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Derince’de büyük ihale

Derince Belediyesi 2007 yılında toplu konut yapmak amacıyla TOKİ’den satın aldığı Yenikent Mahallesi bölgesindeki yaklaşık 25 dönümlük araziyi, bugün ihaleyle satıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ünlüler Quasar Golf Cup 2014’te Buluşuyor

Viatrans A.Ş. – Meydanbey Ortak Girişimi’nin Mecidiyeköy’deki eski likör fabrikası arazisinde konumlandırdığı Quasar İstanbul,

Güncel Haberler 0 Yorum

Marmaray’ın Bir Yıllık İstatistik Sonuçları

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğünden (TCDD) yapılan yazılı açıklamaya göre,

Güncel Haberler 0 Yorum

Beyoğlu Yenileniyor

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunan mimari yapıların restorasyon çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Etimesgut Yapracık parselasyon planı askıda

Ankara Etimesgut ilçesi Yapracık Mahallesi 852253/2 Nolu parselasyon planı 23 Aralık 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çam Ağacının Dalında Ev

Rize’nin Hemşin ilçesine bağlı Çamlıtepe Köyü’nde yaşayan Yusuf Yüce, 20 metre yüksekteki çam ağacının üzerine ev inşa etti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.