TOKİ Akyazı’da 5 Mayıs’ta Kura Çekilecek

TOKİ Akyazı’da 5 Mayıs’ta Kura Çekilecek

TOKİ tarafından Akyazı’da yaptırılan 186 konutun satışı için başvurular bugün sona eriyor.

5 Mayıs’ta hak sahipliği kuraları çekilecek Toplu Konut İdaresi tarafından Akyazı’da yaptırılan 186 masından sonra, başvuruda bulunanların, noter huzurunda konut için başvurular bugün sona eriyor. Halk Bankası Akyazı “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” 05 Mayıs Şubesi tarafından 9 Nisan’da kabul edilmeye başlanılan başvurulara yoğun ilgi olduğu öğrenildi. Başvuruların tamamlan Konut sayısından daha az başvuru olduğu takdirde “Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası” çekilmeyerek, İdarenin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, kategori önceliğine göre başvuru sırası esas alınarak konut seçimleri yapılacaktır. Kura çekildiği takdirde 1. kategoride çekilen kura sadece konut belirlemeye yönelik olacak.

BAŞVURU
Başvurularda B1 tipi konut için 4 bin TL, C1 tipi konutlar için ise 10 bin TL peşinat ödenmesi zorunlu. Başvurmasına rağmen kurada çıkmayanların başvuru ücretleri 12 Mayıs tarihinden itibaren geri ödenmeye başlanacak. Başvuru şartlarından bir tanesi de Sakarya il nüfusuna kayıtlı olunması ve bir yıldan beri Akyazı sınırlarından oturduğunu ibraz etmesi gerekiyor. Alt gelir grubu için en az 2 bin 600 TL’ye kadar gelirinin olması gerekiyor. Başvuru sahiplerinden eşine, velayeti altındaki çocuklarına ait konut bulunmadığının kanıtlanması gerekiyor. Alt gelir grubunda konutlar borç bitene kadar devredilemeyecek. Standart gelir grubunda ise bir yıl içerisinde devir hakkı bulunmuyor.(Yeni HaberAdapazarı)

Previous Marmara Üniversitesi Taşınmaya Başladı
Sonraki Samsun Lojistik Depoya Kavuşuyor

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ:Bilgi Edinme Kanunu sınırsız değil

Ankara Mimarlar Odası, geçtiğimiz aylarda AOÇ´de mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen inşaa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı´nın kalem kalem birim fiyatlarını, maliyet hesaplarını TOKİ´ye sormuştu.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Kandıra TOKİ Evleri İçin Başvurular Başladı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Kandıra Orhan mahallesi Ağva-İstanbul caddesi üzerindeki eski hindi çiftliği arazisinde 518 adet konut yapacak.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Besni Toki Evleri İçin Yer Tahsisi Onaylandı

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve TBMM Tarım Orman ve Köy işleri Komisyonu Başkanvekili Mehmet Erdoğan, Adıyaman Genelinde TOKİ konut çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı.

TOKİ Haberleri

Ergün Turan : Müteahhit de fedakar olmalı

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, kentsel dönüşüm için müteahhitlere önemli mesajlar verdi.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Gülseren-Anayurt Kentsel Dönüşüm Projesi

Mamak Belediyesi, daha yaşanılabilir bir Mamak için marka şehirler kurma yolunda kentsel dönüşüm çalışmalarına devam ediyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Erciş Devlet Hastanesi Mayıs 2015 Tarihinde Açılacak

Van’ın Erciş ilçesinde TOKİ tarafından yapımı sürdürülen 250 yatak kapasiteli Erciş Devlet Hastanesi’nin Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılacağı bildirildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.