TOKİ 60 bin konut ihale edecek

TOKİ 60 bin konut ihale edecek

Toplu Konut idaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, sosyal konut üretmeye, uzun vadeli ve kira öder gibi konut satışına devam edeceklerini söyledi.

Deprem riskinin, nüfus artışının, hızlı kentleşmenin ve gecekonduların, şehirler için önemli bir sorun olduğunu vurgulayan Turan, bu yapıların dönüştürülmesinin önemli bir süreci içerdiğine işaret eti.

60 BİN KONUT İHALE EDİLECEK
TOKİ Başkanı Turan, TOKİ olarak şimdiye kadar kentsel dönüşüm kapsamında Fatih, Küçükçekmece, Başakşehir ve Üsküdar ilçelerinde 4 ayrı proje gerçekleştirdiklerini, toplam 16 ilçede ise kentsel yenileme çalışması yürüttüklerini anımsatarak, çalışmalar bittiğinde İstanbul’a kentsel yenileme kapsamında 25 bin nitelikli ve kaliteli konut kazandırılacağını söyledi.Akşam

Previous Ormanada Adabostan'da dikim şenliği yapıldı
Sonraki 2016 konutta lansman yılı oldu

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Kandıra’da 518 Konut Yapacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Kandıra’ya 518 adet konut yapacak.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Zile 2.Etap Konutları Yükselmeye Başladı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi TOKİ Zile’de 332 Adet 2. Etap konutları yükselmeye başladı.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Sosyal konutlar ödüllü projelerle inşa ediliyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi  (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan,  TOKİ’nin düzenlediği mimari fikir yarışmasında ödül alan projelerin, sosyal konut inşa süreçlerine katıldığını, sosyal konut üretimlerinin ödüllü projelerle yapıldığını söyledi.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Ulus metruk binalardan temizleniyor

Ankara Ulus’taki “Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi” devam ediyor. Proje kapsamında Hacı Bayram Camisi yakınındaki 60 metruk yapı yıkılıyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Kentsel Dönüşümle Alternatif Yeni Kent Merkezleri Kuruyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı  (TOKİ) uyguladığı kapsamlı kentsel dönüşüm projeleriyle, fiziki olarak ömrünü tamamlamış yapıların yerine, şehirlerde tüm sosyal donatılarıyla birlikte alternatif, yeni, modern kent merkezleri inşa ediyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’nin Basın Açıklaması

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) markasının, haksız kazanç sağlamak maksadıyla, bazı şahsi internet siteleri ile sosyal medya ağlarında kullanıldığı belirlenmiştir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.