TOKİ 60 bin konut ihale edecek

TOKİ 60 bin konut ihale edecek

Toplu Konut idaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, sosyal konut üretmeye, uzun vadeli ve kira öder gibi konut satışına devam edeceklerini söyledi.

Deprem riskinin, nüfus artışının, hızlı kentleşmenin ve gecekonduların, şehirler için önemli bir sorun olduğunu vurgulayan Turan, bu yapıların dönüştürülmesinin önemli bir süreci içerdiğine işaret eti.

60 BİN KONUT İHALE EDİLECEK
TOKİ Başkanı Turan, TOKİ olarak şimdiye kadar kentsel dönüşüm kapsamında Fatih, Küçükçekmece, Başakşehir ve Üsküdar ilçelerinde 4 ayrı proje gerçekleştirdiklerini, toplam 16 ilçede ise kentsel yenileme çalışması yürüttüklerini anımsatarak, çalışmalar bittiğinde İstanbul’a kentsel yenileme kapsamında 25 bin nitelikli ve kaliteli konut kazandırılacağını söyledi.Akşam

Previous Ormanada Adabostan'da dikim şenliği yapıldı
Sonraki 2016 konutta lansman yılı oldu

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Erciş Devlet Hastanesi Mayıs 2015 Tarihinde Açılacak

Van’ın Erciş ilçesinde TOKİ tarafından yapımı sürdürülen 250 yatak kapasiteli Erciş Devlet Hastanesi’nin Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılacağı bildirildi.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Ankara Mamak Yatımusluk TOKİ teslim tarihi

Ankara Mamak Yatıkmusluk Mevkii (472 konut) Projesi kapsamında satışı gerçekleştirilen konutların teslimleri, 24 Aralık 2014 – 09 Ocak 2015 tarihleri arasında, Konut Teslim Programına göre gerçekleştirilecektir.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Sivas TOKİ Konutlarına Rekor Başvuru

Piyasa koşullarında ev sahibi olamayan vatandaşlara düşük taksitli ve uzun vadeli ödeme koşullarıyla ev sahibi olma imkânı sunan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) inşa ettiği konutlara yoğun ilgi devam

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Besni Toki Evleri İçin Yer Tahsisi Onaylandı

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve TBMM Tarım Orman ve Köy işleri Komisyonu Başkanvekili Mehmet Erdoğan, Adıyaman Genelinde TOKİ konut çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ evlerini kiraya verenler yandı

Alt gelir grubuna yapılan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) konutlarını alıp kiraya verenler tespit edilmeye başlandı.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Tarımköy’le konut kuruyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), köylerde ve kırsal alanlarda uyguladığı Tarımköy Projesi kapsamında 5 bin 747 konut üretti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.