TOKi’den Ataşehir Açıklaması

TOKİ İstanbul’un Bakırköy ilçesine bağlı Ataköy’de yürütülen bazı projelerine yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul’un Bakırköy ilçesine bağlı Ataköy’de yürütülen bazı projelerine yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını, tüm iş ve işlemlerinin mevzuat, kanun ve yönetmeliklere uygun olduğunu belirtti. TOKİ’den yapılan yazılı açıklamada, çeşitli basın yayın organlarında yer alan, Ataköy’de yürütülen bazı projelerle ilgili haberler üzerine kamuoyunu doğru bilgilendirme ihtiyacının ortaya çıktığı bildirildi.

Açıklamada, haberlerde Bakırköy Zeytinli Mahallesindeki 564 ada 160, 161, 162 parsellerle ilgili “Kıyı Kanunu’nun çiğnendiği, 2 emsal kuralına uyulmadığı, tarihi Baruthane binalarının olduğu yerle komşu parsellerde inşaat için Koruıııa Kurulu’ndan izin alınmadığı, Kurula başvurulmadığı” şeklinde gerçek dışı ve ciddiyetle bağdaşmayan iddialarda bulunulduğu belirtildi. Koruma Kurulu’na başvurulmadığı ve izin alınmadığı iddialarının hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığına işaret edilen açıklamada, Zeytinlik Mahallesindeki 564 ada ve 160 parselin bulunduğu alanın, Kültür ve Turizm Bakanlığınca 20 Mart 1991’de onaylanan 1/1000 ölçekli imar planlarında emsal 2,00 yapılanma koşullu turizm ve rekreasyon alanı olarak belirlendiği ifade edildi. Parsel üzerinde tescilli Baruthane yapıları ile tescilli ağaçların bulunduğu bildirilen açıklamada, 160 parselde bu uygulama imar planı doğrultusunda hazırlanan Ataköy Otel-Çarşı Kompleksi Projesi’nin, öncelikle TOKİ tarafından onaylandıktan sonra, yürürlükteki kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde ilgili tüm resmi kurum onaylarının da tamamlandığı belirtildi.(Ticari Hayat)

Previous Zonguldak Yeni Hastanesine Kavuşuyor
Sonraki İhale Yasası 11 Yılda 37 Kez Değiştirildi

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Payas’a TOKİ Müjdesi

Payas Belediyesi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Payas’ta tarihi bir projeye daha adım atıyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Maşuk TOKİ konutları kura tarihi

Aralık ayında belirsiz bir tarihe ertelenen Maşuk’taki TOKİ konutlarının kura çekilişi netleşti.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den Kırıkkale’ye yeni projeler

Kırıkkale Belediyesi ve TOKİ iş birliğinde yapılan anlaşma ile ilk etapta 340 konutun yapıldığı, gecekondu dönüşüm projesi kapsamında kalan kısımlarda bulunan 97 adet gece kondu Belediye ekipleri tarafından yıkılmaya başlandı.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den Trabzon’un Yeni Cazibe Merkezinde Yatırım Fırsatı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yatırımcıya yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Ergün Turan: Özellikle Anadolu’da konut üreteceğiz

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, “12 yıl boyunca Türkiye’deki toplam konut üretiminin yüzde 9’unu üretmişiz. Önümüzdeki süreçte sektör ne kadar büyüyecek biz ne kadar büyüyeceğiz bilmiyorum. Özellikle

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’nin “restorasyon kredisine” başvurular başlıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), unutulmaya yüz tutmuş, yıkılma ve yok olma tehlikesi içindeki tarihsel değerlerimizi, sağladığı restorasyon kredileriyle gelecek nesillere kazandırıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.